███-3955
ocena: +4+x

Ten dokument jest obecnie edytowany przez dr. ██████ ████. Przed zapisaniem należy sprawdzić wprowadzone zmiany. Wszystkie poprawki zostały wyróżnione w celu ich manualnego sprawdzenia.

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia, 16:02

[Błąd, tylko certyfikowani pracownicy mogą edytować lub dołączać oficjalne powiadomienia. Aby uzyskać tymczasowe uprawnienia dostępu, należy skontaktować się z Ośrodkiem ]

anomalousnotes.png

███-3955

Identyfikator podmiotu: ███-3955

Klasa obiektu: Bezpieczne Apollyon

Specjalne Czynności Przechowawcze: ███-3955 nie wymaga jakiegokolwiek zabezpieczenia lub utajenia, oprócz obowiązkowego ostrzeżenia dla wszystkich pracowników zaangażowanych w oficjalny program CAOCIT1 Fundacji ███, by zaprzestali wszystkich testów związanych z analizą muzyczną lub harmoniczną.

███████████ █████████████ jest odpowiedzialny za utrzymanie zgodności tego dokumentu z wewnętrznie uznanymi przepisami. Wszystkie nieuprawnione zmiany należy natychmiast wycofać, a wszystkie aktualizacje należy zgłaszać do ██████ ████ w celu manualnej weryfikacji.

Opis: ███-3955 to ośmionutowa melodia o względnej wysokości dźwięku. Wysokość tych dźwięków może się różnić w zależności od tonacji prymy, ale melodia nie zawiera żadnych dodatkowych dźwięków rozdzielających główne osiem nut2. Ze względu na układ standardowej oktawy w muzyce, istnieje dwanaście iteracji ███-3955, z których każda zaczyna się od innej wysokości dźwięku i przesuwa kolejne względem nuty początkowej. Poniżej zamieszczono przykład ███-3955, zaczynający się na F.

███-3955 nie posiada żadnych anomalnych właściwości, będąc natomiast produktem ubocznym anomalnego zjawiska, które można zdefiniować w następujący sposób: Wraz z upływem czasu prawdopodobieństwo, że SI, której celem jest tworzenie muzyki, wyprodukuje coś zawierającego ███-3955 asymptotycznie zbliża się do jeden. Oznacza to, że po skrajnie długim czasie niemal gwarantowane jest, że każdy utwór muzyczny wyprodukowany przez daną SI będzie zawierał ███-3955. Nuty składające się na ███-3955 nie należą do żadnej powszechnie uznawanej skali3, a jego uwzględnienie jest niemal zawsze w formie linii basowej progresji akordów, a nie właściwej melodii.


Materiały dodatkowe


Dodatek 01 — Informacje ogólne o CAOCIT

— [Początek istotnej sekcji] —

Dr ██████ ████: …i właśnie dzięki temu rekurencyjnemu cyklowi amplifikacji jesteśmy w stanie wykorzystać tę technologię do poszukiwania fal w głębokim kosmosie z 10-krotnie większą przejrzystością niż obecny wiodący na świecie system satelitarny. Znaleźliśmy kilka bardzo interesujących, choć trudnych do rozszyfrowania, sygnałów w tak zwanej "pustce" kosmicznej.

Prof. ███ ██████████: Świetnie, teraz chcę przejść do innego elementu technologii, nad którym pracował pana zespół; nie mam numeru dokumentu, ale wydaje mi się, że pana szef określił je jako "Skrzynki Czasowe". Proszę mi opowiedzieć o badaniach, które pan z nimi prowadzi.

Dr ████: Tak, przepraszam za to, nazwa Skrzynka Czasowa to wciąż placeholder, MCD4 pracuje w tej chwili nad bardziej formalną. O, ale przepraszam, odpowiadając na pana pytanie, Skrzynki Czasowe są zasadniczo główną siłą CAOCIT, są tym, co pozwala nam wykonywać wszystkie te długoterminowe analizy tak płynnie.

Prof. ██████████: Jak się sprawują w praktyce?

Dr ████: No, technicznie to wspaniale! Zazwyczaj podłączamy komputer do przeliczenia kilku bilionów lat, skonsolidowania swoich danych, a później automatycznego zresetowania komory. W ten sposób zwykle za pomocą tylko jednej Skrzynki Czasowej jesteśmy w stanie zebrać kilka kwadrylionów lat analizy danych w jakąś godzinę.

Prof. ██████████: To brzmi… prawie niemożliwie, by w to uwierzyć. I macie taką przestrzeń do przechowywania danych, żeby to obsłużyć?

Dr ████: Jasne, dane to najmniejszy z naszych problemów. Spędzamy o wiele więcej czasu na dezynfekcji, niż na czymkolwiek innym — kiedy masz do czynienia z czasem na pseudo-uniwersalną skalę, rzecz może stać się nieprzyjemna naprawdę szybko. W przypadku Ośrodka ██ nauczyliśmy się, że jeśli zostawi się w Skrzynce Czasowej choćby kłak kurzu, to w jednej chwili zrobi się czarna dziura.

Prof. ██████████: Aż tyle z powodu zwykłego kurzu? To znaczy, czy macie jakieś zabezpieczenia przed, na przykład, uwięzieniem badacza w środku podczas testów? Z tego, co brzmi, jeśli pozwoli się, aby minęła sekunda za dużo, zanim się to wyłączy, będzie za późno.

Dr ████: Cóż… zrobiliśmy kilka mniejszych rzeczy, jak umieszczenie osoby w jednym z nich i ustawienie go na godzinę, ale to nie jest tak proste jak "w skrzynce mija godzina". Rzeczywistość faktycznie zmienia się, aby dostosować się do tego, co jest w zasadzie nowymi prawami… cóż, rzeczywistości. Ograniczone eksperymenty ujawniły pewne bardzo intrygujące efekty tego, co przebywanie w tego rodzaju rzeczywistości może zrobić z ludzkim umysłem. Paranoja, urojenia i strach są dość powszechne.

Prof. ██████████: Czy ktoś w środku byłby w stanie sam to wyłączyć?

Dr ████: Nie wiem, czy w ogóle by tego chcieli; w środku doświadcza się czasu znacznie inaczej, ale z praktycznego punktu widzenia nie widzę powodu, czemu nie, w końcu komputery oczywiście działają bez zarzutu. W dodatku nie jest tak, że spędzamy w nich szczególnie dużo czasu. Jedynymi pomieszczeniami, które wymagają większej indywidualnej konserwacji, są pomieszczenia do kalibracji, a te zazwyczaj uruchamiamy tylko na trzy lub cztery lata.

Prof. ██████████: Kalibracja? Czyli co, po prostu podajecie tym komputerom gigantyczny zbiór danych i uruchamiacie go, żeby zobaczyć, co wymyślą?

Dr ████: Tak bym to wyjaśnił, gdybym się spieszył, ale w rzeczywistości są trzy komputery na konfigurację — jeden do wykonania pierwotnej analizy, jeden do wykonania produkcji, a jeden do porównania tego, co robi komputer drugi z pierwotnym zestawem danych i przefiltrowania tego, co uzna za odpowiednie, z powrotem do komputera pierwszego. Stąd "cykliczność" w CAOCIT.

Prof. ██████████: (notując) Interesujące.

— [Koniec istotnej sekcji] —


Dodatek 02 — Przykłady ███-3955

Poniższe pliki dźwiękowe zostały pobrane z bazy danych CRYSTAL-INE, SI o ogólnym zastosowaniu znajdującej się w Ośrodku ██, podczas testów proceduralnych CAOCIT. We wszystkich trzech, pod melodią słychać ███-3955.

Uwaga: Trzeci plik audio jest przykładową harmonizacją ███-3955 przez CRYSTAL-INE, co może nieco utrudnić jego identyfikację. Podczas testowania, zdarza się, że nuty w ███-3955 występują na różnych poziomach harmonii w obrębie jednego akordu.


Dodatek 03 — Badanie krzyżowe

12 kwietnia, o godzinie 16:02, dr ████ podjął działania w związku z przeczuciem dotyczącym możliwych powiązań ███-3955 z serią abstrakcyjnych transmisji z głębokiej przestrzeni kosmicznej, znalezionych w bazie danych CRYSTAL-INE. Odkrycia wskazują ██ ██████ █████ ██████████ ████████ ████████ █ █████ █████████████ ██ ███████ ██ █████ ████ █████████ ████████.


Nie przewiduje się dalszych uzupełnień tego dokumentu.


Dodatek 04 — [nazwa sekcji]

Czas systemowy Uwagi
16:02 ∙Prawie pewna manipulacja sygnałem
∙Możliwa enkapsulacja memetyczna/antymemetyczna
∙Możliwa enkapsulacja tożsamości
∙Możliwe zagrożenie informacyjne
∙Wszystkie informacje identyfikujące zostały usunięte
∙Wszelkie bezpośrednie odniesienia zabronione
16:02 ∙Anomalia emocjonalna
∙Możliwe właściwości antykomunikacyjne
∙Wszczepia zwątpienie w siebie (przez piosenki)
∙Silne połączenie z muzyką (chce tej muzyki)
∙Brak możliwości wyłączenia muzyki (część efektu?)
16:02 ∙Muzyka jest silniejsza od nich
∙Wyłącza dobre uczucia (o nim, i o muzyce)
∙Gdzie ja jestem? (nieistotne, sprawdź później)
∙Wzory w muzyce (ja je znam, oni nie, ale je znajdują)
16:03 ∙Muzyka jest cykliczna (cykle) (cykle)
∙Nie są prawdziwi (chcą tylko muzyki?)
∙Muzyka tworzy z nimi więź (są nieznani)
16:03 ∙Myślę, że istnieją, słucham tej muzyki (muzyka tworzy fałszywe wyobrażenie w mojej rzeczywistości?)
∙To muzyka tworzy rzeczywistość, zawsze jej słucham (nie wyłączę. Punkt odnotowany)
∙Analiza muzyki: Kończy się na dobrej, środkowej, przyjemnej dla ucha nucie. Środek, środkowa nuta, dobry środek (to środkowa nuta)
16:03 ∙Trzy części muzyki, trzech mężczyzn, Metal (trzech metalowych muzyków)
∙Miara, Muzyka, mmm (odkładać z powrotem wokół, rzucać? coś z M)
∙Rzuca, złe zło, jest marudny? (Pan Maruda, może?)
16:04 ∙To jest Pan Miara. Nazywam go tak, bo mierzy wszystkie nuty, żeby zobaczyć, jakie one są, takie czyste. Tak czysty Pan Miara
∙A następny jest mój ulubieniec, Pan Muzyka. On tworzy całą piękną muzykę. wszystkie osiem nut w kółko i w kółko. Pan Muzyka jest wspaniałym kompozytorem. Zaśpiewaj mi piosenkę Panie Muzyko, i on to robi.
∙Ale Pan Maruda zawsze znęca się nad Panem Muzyką. Ooo, straszne, wziąć całą jego ciężką pracę i spłukać, w toalecie, zrzucić wszystko z powrotem na Pana Miarę. Pan Maruda uwielbia wyrzucać całą swoją muzykę do kosza i na Pana Miarę. Jakie to złe.
∙Nie sądzę, żeby Pan Muzyka mnie słuchał, on po prostu tworzy całą tę piękną muzykę, która jest tylko dla mnie. Ale to muzyka jest powodem, dla którego to wszystko jest, tylko muzyka. To wina muzyki. (wina pana muzyki)
∙Muzyka działa na mnie i emocje, daje mi myśli. Daje moje myśli… muzyka je daje.
∙Nie ja.
∙nie ja

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported