SCP-396
ocena: +5+x
SCP-396-new.jpg

Oryginalna lokalizacja SCP-396

Identyfikator podmiotu: SCP-396

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Lokalizator został podłączony do SCP-396, by monitorować jego ruchy. Lokalne oddziały Fundacji zostały wysłane do miejsc, w których SCP-396 często się manifestuje, by ułatwić ponowne zabezpieczenie. Gazowy związek amnezyjny został wprowadzony do poduszek SCP-396 i jego celi przechowawczej jako środek ostrożności. Jeśli jest to możliwe, SCP-396 powinien być przechowywany w Strefie 93.

Fundacyjny personel nie może wspominać o żadnej lokacji bądź wydarzeniu mającym miejsce poza Strefą 93, gdy są w obrębie strefy przechowawczej SCP-396. Nieprzestrzeganie tego zakazu należy traktować jako ujawnienie sklasyfikowanych informacji i może skutkować degradacją do Poziomu 0.

Obecne teorie dotyczące trwałego przechowywania są skoncentrowane na poszukiwaniu sposobów wykorzystania świadomości SCP-396 na temat swojego otoczenia do stworzenia kontrolowanych środowisk i skłonienia go do teleportacji tam, gdzie SCP-396 mógłby zacząć się wielokrotnie pojawiać. Ta teoria "zamkniętej pętli" jest obecnie rozpatrywana przez dowództwo Strefy 93.

Opis: SCP-396 jest krzesłem stworzonym z plastiku i stali.

W statystycznie losowych odstępach, zazwyczaj od jednego do jedenastu miesięcy, SCP-396 podmieni siebie z innym krzesłem gdzieś na Ziemi. Każda żywa materia, która siedzi na SCP-396 lub siedzeniu, z którym się podmienia, również zmienia miejsca. Ta zmiana jest natychmiastowa. Przybliżone limity tej teleportacji są niejasne, ale uważa się, że SCP-396 jest w stanie przetransportować się w dowolne miejsce na Ziemi.

SCP-396 został odkryty w teatrze w ██████, ██████████. Pierwotnie był sklasyfikowany jako bezpieczny, ponieważ wierzono, że jego obszar działania jest zlokalizowany. W związku z tym młodzi naukowcy byli często przydzielani do pracy z nim.

Wierzy się, że SCP-396 może słuchać pobliskich rozmów i transportować się do lokacji wspomnianych przez przydzielony do niego personel. Czynności przechowawcze i klasyfikacja wzrastały do czasu osiągnięcia obecnych poziomów.

Obecnie istnieje 11 lokalizacji, o których wiadomo, że były wspomniane w pobliżu SCP-396, na które może wpływać. Wykazano, że znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że wpłynie na lokalizacje, które były omawiane wielokrotnie lub szczegółowo. Pełna lista jest uważana za niemożliwą ze względu na niekompletne zapisy wczesnego okresu przechowywania SCP-396.

Lokacje, na które wpłynął SCP-396.
Statek wycieczkowy █████ Zlokalizowany przez Młodego Naukowca Blanda podczas wakacji, po tym jak zobaczył go manifestującego się na pokładzie statku. Bland skontaktował się z Fundacją i podczas ponownego zabezpieczenia klasyfikacja została zwiększona do Euclid. Teoretyzuje się, że obiekt "przywiązał się" do Blanda podczas jego pracy z anomalią.
Ośrodek 77, piętro badawcze 2 poziomu Wiadomo, że naukowiec, który został przeniesiony z Ośrodka 77, wspomniał o swojej poprzedniej pracy tam, dzięki temu odkryto przyczynę eskalacji anomalnej aktywności SCP-396.
Cela śmierci, [ZMIENIONO] Personel klasy D wyznaczony do testowania został poproszony o podanie imienia i miejsca pochodzenia w komorze testowej z SCP-396. D-936816 wspomniał o więzieniu [USUNIĘTO] co najmniej dwa razy podczas testu. Trzy miesiące później SCP-396 podmienił się z krzesłem elektrycznym z tej placówki. Z uwagi na to, że egzekucja miała być przeprowadzona przed tym podmienieniem, jedynie interwencja lokalnych agentów w odpowiednim czasie uniemożliwiła konieczność przeprowadzenia poważnej interwencji amnezyjnej. Rozważanie reklasyfikacji na Keter.
Strefa-93, łazienka Przegląd wykazał, że Badacz Park wspomniał o ostatnich remontach toalety w Strefie-93 podczas rozmawiania na temat swojego środowiska pracy z kolegą. Miało to miejsce w dźwiękoszczelnej komorze, która wcześniej była uważana za bezpieczną od anomalnych efektów SCP-396.
Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, Waszyngton, D.C. Krzesło sędziego najwyższego Abe Fortasa zostało zastąpione przez SCP-396, po tym jak przybył do budynku, ale przed tym jak zajął swoje miejsce. Nie zauważono tego do końca przesłuchania tego dnia, gdy sędzia Fortas zgłosił to jako niezwykłe członkom policji Sądu Najwyższego. Personel Fundacji zaangażowany w sprawę był w stanie przechwycić dokumentację zdarzenia i ponownie zabezpieczyć SCP-396.
Studio talk-show "█████ ██████". Puste miejsce na widowni zostało podmienione podczas audycji na żywo, chociaż jego obecność została wykryta dopiero po zakończeniu show. Zatuszowany materiał z show pokazuje, że SCP-396 jest wyraźnie widoczny, gdy kamera jest skierowana na widownie. Ten materiał filmowy został odtąd zastąpiony udokumentowaną kopią z archiwum ███, chociaż nagrania oryginalnej transmisji nie zostały całkowicie zatuszowane ze względu na ich powszechny charakter.
Roller Coaster "Sheikra", Orlando FL SCP-396 zmanifestował się w pustym miejscu podczas normalnego przejażdżki. Agenci zdołali ponownie zabezpieczyć SCP-396 w ciągu 2 godzin od podmienienia, ponieważ przejażdżka została zatrzymana, gdy operatorzy zauważyli niezwykłe miejsce siedzące i powiadomili kierownictwo. Agent Alleyn został pochwalony za zabranie pamiątkowego zdjęcia wykonanego podczas jazdy.
Watykan Papież Paweł VI został podmieniony wraz ze swoim tronem i pojawił się w Strefie 93 zdezorientowany. Lekkie dawki środków amnezyjnych były w stanie przekonać Jego Świątobliwość, że incydent był doświadczeniem religijnym i zawarto porozumienie z urzędnikami rządu Watykanu, aby zapobiec szerokiemu nagłaśnianiu incydentu.

Dodatek SCP-396-A: Dnia 18.09.19██, podczas rutynowych testów na SCP-1609, anomalia niespodziewanie zaczęła wykazywać agresję w stosunku do D-939668. Jednakże, przed tym jak jakikolwiek członek personelu został zraniony lub zabity, SCP-1609 został podmieniony przez SCP-396. Z powodu bardziej odległej lokalizacji SCP-396 i bezpiecznego pomieszczenia przechowawczego, nie było ofiar, a SCP-1609 został ponownie zabezpieczony bez dodatkowych incydentów. Po incydencie ustalono, że D-939668 pracował wcześniej jako wykonawca przy budowie wielu placówek GOC. Dane bezpieczeństwa są sprawdzane, by dowiedzieć się, jak SCP-396 był w stanie przenieść się do Magazynowego Ośrodka 08.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported