SCP-3V1L-J
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-3V1L-J

Klasa obiektu: BEZPIECZNE do kurwy nędzy

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-3V1L-J ma być przetrzymywany w odosobnieniu w celi zabezpieczającej dla humanoidów. Personel ma się nie kontaktować z SCP-3V1L-J. Cały personel jest poinformowany, że pomimo wszelkich roszczeń SCP-3V1L-J, dalsze procedury przechowawcze nie będą konieczne.

Opis: SCP-3V1L-J, dawniej Arthur Schnittflieger z Kenosha w stanie Wisconsin, to 32-letni mężczyzna zamieszany w szereg działań przestępczych prowadzonych przy użyciu anomalnych środków. Posiada nadludzką zdolność do przekonywania innych ludzi, że ma genialny i skomplikowany plan działania, którego w żadnym wypadku nie da się powstrzymać.

Dnia 20.12.2012 r. SCP-3V1L-J zadzwonił do Fundacji z groźbą, że zamierza stworzyć tunel do "innego wymiaru pełnego pająków, ognia i w ogóle" w centrum handlowym Mall of America. Agenci zostali wezwani na miejsce i nie znaleźli żadnego tunelu, po czym SCP-3V1L-J ponownie skontaktował się z Fundacją z kolejną groźbą — że poprzedni plan z tunelem był jedynie odwróceniem uwagi od wydarzenia załamania rzeczywistości klasy ZK, które miał spowodować. Nie znaleziono żadnych dowodów na to, że SCP-3V1L-J jest w stanie wywołać takie zdarzenie.

Podmiot działał według tego schematu przez jakiś czas, co poskutkoawło w sumie 0 ofiarami śmiertelnymi, 0 zdarzeniami "podniesionej zasłony" i około 12 miliardami dolarów straconymi przez Fundację na zmarnowane próby reagowania. SCP-3V1L-J został zabezpieczony 14.10.2014 r., po dziesięciogodzinnym impasie w Ośrodku 155 w związku z nieistniejącą "ciężko uzbrojoną maszyną borsuczą".

Log przesłuchania:

Dr Henderson: Dobry wieczór.

SCP-3V1L-J: Czy to naprawdę dobry wieczór? Czy jakikolwiek wieczór jest dobry, kiedy twoje życie jest tak pokręcone jak moje, kiedy zaglądasz w głąb swojego umysłu i znajdujesz tylko wrzeszczące klauny wbijające sobie nawzajem nóż w serce i tak w kółko, a ty możesz się tylko śmiać z nieszczęścia?

Dr Henderson: Odnotowano.

SCP-3V1L-J: Oczywiście, że mówi pan "odnotowano". Spodziewałem się tego! Potrafię pana odczytać jak paragon z Biedronki, doktorze Jackson.

Dr Henderson: Henderson.

SCP-3V1L-J: Oczywiście, że Henderson. Myśli pan, że tego nie wiedziałem?

Dr Henderson: Nie, zwłaszcza, że właśnie powiedziałeś do mnie per "doktor Jackson".

SCP-3V1L-J: To był tylko podstęp! Jesteś pan strasznie naiwny, jeśli myślisz, że kiedykolwiek zdradziłbym prawdę takiemu umoralniającemu czubkowi, jak ty. Tam, gdzie ty widzisz dobro i zło, ja widzę tylko szaleństwo! SZALEŃSTWO! Widzę rzeczy, o których ty byś nawet nie śnił, takie, jak ten krwiożerczy gad stojący tuż za tobą!

Dr Henderson: Nic za mną nie stoi.

SCP-3V1L-J: A MOŻE JEDNAK?

Dr Henderson: Nie, naprawdę nic tam nie ma.

SCP-3V1L-J: Za szybko pan ocenia. Nawet pan nie spojrzał!

[Dr Henderson patrzy za siebie.]

SCP-3V1L-J: To był podstęp! Znowu! Możecie co najwyżej udawać, że potraficie kontrolować moją nieludzką genialność, żebyście czuli się bezpieczniej. Mógłbym zniszczyć całą Fundację jednym słowem, śmiertelniku!

Dr Henderson: Jakim to słowem?

SCP-3V1L-J: "Szaleństwo".

Dr Henderson: Już parę razy powiedziałeś to słowo.

SCP-3V1L-J: W takim razie jesteście jeszcze bardziej zgubieni, niż moglibyście sobie wyobrażać! Przez całe życie rozbierałem was, słabeusze, kawałek po kawałku i mój czysty geniusz skazał was wszystkich na zagładę.

Dr Henderson: To przesłuchanie nie zmierza w żadnym sensownym kierunku.

SCP-3V1L-J: Aha! Wiedziałem, że to powiesz.

[Dr Henderson próbuje opuścić pokój przesłuchań.]

SCP-3V1L-J: GŁUPCZE! W klamce umieściłem psychomemetyczną ubertoksynę. Podpisałeś właśnie swój akt zgonu!

Dr Henderson: To czemu nadal żyję?!

SCP-3V1L-J: Ktoś się nie chce pogodzić z faktami.

Dr Henderson: Ktoś zaraz zostanie oblany kwasem akumulatorowym, jeśli nie nauczy się zamykać swojej cholernej gęby na dłużej niż dziesięć sekund.

SCP-3V1L-J: To też wiedziałem, że powiesz! Boże, jaki ja jestem genialny.

[Dr Henderson rzuca się na SCP-3V1L-J z zamiarem uduszenia. Dr Henderson zostaje natychmiast uspokojony przez ochroniarzy, którzy na wszelki wypadek wymierzają SCP-3V1L-J kilka ciosów w krocze.]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported