SCP-401
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-401

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-401 musi być przechowywany na ogrodzonym dziedzińcu Ośrodka-██. Na ścianach dziedzińca widnieje namalowany krajobraz południowej Francji. Raz dziennie zadaniem personelu jest znalezienie co najmniej dziesięciu korzeni, które zostaną nakarmione w sumie 15 litrami preparatu odżywczego 401-NS-4 i usunięcie wszelkich wyprodukowanych odpadów stałych. Aparatura EKG musi stale monitorować SCP-401 pod kątem jakichkolwiek anomalii (zobacz raport z Incydentu 401-1). Żeński personel nie jest uprawniony do wejścia na teren dziedzińca w czasie pomiędzy 15 marca do 1 kwietnia, bez względu na okoliczności.

Opis: SCP-401 został odkryty niedaleko Francuskiej miejscowości ██████ podczas odpowiedzi agentów na zgłoszenia o krwawieniach dochodzących z gleby. Zaprowadzeni na miejsce śledczy znaleźli ludzkie usta osadzone w glebie, zlizujące pozostałą krew długim, chwytnym językiem. Tydzień później agenci odkryli, że usta są częścią struktury korzeniowej czegoś, co na pierwszy rzut oka wydawało się czterdziesto (40) metrowym, martwym eukaliptusem z gałęziami w kształcie wielostawowych ludzkich rąk. Biały kolor pnia wskazywał pierwotnie na to, że drzewo jest martwe, jednak zauważono, że kora drzewa jest zbudowana z ludzkiej tkanki kostnej. Został mu nadany status podmiotu SCP oraz został wydobyty, by zostać przetransportowany do Ośrodka-██.

SCP-401 jest podobny do zwykłego drzewa w formie i funkcjonowaniu. Jednakże, ludzka fizjologia substytuuje roślinną w celu przeprowadzenia niezbędnych procesów. Pień drzewa jest podtrzymywany przez wielokrotne kręgosłupy splecione razem mięśniami i ścięgnami, okryte chropowatą warstwą tkanki kostnej, również utrzymaną przez elastyczne ścięgna. W miarę jak pień się rozpościera, łodygi rozdzielają się wielokrotnie, dopóki nie pojawi się tam pojedynczy kręgosłup wspierający resztę konstrukcji. W podstawie pnia występują liczne ludzkie serca, które pompują krew i składniki odżywcze od korzeni do gałęzi. Korzenie same w sobie są przełykami i chronione są warstwą tkanki chrzęstnej przypominającej tchawicę. Na końcu każdego korzenia mieszczą się w pełni wykształcone górne i dolne szczęki, wykończone mięśniami, ustami i chwytnym językiem po raz pierwszy zaobserwowanym przez agentów w terenie. Język wydaje się być narzędziem do kopania oraz jako przynęta na pokarm obejmujący od przekopujących się zwierząt do jadalnych grzybów i roślin. Ostatecznie wszystkie z tych korzeni prowadzą do jedynego żołądka. To, wraz z pełni funkcjonalnym, choć niezwykle długim przewodem jelitowym absorbuje połknięte składniki odżywcze. Odpady są eliminowane przez odbyt z boku pnia. Żadne korzenie nie znajdują się w obszarze bezpośrednio pod tym miejscem.

Gałęzie, jak sugerują wstępne obserwacje, są ludzkimi ramionami. Wychodzą one z kostnego pnia, lecz same w sobie nie posiadają kory. Niektóre gałęzie rozdzielają się w łokciu, więc mogą mieć dwa lub nawet trzy przedramiona. Dłonie ręki są skierowane ku górze, jak również z każdego czubka palca wyrasta ludzkie oko. Tęczówka każdego oka jest koloru piwnego. Sekcja oczu wykazuje, że wszystkie posiadają krótkowzroczność, tym niemniej reagują na światło jak normalne oko. Chociaż proces chemiczny nie został jeszcze zrozumiany, siatkówki wykonują pewną formę fotosyntezy zmieniającą dwutlenek węgla i wodę w tlen i glukozę. Powszechnie uznaje się, że oczy są krótkowzroczne w celu zapobiegnięcia nadmiernym uszkodzeniom siatkówki pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego. Chemiczna analiza płuc wykazała, że powietrze wydychane przez SCP-401 ma w sobie więcej tlenu, niż powietrze wdychane.

W czasie wiosennym SCP-401 zaczyna rozkwitać. Chociaż z punktu widzenia genetycznego jest to osobnik męski, będzie on rozwijał żeńskie organy rozrodcze. Otwory wagin są ulokowane na dłoniach rąk z kanałami o długości 18 cm wzdłuż każdego nadgarstka do wybrzuszenia, które zawiera w pełni ukształtowaną macicę i jajniki. Pięć dni po utworzeniu narządów zaczyna się menstruacja, w tym momencie męskie narządy płciowe zaczynają się rozwijać na ich miejscu przez okres dziesięciu dni. W pełni wykształcone pozostaną tam przez jeden dzień, zanim zostaną zrzucone i zjedzone przez korzenie. Podczas trwania tego okresu SCP-401 zaatakuje każdą ludzką kobietę w celu rozmnażania.

Log eksperymentu 401-1:
Fakt, że SCP-401 jest genetycznie człowiekiem, w połączeniu z przemocą prezentowaną przeciw kobietom w fazie męskiej, sugeruje, że może on być kompatybilny z istotami ludzkimi. Zaproponowano więc serię eksperymentów rozrodczych aby to sprawdzić.
Data: ██-██-████
Obiekt: Żeński członek personelu klasy D o numerze D-2055
Procedura: D-2055 została sztucznie zapłodniona materiałem genetycznym wyprodukowanym przez SCP-401 podczas fazy męskiej. Produktowi zapłodnienia pozwolono się rozwijać.
Szczegóły: Dziewięć miesięcy po zapłodnieniu D-2055 urodziła normalne ludzkie niemowlę. Choć zdrowe i pozbawione żadnej niezwykłej fizjologii, dziecko cierpi na ciężką krótkowzroczność, porównywalną do tego co zostało oszacowane w oczach SCP-401. Dziecko zostało adoptowane przez Agenta R████ F███████ który zgodził się przynosić R████ Jr. do lekarza zatwierdzonego przez Fundację na comiesięczne badania kontrolne.

Log eksperymentu 401-2:

Data: ██-██-████
Obiekt: Męski członek personelu klasy D o numerze D-2067
Procedura: D-2067 został poproszony o oddanie materiału genetycznego, który został użyty do sztucznego zapłodnienia SCP-401 na początku jego fazy żeńskiej. Pozwolono mu się rozwijać.
Szczegóły: 12 godzin po zapłodnieniu maciczne wybrzuszenie zwiększyło swoje rozmiary o 300%. Podczas gdy inne gałęzie rozwijały się normalne przez następne dwa tygodnie, zapłodniona ręka zachowała swoje wybrzuszenie macicy i waginę. 24 godziny przed dojrzewaniem męskich narządów wybrzuszenie macicy zaczęło się kurczyć, aż do momentu wydobycia masy tkanki z dłoni. Zostało to wyrzucone przez rękę, która urodziła. Wypustka została odrzucona i zaabsorbowana przez korzenie minutę później. Po pięciu godzinach personel znalazł wyrzucony przedmiot: ludzki pęcherz moczowy z płodem zagnieżdżonym w środku zgodny z tym, który dojrzewał dwa miesiące. Pęcherz został zasadzony w glebie. Dojrzał dwa dni później i stał się sadzonką, równorzędnym z SCP-401 w strukturze. Tydzień później organizm zmarł z niedożywienia, mimo karmienia preparatem odżywczym 401-NS-3.

Log eksperymentu 401-3:

Data: ██-██-████
Obiekt: Żeński członek personelu klasy D o numerze D-2081
Procedura: Jajeczko zostało usunięte z macicy D-2081, zapłodnione materiałem genetycznym zebranym z SCP-401 i zamrożonym do następnej wiosny. Zapłodnione jajeczko zostało zaimplementowane SCP-401 i pozwolono mu się rozwijać.
Szczegóły: [USUNIĘTO] Preparat odżywczy 401-NS-4 został sformułowany z myślą o dalszym rozwoju.

Incydent 401-1
W dniu ██-██-████, kilka z gałęzi SCP-401 doznały konwulsji a potem bezwładu. Szybko odkryto, że w jednym z jego serc doszło do zawału, który był fatalny w skutkach. Angiografia innych serc wykazała duże ilości blaszki miażdżycowej. Od czasu Incydentu 401-1, uszkodzone serce zostało wchłonięte, a na jego miejscu wyrosły dwa nowe. W celu zachowania przyszłego zdrowia SCP-401, suplement odżywczy o mniejszej zawartości cholesterolu 401-NS-3 został zatwierdzony. Obecnie używany jest preparat odżywczy 401-NS-4, jako rezultat Eksperymentu 401-3.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported