SCP-4046
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-4046

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-4046 jest trzymane w strzeżonym schowku na przedmioty. Wnioski o wykorzystanie dzieci do eksperymentów z SCP-4046 muszą być złożone i zatwierdzone przez co najmniej dwóch członków personelu z 3 Poziomem Upoważnienia. Po zakończeniu badań wszystkim testerom, którzy brali w nich udział, mają zostać poddane środki amnezyjne.

Opis: SCP-4046 jest zestawem mikrokomputerowym, w wyglądzie podobnym do Telmac 1800 series, z klawiszem "W" na klawiaturze, zapisanym w stylizowanej kursywie czcionki szeryfowej. Na spodzie obiektu znajduje się blaknąca żółta naklejka z napisem "DOWÓD KONCEPTU- NIE DO PRODUKCJI- DEPARTAMENT B&R". Kiedy SCP-4046 zostanie aktywowany przez podmiot w wieku pomiędzy 4, a 11 rokiem życia,1 na ekranie wyświetli się następująca wiadomość: "Kim chcesz być, kiedy dorośniesz?".

Kiedy odpowiedź zostanie wpisana i wprowadzona do SCP-4046, podmiot natychmiast straci przytomność. Po przebudzeniu się badani zgłaszali, że doświadczali dekad pracy w wybranym przez nich zawodzie, zazwyczaj zaczynając od momentu bycia zatrudnionym i kończąc na odejściu na emeryturę. Przeżycie to opisywane jest jako bardzo barwne i realistyczne, ale wszyscy badani zgłaszali, że byli świadomi, że była to symulacja. Ponadto, badani zgłaszali, że doświadczali w niej życia osobistego (takiego jak posiadanie partnera, wychowywanie dzieci itp.) równolegle z ich życiem zawodowym.

Obecnie nie wiadomo, czy środki, przy pomocy których SCP-4046 przekazuje to doświadczenie, są osiągane poprzez przewidywanie, symulację lub projekcję.

Obserwacje: Poniżej znajduje się lista przeprowadzonych eksperymentów z użyciem SCP-4046.

Podmiot Zawód Notatki
Nathan Lekarz Podmiot opisał trwającą 45 letnią karierę zawodową, jako lekarz rodzinny.
Alice Wiedźma Po obudzeniu się, podmiot taumaturgicznie przetransportował się do nieznanej lokacji poza Ośrodkiem 55. Miejsce jej pobytu pozostaje nieznane.
Oscar Zapaśnik Podmiot opisał 24 letnią karierę zawodową, zanim został zmuszony przejść na wcześniejszą emeryturę przez uraz kręgosłupa. Badany nie przejawia oznak żałowania swojego wyboru zawodowego.
Jasmine Strażak Podmiot twierdziła, że została odsunięta od wykonywania zawodu po tym, jak opisała swoją klęskę w uratowaniu wielu osób, jednak zdecydowała, że nadal chce kontynuować tą karierę.
David Koszykarz Podmiot obudził się w zdenerwowanym stanie, opisując z początku udaną karierę, która następnie ostro podupadła przez alkoholizm i uzależnienie od metamfetaminy.
Kelley Weterynarz Podmiot obudziła się z niekontrolowanym łkaniem, opłakując śmierć niezliczonych zwierząt. Ze względu na histeryczny stan badanej, natychmiast zostały podane jej środki uspokajające i amnezyjne.
Eric Szczęśliwy Anomalne właściwości SCP-4046 nie aktywowały się.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported