SCP-4087
ocena: +3+x
weapon.jpg

Instancja SCP-4087.

Identyfikator podmiotu: SCP-4087

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Fundacyjne zespoły osadzone w europejskich i amerykańskich organach ścigania mają monitorować trwające dochodzenia w sprawach morderstw, szukając cech zgodnych z użyciem instancji SCP-4087. W razie mało prawdopodobnego odnalezienia dodatkowej instancji, ma ona być zanurzona w metrze sześciennym betonu i przetransportowana do głębokiego repozytorium w celu bezterminowego magazynowania.

Opis: SCP-4087 to zestaw antycznych noży sprężynowych na przycisk. Każde ostrze ma 9,2 centymetrów długości i jest stworzone ze stali nierdzewnej. Zostały stworzone przez Gavrilo Maniago (włoskiego twórcę noży), jako część prywatnego zlecenia; ukończył tylko sześć przed jego śmiercią w wyniku bycia zamordowanym w 1914.

SCP-4087 został zidentyfikowany w 1973 po tym, jak model matematyczny opracowany przez fundacyjny Departament Analityki połączył je z przeszło stoma morderstwami mającymi miejsce na przestrzeni 50 lat. W każdym przypadku, organy ścigania zidentyfikowały jeden z sześciu noży jako narzędzie zbrodni. Każdy nóż był wielokrotnie tracony, zwracany lub sprzedawany na aukcji.

Począwszy od 1975 wszystkie sześć noży zostało odnalezionych i zabezpieczonych. Od tego czasu zidentyfikowano, że podczas ponad dwustu dodatkowych morderstw identyczny nóż był narzędziem zbrodni. Dochodzenie w sprawie tych morderstw ustaliło, wbrew wszystkim dowodom wskazującym inaczej, że nie istnieje żadne narzędzie zbrodni.

Po dokładnych badaniach wszystkich sześciu noży, naukowcy dokonali następujących obserwacji:

  • Nie wykazują one żadnych zauważalnych anomalnych właściwości.
  • Nie posiadają one żadnych oznak znaczącego użytkowania.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported