SCP-409
ocena: +9+x

Identyfikator podmiotu: SCP-409

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Kontakt fizyczny z SCP-409 jest bezwzględnie zabroniony. Wszystko, co miało kontakt z SCP-409 podlega natychmiastowej kwarantannie, włącznie ze wszystkimi materiałami użytymi do transportu obiektu. SCP-409 musi być zawsze trzymany w granitowej skrzynce. SCP-409 musi być transportowane zawsze w zapieczętowanej granitowej skrzynce. Pozostałości działania SCP-409 muszą być zapieczętowane w granitowych pojemnikach wraz ze wszystkimi narzędziami potrzebnymi do przeniesienia ich tam.

Opis: SCP-409 wygląda jak wielki kryształ kwarcowy o wysokości 1,5 m (5 stóp) i grubości 0,6 m (2 stopy). Każdy przedmiot mający kontakt z SCP-409 zacznie się krystalizować w przeciągu trzech godzin. Ten efekt dotyczy każdego materiału za wyjątkiem granitu. Krystalizacja będzie się rozszerzać z prędkością około 2,5 cm (1 cal) na minutę, aż nie obejmie całego przedmiotu lub organizmu, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Obiekty zeznają, że ten efekt jest niesamowicie bolesny i podobny do zamarzania. Po zakończeniu krystalizacji obiekt będzie wydawał głośne, trzeszczące i skrzypiące dźwięki przez około dwadzieścia minut, a potem z dużą siłą eksploduje tysiącami kawałków.

Wszystko, co dotknęło lub zostało dotknięte przez fragment, natychmiast rozpocznie krystalizację. Na dzień dzisiejszy w przypadku materii organicznej nic, włącznie z amputacją krystalizujących się części ciała, nie jest w stanie odwrócić efektu. Materia nieorganiczna krystalizuje się tylko w promieniu kilku centymetrów od miejsca kontaktu. SCP-409 zostało odkryte w [USUNIĘTE], pod kilkumetrową stertą odłamków. Straty w personelu w wyniku odkrycia były duże.

Dodatek 409-1: Zgodnie z sugestią Dr. [500-0021D], tester 409-D5 został wystawiony na działanie SCP-409 i pozostawiony do czasu, aż krystalizacja osiągnęła znaczne rozmiary. Potem został potraktowany SCP-500, co doprowadziło do całkowitego wyzdrowienia w przeciągu 9 dni. Jednakże, obiekt skarżył się, że wciąż czuje ból w częściach ciała, które zostały uszkodzone przez kryształ. Ból ustał dopiero 13 dni po rozpoczęciu leczenia. Nie wiadomo, czy w ciągu tych 4 dni od zakończenia terapii ból był rzeczywisty, czy miał podłoże psychologiczne.

Dodatek 409-2: Długotrwałe badania nie udzieliły odpowiedzi na pytanie, czemu w ogóle występuje krystalizacja. SCP-409 i tworzone przez niego odłamki są niemożliwe do odróżnienia od zwykłego kryształu kwarcowego. Efekt jest podobny do występującego w przypadku kryształów, w których istniejąca formacja wrzucona do roztworu zaczyna "rosnąć". SCP-409, jednakże, potrafi działać w ten sposób także na ciała stałe i nie musi pozostawać z nimi w kontakcie, aby krystalizacja mogła zachodzić. Odpowiedzi na pytania jak to działa, dlaczego SCP-409 tak bardzo różni się od innych kryształów kwarcowych i dlaczego tylko granit jest odporny na jego właściwości nie zostały udzielone.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported