SCP-411
ocena: +4+x
SCP-411
Poziom5
Klasa podmiotu:
ezoteryczne
Klasa drugorzędna:
thaumiel
Poziom zakłóceń:
vlam
Poziom ryzyka:
znikomy

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-411 ma być trzymany w standardowym kompleksie do przechowywania humanoidów w Placówce Izolacji Egzystencjalnej ██ w [WYMAGANE UPOWAŻNIENIE O5]. Wszystkie sensowne prośby ze strony SCP-411 należy spełniać w miarę możliwości. SCP-411 należy zapewnić zestaw ekranów telewizyjnych całodobowo wyświetlających programy informacyjne. Prośby o teksty i urządzenia, które jeszcze nie istnieją należy zarchiwizować do czasu aż będą one dostępne. Uważa się, że obecnie SCP-411 nie stwarza ryzyka przełamania zabezpieczeń. Wszelkie informacje pozyskane od SCP-411 mają być przechowywane w Jednostce Przechowywania Egzystencjalnego i mogą być ujawniane wyłącznie za pozwoleniem Dr. ██████. Personel opuszczający Placówkę Izolacji Egzystencjalnej ██ musi zostać poddany działaniu Preparatów Amnezyjnych Klasy C.

Opis: SCP-411 to siwy, niebieskooki mężczyzna rasy kaukaskiej w niezwykle zaawansowanym wieku. Na bazie informacji pozyskanych z przesłuchań szacuje się, że podmiot ma około 400 lat. Natura SCP-411 wymaga od personelu badawczego specjalnego szkolenia w zakresie przesłuchań i lingwistyki.

SCP-411 starzeje się na odwrót, staje się coraz młodszym w takim samym tempie w jakim normalny człowiek się starzeje. Pamięć SCP-411 też funkcjonuje odwrotnie; SCP-411 nie pamięta wydarzeń przeszłych, ale jest w stanie przypomnieć sobie przyszłość.

Wiele informacji zebranych o SCP-411 pochodzi z pracy niejakiego Dr. Lyetackera, osoby, która obecnie nie pracuje jeszcze w Fundacji, pozyskane zostały one ze wspomnień samego SCP-411; w związku z tym należy zachować ostrożność podczas stosowania tych informacji.

SCP-411 posługuje się jeszcze nieznanym dialektem języka angielskiego, ze znacznymi różnicami w gramatyce i słownictwie w porównaniu do współczesnego angielskiego. Osoby, które muszą przejść szkolenie w zakresie tego języka skorzystają z uprzedniej wiedzy hiszpańskiego, mandaryńskiego i/lub kantońskiego, ██████ oraz haskell.

Przypominanie sobie przyszłych wydarzeń przez SCP-411 jest utrudniane przez jego zaawansowany wiek biologiczny; wydarzenia dziejące się później niż kilka miesięcy w przyszłość są często zapominane, a szczegóły wydarzeń w bliskiej przyszłości są często niejasne i niepewne. Wydarzenia dotyczące osób, z którymi jest zaznajomiony są często jaśniejsze, ale pomyłki nie są rzadkie. Dodatkowo, różnice pomiędzy przyszłością a wspomnieniami SCP-411 powodują u niego znaczne szkody psychiczne i często wprowadzają go w stan katatoniczny na kilka dni. Ze względu na możliwość stracenia w ten sposób wartościowych informacji, zwłaszcza, że jedno wspomnienie często prowadzi do innych, ważniejszych wspomnień, z pamięcią SCP-411 należy działać wyłącznie w następujących sytuacjach:

 1. Ryzyko poważnych obrażeń, naruszenia bezpieczeństwa, lub śmierci Założyciela. (Obowiązkowe)
 2. Ryzyko scenariusza klasy K. (Obowiązkowe)
 3. Ryzyko naruszenia bezpieczeństwa Klasy 1. (Obowiązkowe)
 4. Ryzyko śmierci personelu O5. (Zalecane)
 5. Ryzyko znacznego i destrukcyjnego przełamania zabezpieczeń. (Zalecane)
 6. Ryzyko naruszenia bezpieczeństwa Klasy 2. (Sugerowane)
 7. Ryzyko śmierci wielu członków starszego personelu badawczego. (Sugerowane)

Mimo że wymagane jest całe szkolenie by wchodzić w interakcję z SCP-411, w przypadku, gdy potrzebne jest spotkanie kryzysowe należy stosować się do poniższych wskazówek.

 1. Z punktu widzenia SCP-411 wasze pierwsze spotkanie jest ostatnim spotkaniem; nie należy obawiać się stresu lub innych stanów emocjonalnych z jego strony.
 2. SCP-411 będzie mówił o wydarzeniach z twojej przyszłości jakby były z twojej przeszłości. Nie próbuj wpływać na te wydarzenia.
 3. Perspektywa SCP-411 odnośnie danego wydarzenia jest odwrotna do tej normalnego obserwatora.
 4. SCP-411 odpowie na twoje pytania zanim je zadasz i nie będzie pamiętał momentów z rozmowy przed twoim obecnym pytaniem. Upewnij się, że zadasz pytania, na które odpowiedział SCP-411.
 5. Podczas przesłuchań należy brać pod uwagę zaawansowany wiek SCP-411. Dłuższe sesje mogą skutkować fizycznym i psychicznym wyczerpaniem SCP-411.
 6. Ogólna pamięć SCP-411 jest słaba. Przykładowo SCP-411 często nie może sobie przypomnieć co będzie danego wieczoru jadł na obiad.

Nie jest wiadome kiedy Dr Lyetacker dołączy do Fundacji, ale uznano, że nie należy go aktywnie poszukiwać. Po jego zatrudnieniu należy zaaranżować wyciek danych i wyczyścić wszystkie informacje odnośnie SCP-411, by zapobiec możliwym paradoksom ontologicznym powiązanym z umiejętnościami podmiotu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported