SCP-413
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-413

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie wejścia do SCP-413 muszą być zamknięte i chronione przez uzbrojonych strażników. Pod żadnym warunkiem nie wolno dopuścić nieautoryzowanych osób do wnętrza SCP-413, ochrona ma prawo użycia broni. Od każdego pracownika chcącego przeprowadzić eksperymenty wewnątrz SCP-413 wymaga się posiadania nadajnika GPS oraz liny bezpieczeństwa. W przypadku naruszenia zasad bezpieczeństwa lub na rozkaz O5, protokół 413 musi zostać natychmiastowo wdrożony przez najwyższy rangą obecny personel.

Opis: SCP-413 to trzy-poziomowy parking zlokalizowany w [USUNIĘTO]. Środowisko wewnątrz SCP-413 samo się zmienia, co pozwala SCP-413 na dodawanie nowych pięter, zmianę klatek schodowych, etc. Z zewnątrz nie obserwuje się żadnych z tych zmian. Dokładny pomiar wymiarów wnętrza SCP-413 jest niemożliwy, jednak udało się ustalić, że są dużo większe niż zewnętrzne i podlegają ciągłym zmianom.

Innym efektem SCP-413 jest wpływ na orientację przestrzenną. Analiza nagrań wykazała, że SCP-413 emituje ciągły dźwięk o bardzo niskiej częstotliwości, zakłócający pracę części mózgu odpowiedzialnych za orientację, równowagę i pamięć krótkotrwałą. Przedłużone narażenie na działanie tego dźwięku może powodować mdłości, zawroty głowy, wymioty, niepokój, klaustrofobię, a w rzadkich przypadkach [USUNIĘTO]. Efekty te zanikają z czasem po opuszczeniu SCP-413.

Zabronione jest wchodzenie do SCP-413 bez systemu GPS i liny. Nawigacja wewnątrz SCP-413 bez tych dodatków jest praktycznie niemożliwa ze względu na nieustanną zmianę wnętrza w połączeniu z emitowanym dźwiękiem.

SCP-413 został odkryty, kiedy ochrona przekazała policji nagrania z kamer bezpieczeństwa z podejrzeniem manipulacji. Taśmy zostały skonfiskowane, a budynek zajęty przez Fundację.

Dodatek 1: Po pewnym czasie ustalono, że SCP-413 jest istotą myślącą. Nie jest to oczywiste, ale SCP-413 posiada wolną wolę i zdolność myślenia na poziomie człowieka. Udało się nawiązać komunikację za pomocą napisów na ścianach, malowanych przez SCP-413 w kształcie wyrazów i zdań. Analiza zachowania wykazała, że SCP-413 jest psotny i sprawia mu przyjemność robienie dowcipów niespodziewającym się ludziom. Okazuje się jednocześnie, że nie lubi się mylić, jest mściwy, a być może i sadystyczny (zobacz dodatek 2).

Log Przesłuchania
Dr ███████: Witaj, SCP-413.
SCP-413: WITAJ DOKTORZE
Dr ███████: Dobra, możemy chyba zacząć ten wywiad, prawda? Kiedy zdałeś sobie sprawę ze swojego istnienia?
SCP-413: KIEDY MNIE ZBUDOWALI
Dr ███████: A kiedy to było?
SCP-413: NIE PAMIĘTAM NIE MYŚLAŁEM O TYM
Dr ███████: Dlaczego wciąż zmieniasz swoje wnętrze?
SCP-413: NUDNO TAK CAŁY CZAS SIEDZIEĆ
Dr ███████: Więc robisz to bez żadnej konkretnej przyczyny?
SCP-413: ROBIĘ TO DLA ZABAWY ALE INNYM SIĘ TO NIE PODOBA
Dr ███████: Innym?
SCP-413: BUDYNKI Z DRUGIEJ STRONY ULICY NIE WIERZĄ ŻE JESTEM DOBRYM CZŁONKIEM SPOŁECZEŃSTWA I MYŚLĄ ŻE WYDAM ICH PLANY
Dr ███████: Jakie plany?
SCP-413: ŻE JUTRO ATAKUJEMY
Dr ███████: (blednie)
SCP-413: HA HA TO BYŁ ŻART POPATRZ NA SIEBIE JAK TY WYGLĄDASZ TO ZABAWNE
Dr ███████: No cóż, na dziś chyba wystarczy.
SCP-413: NIE UMIESZ SIĘ BAWIĆ

Logi Wideo: Poniższe opisy dotyczą nagrań bezpieczeństwa z okresu przed odkryciem SCP-413.

Log Wideo 1
Tester: Rodzina sześciu turystów
Opis: SCP-413 udaremnia wszelkie próby znalezienia przez turystów ich samochodu. Stale zmienia tabliczki i znaki i przez dwadzieścia minut wodzi i myli ich drogi.

Log Wideo 2
Tester: Niedbała matka i jej dziecko
Opis: Matka cały czas chodzi w kółko, niezależnie od jej drogi trafiając do swojego samochodu, gdzie zostawiła zamknięte dziecko. Po siedmiu minutach poddaje się i opuszcza SCP-413 razem z nim.

Log Wideo 3
Tester: Biznesmen
Opis: Zmieniając ułożenie wjazdów i tabliczek, SCP-413 wodzi biznesmena dookoła i zmusza go do przejechania skomplikowanej drogi przed pozwoleniem mu na odjechanie.

Log Wideo 4
Tester: Grupa pięciu wandali
Opis: Grupa młodych ludzi wchodzi do SCP-413 i zaczyna niszczyć samochody i wnętrze SCP-413. [USUNIĘTO].

Dodatek 2: Pięciu nastolatków widzianych w czwartym z nagrań zostało odnalezionych ██.██.20██ przez pracownika Fundacji. Wciąż żyli, byli jednak wyczerpani, wygłodzeni i odwodnieni, pomimo uznanych za zaginionych przez trzy miesiące. Przed podaniem środka amnezji klasy A zdradzili, że zostali zamknięci w labiryncie stworzonym przez SCP-413 i utrzymali się przy życiu tylko dzięki nielicznym napotykanym od czasu do czasu automatom z napojami i batonami. Powiedzieli też, że [USUNIĘTO]. Najprawdopodobniej przez całą fazę eksploracji SCP-413 byli w środku, w jakiś sposób unikając aparatury śledzącej. Dalsza eksploracja została wstrzymana.

Protokół Przechowawczy 413: Z powodu niemożliwości ustawienia środków wybuchowych wewnątrz SCP-413, w przypadku konieczności zburzenie zostanie dokonane przy pomocy ataku powietrznego bądź artyleryjskiego. Z tego powodu, USS ██████, SCPS Defender lub myśliwece ████ ██████ z Bazy Sił Powietrznych bądź ██████████ NASA muszą być w pogotowiu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported