SCP-4137
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-4137

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-4137 jest przechowywane w Sektorze 2 Ośrodka 201, służąc jako obszar treningowy dla formacji operacyjnych zajmujących się misjami w wyższych wymiarach. Personelowi, który do niego wejdzie, musi towarzysz przynajmniej jeden operator doświadczony w nawigowaniu w czterowymiarowych obszarach. Uprzęże z klamrami przyczepionymi do systemu kołowrotowego mają być obowiązkowo noszone jako środek ostrożności — dodatkowe wyposażenie będzie wydawane zależnie od specyfiki operacji treningowej.

Wszystkie nieanomalne narkotyki pozyskane z wymiaru kieszonkowego zostały przekazane policji w Toronto. Anomalne narkotyki są przechowywane zgodnie z ich odpowiadającymi czynnościami przechowawczymi.

Miejsce przebywania PoI-9090 i PoI-9091 są nieznane. Wszelkie kontakty z którąkolwiek z tych osób mają być natychmiastowo zgłaszane i wymagają odpowiedniej reakcji ze strony najbliższej placówki Fundacji. Autoryzowane zostało użycie śmiercionośnej siły.

campervan.jpg

SCP-4137

Opis: SCP-4137 jest Kampervanem Ford Transit 100 z 1975 roku, posiadający wewnętrzny wymiar kieszonkowy (SCP-4137-Z), w którym osoby mogą w nieograniczony sposób poruszać się w czterowymiarowej przestrzeni.1 Wejście do SCP-4137-Z jest tylko możliwe przez siedzenie na miejscu kierowcy lub pasażera i wykonanie poniższych czynności:

 1. Regulacja lusterka wstecznego w odpowiednim schemacie ruchów góra, dół i boki;2
 2. Stukanie w zarówno lewą i prawą stronę deski rozdzielczej;
 3. Uderzenie deski rozdzielczej otwartą ręką;
 4. Powiedzenie "jebać Dozorców";
 5. Opuszczenie siedzenia i wejścia do wnętrza kabiny.

Wejście do kampervana w jakikolwiek inny sposób zaprowadzi do normalnego nieanomalnego wnętrza.

Po wejściu do SCP-4137-Z, osoby mogą obracać się w przestrzeni 4D i ruszać się wzdłuż osi w, wykorzystując podobne ruchy fizyczne, jakie używane są w przestrzeni 3D.3 Warte uwagi jest to, że wnętrze nie zmienia obiektów w czterowymiarowe — wcześniejsze właściwości wymiarowe zostają w pełni zachowane. Dla osób bez przeszkolenia w operowaniu w wyższych wymiarach jest to dezorientujące doświadczenie i może spowodować chorobę lokomocyjną, zawroty głowy i, jeżeli nie istnieje żaden sposób wydobycia, zagubienie w nieznanych układach współrzędnych.

Obecne są dodatkowe modyfikacje zewnętrza i wewnętrznych mechanizmów SCP-4137:

 • Stale uzupełniające się zapasy paliwa w silniku, dostarczane z przypuszczalnego źródła znajdującego się w wyższych wymiarach;
 • Opony, które są przekrojem poprzecznym 3D czterowymiarowego hipercylindra przechodzącego przez lokalną przestrzeń 3D. Większość uszkodzeń opon wynika z automatycznego "obniżania się" i "podnoszenia się" hipercylindra z przestrzeni 3D, zmieniając przekrój poprzeczny na nową, nieuszkodzoną oponę;
 • Wykładzina vana stanowi zagrożenie kinetyczne. Pociski o dużej prędkości, które zetkną się z wykładziną, zmienią swój rozpęd skierowany do przodu na rozpęd w osi w, wystrzeliwując pocisk poza lokalną przestrzeń 3D. Dzieje się to z 90% skutecznością przy nabojach broni palnej — zachowanie z innymi pociskami jest obecnie badane;
 • W ścianę wewnętrzną (normalnego) kampervana wbudowane są konsole do gier Super Nintendo Entertainment System i Sega Genesis, które podłączone są do telewizora z płaskim ekranem. Nie odnotowano żadnych anomalnych właściwości obiektów.

Dodatek.4137.1: Oryginalne wykorzystanie i zabezpieczenie

Przed przejęciem przez Fundację, SCP-4137 było używane do przemytu narkotyków poza Zasłoną przez znanych parakryminalistów Alphonse'a O.P. Pierricka (PoI-9090) i Yanna Englisha (PoI-9091). Duet był aktywny w anomalnych społecznościach w prowincji Ontario w Kanadzie, jednak działali na małą skalę, unikając przez większość czasu uwagi Fundacji. Uważa się, że SCP-4137-Z został stworzony zimą 2014 roku, a jego dodatkowa przestrzeń osiowa znacząco zwiększyła dostępną przestrzeń magazynową na narkotyki, co wpłynęło na wzrost ich aktywności kryminalnej. Dalszy ciąg przypadkowych i gwałtownych spotkań z formacjami operacyjnymi stacjonującymi w Ontario sprawił, że obaj znaleźli się na listach obserwacyjnych parakryminalistów Fundacji.

Dnia 13.04.2015 roku, SCP-4137 został zauważony w parku przyczep w pobliżu Toronto. Mobilna Formacja Operacyjna Upsilon-20 ("Hogtown Garrison") została wysłana na miejsce i, posługując się nagraniami działań potrzebnych do wejścia do SCP-4137-Z, dokonali nalotu na anomalię.

Warto zaznaczyć, że Fundacja nie posiadała żadnej wiedzy o czterowymiarowej naturze anomalii, aż do wejścia do niej.

ZEZNANIE: Agent Jean Noé, MFO υ-20
Transkrypcja

Widziałeś kiedyś te animacje teseraktu? Te, gdzie widzisz jak kostka 4D porusza się i skręca w dziwny sposób, malejąc i rosnąc?

Ta. Okazuje się, że przestrzeń 4D nijak się ma do tego. Jeden z badaczy powiedział mi, że tak właśnie obserwatorzy w przestrzeni 3D zobaczyliby jak tesserakt przecinałby przestrzeń 3D, przechodząc przez nasz świat od góry. Ale kiedy jesteś wewnątrz tesseraktu? W pełni w środku przestrzeni 4D? To zupełnie inne doświadczenie. Nie oglądasz geometrii na prochach tylko próbujesz przejść i zakręcić się przez nią.

A teraz wyobraź sobie tam strzelaninę.

Wchodzisz i nagle kule strzelają w dół gdzieś wysoka nad tobą. Patrzysz do góry i ogarniasz, że to zupełnie inny kierunek, o którym wcześniej nie wiedziałeś, w którym ukrywa się dwóch typa — jeden z załadowanym Super Scope do SNES'a z prawdziwą amunicją, a drugi z jebaną Power Glove na ręce. Nie rozumiesz jak światło przemieszcza się w tym kierunku, a próbowanie zracjonalizowania tego jest jak wbicie młota pneumatycznego w swoją czaszkę. Może jeżeli przesuniesz się w odpowiednią stronę to będzie miało więcej sensu, ale powodzenia, kiedy leci więcej kul i do tego teraz granaty są rzucane z jakiejś innej osi przestrzennej przez kolesia z Power Glove.

Próbujesz wejść "wyżej" i nagle całe otoczenie pokoju zmienia się w inne kształty, gdzie jesteś sam i nadal z góry spadają pociski. Pojawiają się inni agenci, ale w sposób, w jakim obracają się sprawia, że wyglądają jak popierdolony przekrój człowieka zanim znowu znikną z widoku. Na twojej zbroi pojawia się krew, mimo że jesteś całkiem sam, więc modlisz się do każdego ze znanych ci bogów, żeby nie była jednego z twoich kolegów, a każda próba odnalezienia się to kolejna szansa na odstrzelenie ci mózgu.

Nie potrafiłem się po tym poruszać. Zwymiotowałem gdzieś i nawet nie widziałem gdzie moje wymiociny poleciały, ponieważ stanąłem w złym miejscu i prawie przypadkowo zauważyłem resztę υ-20 jak pojawia się i znika z widoku w szaleńczym ruchu, jakbym ja i cały świat zaczęlibyśmy się po prostu kręcić. Kręcić i kręcić i było to niemożliwe. To było zbyt nierzeczywiste, żeby to wytrzymać. Wszystko, co mogłem zrobić to, cóż, kręcić się z tym dalej. Ciągle kręcić. Obracać się i wierzyć, żeby jeden z dziesięciu twoich strzałów może trafił twój cel.

Gówniane naloty to nie jest nic nowego. A jeśli chodzi o bycie niezwykle zdezorientowanym? Ten był wyjątkowy. Nie chcę, żeby któryś z was znowu przypisał mnie do tego vana. Jeden zjazd w nim był wystarczającym piekłem.

Bardziej satysfakcjonujące było dla mnie to, że przynajmniej odstrzeliłem ramię Yanna.

Po 30 minutach walki, Agent Noé rzucił granat w prawdopodobnym kierunku Pierricka i Englisha, którzy zabarykadowali się na płaszczyznach współrzędnych (y,z,w). Zaistniały wybuch zniszczył barykadę i zranił prawe ramię Englisha, a odłamki spowodowały dalsze obrażenia. Zanim agenci mogli zareagować, Pierrick chwycił Englisha, wykonał gest będący zagrożeniem kinetycznym i obaj zniknęli. Późniejsza analiza materiałów wideo agentów sugeruje, że gest pozwolił im na ucieczkę poprzez poruszanie wzdłuż piątej osi przestrzennej.

Z sześciu agentów, którzy weszli do środka, trzech zostało poważnie rannych, a dwóch zostało zabitych. Stan pozostałego szóstego agenta jest nieznany — współrzędna pozycji jego ciała wewnątrz anomalii jest nieznana.

Po nalocie, kampervan został przeniesiony do Ośrodka 201.

Dodatek.4137.2: Wybrane pozyskane materiały z SCP-4137-Z

Substancje odurzające:

 • Diamorfina posiadające przestrzennie niemożliwe wiązania chemiczne. Reakcja na bodźce sensoryczne jest zmniejszona do stopnia deprywacji zmysłowej z większą częstością występowania oneironicznych anomalii u stosującego;
 • Odmiany metamfetaminy. Spożycie spowoduje krystalizację całej masy ciała, która jest opisywana przez stosujących jako szybkie i "elektryczne" uczucie, któremu towarzysza wizje "serafinów szybkości";
 • Różne demonarkotyki;
 • Ektoentropicznie uzupełniane konopie indyjskie. Umieszczone w plastikowych pojemnikach z podpisem "NIE DO SPRZEDAŻY";
 • Śladowe ilości SCP-████ znalezione w woreczku strunowym w elektronicznym sejfie. Na zewnętrznej stronie sejfu przyczepiona została karteczka samoprzylepna z napisem "wiesz co robić".4

Narzędzia i inne akcesoria:

 • Tabliczka z dyplomem ukończenia studiów licencjackich na Uczelni Jelenia z mechaniki wyższych wymiarów przez Yanna Englisha. Znaleziona pod torbą kokainy;
 • Cztery kontrolery Power Glove marki Nintendo. Jeden z nich jest częściowo rozmontowany, a komponenty obwodu elektrycznego zostały zastąpione kryształem tesseraktu. Do półki, na której leżały rękawice, przyczepiona została karteczka samoprzylepna z napisami w różnych stylach pisma:

Cieszę się z prezentu, ale jeśli będę musiał kiedykolwiek ją założyć, to mam szczerą nadzieję, że stracę rękę w zbrodni, którą właśnie dokonałem.

to jest tak okropne, że aż dobre

 • Zdjęcia polaroidowe PoI-9090 pozującego przy wielu atrakcjach turystycznych w Toronto;
 • Pusty autowstrzykiwacz. Zdanie "JESTEŚ 3D. JESTEŚ PRAWDZIWY." jest wielokrotnie napisane na wszystkich ścianach wnętrza szafki, w której przechowywany był autowstrzykiwacz;
 • Zmodyfikowany pistolet świetlny Super Scope marki Nintendo. Wciśnięcie przycisku wystrzału manifestuje i wypuszcza zmienne pociski z przodu lufy broni. Po wielu badaniach zostało potwierdzone, że wszystkie pociski wystrzelone są tymi, które zostały przemieszczone w przestrzeni 4D przez wykładzinę SCP-4137 wykazującą zagrożenie kinetyczne. W pobliżu znajdowała się papierowa notatka:

spust do wystrzału, a tryb ataku możesz zmieniać do woli.
pif paf

ps nie używaj do snes
serio, chyba go wkurwiłem tym jak bardzo mnie głowa boli od geometrii, której używa
nie każ mi znowu się z tym babrać jak wcześniej już musiałem

 • Zdjęcia polaroidowe wysokich wyników w grze i PoI-9090 grającego na automacie do gier, otoczonego przez wiwatujący tłum. Zdjęcia zostały rozmieszczone wokół kilku konsoli do gier. Wszyscy widoczni członkowie tłumu posiadają identyczne rysy i wyraz twarzy. Odnotowano lekkie poczucie niepokoju u obserwujących;
 • 5 osiowy gimbal obracający strzałką w środku. Obserwacje podczas nalotu z 13.04.2015 roku sugerują, że strzałka wskazuje miejsce znajdowania się PoI-9090, jeśli znajduje się obecnie w SCP-4137-Z. Znaleziony pośród rzeczy należących do PoI-9091 w jego schowku;
 • Zdjęcia polaroidowe PoI-9090 wewnątrz SCP-4137-Z. Przechowywane w miechanicznie zamykanym sejfie w ukrytym schowku. Ujęcia sugerują, że zdjęcia zostały wykonane z pozycji w anomalii, z których PoI-9090 nie byłby w stanie dostrzec aparatu;
 • Zdjęcie polaroidowe przedstawiające PoI-9090 wychodzącego z Tilt Arcade Bar. Obraz jest pozbawiony kolorów i zniekształcony. Poświaty kabli USB wychodzą z PoI-9090 i łączą się z pobliskimi osobami i przedmiotami, ciągnąc się w głąb budynku.
 • Papiery pokryte notatkami i wzorami dotyczącymi topologii. Wiele z nich posiada taką samą wiadomość zapisaną na górze kartki:

Nie możesz być kontrolowany. Trzymaj się cyfr, a wyjdziesz z tego. Wiesz, że ci się uda.

 • Torba na ciało przechowywana w rytualnie zapieczętowanym schowku. Pusta.

Inne:

 • Ukryta komnata wysadzona przez granat Agenta Noé. W środku zebrane były artykuły z gazet dotyczące eksplozji w wąwozie Toronto z 1985 roku, zapisy z turniejów gier wideo, wiadomości na temat napadów w prowincji Ontario i spalone pozostałości aktu zgonu. Zdjęcie osoby identycznie wyglądającej jak Alphonse Pierrick, z datą 1986, zawiera z tyłu napisaną notkę:

W jaki sposób istniejesz?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported