SCP-4158
ocena: +7+x
DumC-MVVAAMJyI_?format=jpg&name=small

SCP-4158 po odkryciu.

Identyfikator podmiotu: SCP-4158

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-4158 ma być przechowywany w celi o wymiarach 8 metrów na 10 metrów, w średniej strefie przechowawczej Ośrodka 64. Cela ma być wyposażona w 5-metrowe koryto na wschodniej ścianie celi. SCP-4158 ma być obdzierany z nadmiaru masy, a jego cela ma być czyszczona raz na tydzień, chyba że przeprowadzany jest eksperyment. Przed i po strzyżeniu SCP-4158 należy poddać prześwietleniu rentgenowskiemu. Uzyskane w ten sposób mięso ma zostać spalone. SCP-4158 ma być karmiony dietą składającą się z surowej wołowiny, siana, drewna i cegieł. Stały monitoring nie jest konieczny, jednakże SCP-4158 musi być kontrolowany co najmniej trzy razy dziennie. W wypadku, w którym wzrost obiektu nie może być regulowany, zmiana klasy podmiotu powinna zostać ponownie rozpatrzona.

Opis: SCP-4158 to bydlęco-podobne stworzenie, mierzące 3,4 metra wysokości i 5 metrów długości w momencie pisania tego dokumentu. Jego skóra jest cienka, sprawiająca wrażenie półprzezroczystej oraz łatwo się rozrywa. SCP-4158 jest częściowo ślepy i posiada bulwiastą głowę, która nie przypomina głowy bydła, z którego rzekomo się wywodzi. SCP-4158 jest wrażliwy na bodźce i potulny, nie zwraca uwagi na personel podczas karmienia lub czyszczenia jego celi. SCP-4158 nie produkuje odchodów.

SCP-4158 stale zwiększa swój rozmiar i wagę. W związku z tym nadmiar masy musi być ścinany co tydzień. Testy wykazały, że ograniczenie diety SCP-4158 nie ogranicza jego wzrostu. Dodatkowe testy wykazały, że mięso, które zostało ścięte z SCP-4158 nie wykazuje podobnego stałego wzrostu. Mięso produkowane przez SCP-4158 jest wołowiną zdatną do spożycia według standardów USDA i nie wykazało żadnych zdolności anomalnych. Mimo to, jako środek ostrożności, uzyskane mięso ma zostać spalone.

Kiedy SCP-4158 nie zostanie ścięty z nadmiaru masy, zaczyna wytwarzać nowe narządy, w tym kończyny, genitalia, a w rzadkich przypadkach organy wewnętrzne. Anatomia i umiejscowienie nowo wyprodukowanych kończyn są pozornie przypadkowe. W swojej największej postaci SCP-4158 urósł do 8,5 metra wysokości i 9,8 metra długości, posiadając siedem nóg, cztery żołądki, dwa penisy, pięć jąder i trzy języki, zanim Fundacja nie zareagowała na dalszy wzrost. Testy zostały wstrzymane po tym, jak SCP-4158 zaczął wykazywać oznaki wytwarzania tkanki nerwowej.

SCP-4158 został znaleziony w Crewdson, w stanie Indiana, rankiem 16 grudnia 2004 roku. Wielu mieszkańców dzwoniło do kontroli zwierząt w sprawie dużej krowy ze świerzbem, która błąkała się przy autostradzie nr 17. Dwóch funkcjonariuszy kontroli zwierząt zostało wysłanych do zbadania zgłoszeń. Po odkryciu SCP-4158, pracownicy skontaktowali się z lokalnym komisariatem policji o godzinie 09:39. Agent Fundacji skontaktował się z Ośrodkiem 64, aby wysłano specjalistów do transportu podmiotu. Funkcjonariuszom kontroli zwierząt podano amnestyki klasy A i zamknięto sprawę, zgłaszając, że była to krowa ze świerzbem, która została uśpiona na miejscu zdarzenia.

SCP-4158 został przetransportowany do Ośrodka 64 o 12:46 bez żadnego oporu z jego strony. Specjaliści od zabezpieczeń namierzyli źródło SCP-4158, które pochodziło z rzeźni o nazwie Butcher's Block, gdzie znaleziono jednego pracownika, Barneya Mossmana, oraz kierownika, Jeffa Fine'a, i zabrano ich do ośrodka Fundacji. Kolejny pracownik, Rory Gildson, został później znaleziony w swoim miejscu zamieszkania pod adresem ████ ██████ po tym, jak tego dnia wziął wolne ze względu na chorobę.

Cała trójka została przesłuchana w Ośrodku 64.

Logi przesłuchań:

Obecnie uważa się, że czczenie SCP-4158 przez Jeffa Fine'a nie jest spowodowane żadnym anomalnym efektem, co sugerują badania personelu niewykazujące żadnych nienormalnych praktyk religijnych lub rytualnych po pracy z SCP-4158.

W chwili obecnej wydaje się, że nie ma powodu, aby zdyskredytować którekolwiek z przedstawionych twierdzeń. Pracownicy i krowy, które były w posiadaniu Rzeźni Butcher's Block w późniejszym czasie, otrzymały preparaty amnezyjne klasy E. Rzeźnia Butcher's Block została zamknięta pod pretekstem naruszenia kodeksu sanitarnego, a pracownicy zostali aresztowani za nadużycia.

Tożsamość człowieka, który sprzedał Jeffowi Fine ciężarną krowę, która urodziła SCP-4158 pozostaje nadal nieznana.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported