SCP-4176
ocena: +4+x
treasure.png

Obiekty pozyskane z wydarzenia SCP-4176.

Identyfikator podmiotu: SCP-4176

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wydarzenia powiązane z SCP-4176 mają być przedstawiane ludności cywilnej jako testy uzbrojenia. Fundacyjni agenci rozmieszczeni w Adnie mają za zadanie rozprowadzać środki amnezyjne po wystąpieniu wydarzenia SCP-4176.

Obiekty zidentyfikowane jako wytworzone podczas wydarzeń SCP-4176 mają być wykorzystywane jako zasoby Fundacji.

Opis: SCP-4176 to corocznie powtarzające się zjawisko wpływające na Urząd Pocztowy w Adnie, Waszyngton, często manifestujące się w ostatnim tygodniu stycznia.

Wydarzenia związane z SCP-4176 zaczynają się od nagłego wystrzelenia nieoznakowanego, niestandardowego Międzykontynentalnego Pocisku Balistycznego z Oceanu Spokojnego1. Po wystrzeleniu, pocisk zostanie nakierowany na obszar Adny, WA, który nie posiada osobowości prawnej i wyląduje na polu przed urzędem pocztowym. W wyniku wydarzeń SCP-4176 nie ucierpiała żadna osoba cywilna.

Wszystkie pociski związane z wydarzeniami SCP-4176 zawierają pokrywy kapsuł z namalowanymi sprayem słowami: "podatki na (rok) rok fiskalny", oraz "do: wewnetrzny urzad skarbowy(sic)2, waszyngton stany zjednoczone". Zawartości włazów to zwykle przedmioty o dużej wartości pieniężnej, takie jak: drogocenne klejnoty, obrazy oraz inne podobne przedmioty.

Poniżej znajduje się lista obiektów pozyskanych z wydarzeń SCP-4176.

Rok: 2010
Log Obiektu: Akt własności do śródmiejskiego, prywatnego garażu parkingowego na Manhattanie; 50 kg XVI wiecznych, złotych monet; 15 futer sobola tajgowego; 75% dobrze zachowanej, mamuciej tuszy.

Rok: 2011
Log Obiektu: "Krzyk" autorstwa Edwarda Muncha (potwierdzono, że nie jest to replika); pięć zawiniętych kanapek Publix submarine BLT.

Rok: 2012
Log Obiektu: 75 kg rubinów oszlifowanych w stylu promieniście ciętych; karta baseballowa Topps Mickey Mantle z roku 1952; gitara Fender 1968 Stratocaster z autografem Jimiego Hendrixa; pięć paczek cygar Gurkha Black Dragon.

Rok: 2013
Log Obiektu: "Krajobraz z Domkami" autorstwa Rembrandta van Rijna; 693 litrów Y-909; trzy kopie karty "Black Lotus" z pierwszej edycji Magic: the Gathering w stanie nienaruszonym.

Rok: 2014
Log Obiektu: Wyściełana walizka, zawierająca dwadzieścia humanoidalnych figurek, wraz z dołączonym certyfikatem autentyczności podpisanym przez Dr. Wondertainmenta; 25% słabo zachowanej, mamuciej tuszy; jeden oprawiony obraz, przedstawiający świnkę morską żującą marchewkę.

Rok: 2015
Log Obiektu: Pojedyncza kapsułka SCP-500.

Rok: 2016
Log Obiektu: Złoty posążek Buddy; jeden drewniany kielich; jeden portret Johna D. Rockefellera; sonda kosmiczna Voyager 1; osiemnaście kóz; przepis na Coca Colę; jeden ozdobny, złoty klucz (zamek jest nieznany).Dodatek: SCP-4176 nie nastąpiło jak przypuszczano w 2017 roku. Obserwacja Adny była kontynuowana przez cały luty i marzec. Pomimo tego, SCP-4176 wydarzyło się w kwietniu tego roku.

Rok: 2017
Log Obiektu: Akt własności do wyspy Tojo Una Una; 800 sztuk akcji Amazon.com Inc.

Warto zaznaczyć, że wiadomość napisana na pocisku użytym do SCP-4176 odbiegała od reszty, brzmiąc: "dobry tak prosze przyjac jako zaplate podatkow za rok fiskalny 2017 dzieki. sorry ze tak pozno, dado p0jechal na wakacje z chomik".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported