SCP-4204

ocena: +3+x

Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-4204 mają pozostać w strzeżonych skrytkach Ośrodka 12, kiedy nie są używane w trakcie badań. Wyjęcie SCP-4204 z magazynu wymaga autoryzacji Nadzorcy Projektu. Ośrodki używające podmiotów muszą spełniać kryteria dla posiadania wyposażenia w piorunochrony jak podkreślono w Technicznym Dokumencie 4204-1 Fundacji.1

Żaden pracownik wykorzystany w badaniach SCP-4204 nie może opuścić Ośrodka 12 pod żadnym pozorem, począwszy od kwietnia 2007 roku.

Opis: SCP-4204 jest zbiorem 55 monet mających 6 cm średnicy i 0,75 cm grubości. Chemiczna analiza monet określiła, że są ze stopu pirytu ołowiowo-żelaznego z cienką warstwą 24 karatowych płatków złota. Datowanie węglowe wykazało, że SCP-4204 zostały utworzone około 2000 p.n.e.

Strona A SCP-4204 jest ozdobione wypukłym obrazkiem przedstawiającym pełnię księżyca ze słowami "Powiedział księżycowi złodziej", podczas gdy Strona B zawiera obrazek sierpa ubywającego z tekstem "Pozbędę się twego światła później". Napisy zawsze są postrzegane przez oglądającego w jego ojczystym języku.

SCP-4204 przejawia kilka anomalnych właściwości, kiedy zostanie aktywowane jak opisano w Procedurze 4204.

  • Światło odbijane z Księżyca będzie całkowicie przysłonięte w odległości 25 kilometrów od użytkownika SCP-4204;
  • Całe oświetlenie żarowe i fluorescencyjne w pomieszczeniu, do którego wszedł lub przebywa w nim użytkownik, przestaną działać i nie będą możliwe do włączenia przez około 28 minut po opuszczeniu przez osobę pokoju. Naturalne światło, takie jak ogień, zostanie zostanie ugaszone, podczas gdy źródła światła bioluminescencyjnego zostają zredukowane o 10;
  • Wszystkie kamery bezpieczeństwa w obrębie 700 metrów, w tym wyposażone w termowizję podczerwieni lub możliwe do działania w niskim oświetleniu, będą niezdolne do wykrycia użytkownika SCP-4204;
  • Urządzenia elektroniczne zdolne do emitowania dźwięku w obrębie 200 metrów zaczną odgrywać "The Thief and the Moon" Shawna Jamesa2 w natężeniu 25 decybeli;
  • Elektroniczne i konwencjonalne zabezpieczenia, takie jak zamki, przestaną działać w zasięgu 2 metrów wokół użytkownika. Proste mechanizmy, jak zabite deskami drzwi, będą nienaruszone.

Właściwości SCP-4204 pozostaną aktywne, dopóki moneta nie zostanie zabrana od używającej jej osoby lub słońce nie wstanie w miejscu przebywania użytkownika. SCP-4204 może zostać aktywowany tylko w nocy, a próby użycia go za dnia nie przyniosły rezultatów.

Odkrycie: SCP-4204 zostało odkryte, kiedy osobie próbującej włamać się do Fort Knox nie potrafiła opuścić bazy przed wschodem słońca. Aspirujący na złodzieja bankowego, 26 letni Jesse Horton został znaleziony przez strażników ochrony, kiedy uderzał w drzwi od krypty. Po sprawdzeniu materiału wideo z kamer ochronnych, Horton został przeniesiony do aresztu Jednostki Incydentów Nadzwyczajnych FBI.

Podczas transportu Hortona do głównej placówki przechowawczej UIU, opancerzony pojazd został wielokrotnie uderzony przez błyskawicę i przewrócił się na polu. Kilku agentów zostało zranionych w wyniku zderzenia, a Horton w powstałym zamieszaniu próbował uciec. Zgodnie z relacjami świadków, Horton przebiegł około 25 metrów, po czym został zabity przez 12 kolejnych uderzeń pioruna. W miejscu, gdzie został rzekomo trafiony, nie znaleziono ciała i odkryto pierścień zwęglonej trawy otaczającej skrawek prawie nienaruszonej ziemi.

Dwa lata później w kwietniu 2000 roku, SCP-4204 i jego powiązana dokumentacja weszły w posiadanie Fundacji w zamian za informacje dotyczące trwającego śledztwa UIU. Pozyskująca Formacja Operacyjna Fundacji przeszukała rodzinną farmę Jessego Hortona i odkryła małą skrzynię zakopaną na głębokości 0,5 m, zawierającą 55 kolejnych instancji SCP-4204, która znajdowała się pod jesionem otoczonym przez Aconitum variegatum, tojad dzióbaty. Agenci zgłosili widzenie dużego stworzenia podążającego za nimi z lasu, jednak nie byli wyposażeni, aby zareagować lub udokumentować ją.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported