SCP-4290
ocena: +6+x
SCP-4290
Poziom5
Klasa podmiotu:
keter
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
amida
Poziom ryzyka:
krytyczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie dostępne aktywy wojskowe znajdują się w ośrodku zapieczętowania SCP-4290, oraz są przygotowane do użycia wszelkich środków potrzebnych do neutralizacji anomalii. Mobilna Formacja Operacyjna Alfa-1 ("Red Right Hand"), Mobilna Formacja Operacyjna Tau-5 ("Samsara"), oraz Mobilna Formacja Operacyjna Nu-7 ("Hammer Down") zostały wyposażone w eksperymentalną broń paratechnologiczną i znajdują się w obrębie obwodu przechowawczego SCP-4290. W pobliżu ośrodka zapieczętowania rozmieszczono siatkę min nuklearnych, przygotowanych do detonacji, jeżeli Fundacyjne środki zostaną zniszczone. Orbitalny System Uderzeniowy Dagaz-Break został uruchomiony w przypadku przełamania obwodu przechowawczego.

Przygotowywane są schrony awaryjne dla cywili i wybranego personelu Fundacji w przypadku, gdyby środki zabezpieczające zawiodły. Prawdopodobieństwo porażki jest nieokreślone.

Qinghai_lake.jpg

Kuku-nor, Prowincja Qinghai, Chiny.

Opis: SCP-4290 jest Bytem Eschatologicznym Klasy I, który został taumaturgicznie zapieczętowany około 10,000 lat temu. Spodziewa się, że jego pieczęć pęknie w ciągu najbliższych siedmiu dni.

Ośrodek zapieczętowania (SCP-4290-LOCK) znajduje się w Kuku-nor na głębokości 32.8m od powierzchni, oraz jest zbudowany z ośmiu totemów z brązu berylowego. Totemy przypominają opancerzonych ludzi, mają wygrawerowane z sieci run wygnania i są ułożone na punktach ośmiokrotnego, fraktalnego wzoru wyrytego na dnie jeziora (20m szerokości). Z ich środka okresowo wypuszczane są wybuchy czerwonego światła. W ciągu ostatniego miesiąca stały się one jaśniejsze.

Informacje o SCP-4290 zostały pozyskane od SCP-1726, a także innych źródeł anomalnych zapisów. Poniżej znajduje się przetłumaczony fragment o tym bycie:

Dziecię uniosło swoje dziesięć ust do niebios, rozciągnęło szeroko dwadzieścia ramion, oraz rozerwało żyłę pępowinową z wora na głowie. Wojownicy rzucili się do jego nóg, mając nadzieje, że oderwą te nowo narodzone kończyny, zanim będą mogły się ruszyć, jednak z ust wylał się grad ciemności i martwych geometrii. Żaden nie mógł uciec. Rzeczywistość pękała z wojownikami, rozciągającymi się wzdłuż jej fałd, a ciemność wgryzała się w ich czaszki, wraz ze szkarłatnymi błyskami. Dziecię sapnęło, wlekąc kościstymi palcami po trupach i ziemi wokół.

Palce wycofały się. Płomienie wybuchały, potem opadły; wosk lunął, a następnie rozpuścił się; potem wyspa, jej wojownicy, oraz każda dusza jeszcze pozostała, stopiła się z ciemnością. Dziecię piło ją przez dziesięć dni.

Cały świat zadrżał.

Dodatek.4290.1: Próby Naprawy

Dnia 02.08.2022 roku, telewizje w Prowincji Qinghai i niedalekich obszarach nagle zaczęły wyświetlać obrazy bytu pasującego do SCP-4290, wznoszącego się ponad stopionymi krajobrazami miasta, mówiąc z androgynicznym głosem do oglądających, by "naprawić blokady Dziecięcia." Powtarzało się to częściej, przy czym głos zmienił się, by powiedzieć "nie zostało za dużo czasu — naprawcie." Śledztwo doprowadziło do odkrycia SCP-4290-LOCK.

Rozpoczęto starania, aby znaleźć środki, dzięki którym SCP-4290-LOCK będzie mógł zostać wzmocniony. Badania nad SCP-1726, tajne wyprawy do Biblioteki Wędrowca, oraz ruin szczególnych odległych cywilizacji odkryły, że nie był to pierwszy raz, kiedy pieczęć wymagała napraw. Cywilizacje takie jak Erikesh, Dynastia Xia, oraz starożytni Ortotanie wzmocnili pieczęć, poprzez rytuały ofiarne, oraz wyrycie nowych run na totemach. Ostatnią Organizacją, która tego dokonała byli Dewici, na krótko przed tym, zanim ich kultura upadła około 270 roku.

Fundacyjny Departament Okultystycznego Przechowywania zlecił przeprowadzenie rytuałów i grawerowań. Statek podwodny wyposażony o rytualne urządzenia1, oraz zdalnie sterowane podwodne pojazdy (ROV'y) ze sprzętem do rzeźbienia zeszły do środka SCP-4290-LOCK dnia 09.08.2022 roku. Jednakże, w połowie przeprowadzania rytuału nastąpił wybuch czerwonego światła, któremu towarzyszyło wypuszczenie wysokiego poziomu promieniowania gamma i ciepła. Uszkodzenia radiacyjne spowodowały, że pojazdy ROV przypadkowo uszkodziły istniejące runy, a przerwanie rytuału doprowadziło do zniknięcia tylko dwóch zwłok i połowy serca, jak planowano.

Transmisje telewizyjne powtórzyły się tego samego dnia, a głos teraz stwierdzał:

Poświęcenie nie dosięgło dziesięciu paszcz. Gotujcie się.

Dodatek.4290.2: 15.08.2022 Incydent Dezercji

O godzinie 01:00, kilku pracowników stacjonujących w Kuku-nor działało wbrew Fundacyjnym rozkazom i opuściło placówkę. Jedna z zaangażowanych agentów, Agent Zenovia Marinos, pozostawiła poniższą wiadomość na kawałku papieru w swojej kwaterze przed opuszczeniem:

Czy my naprawdę myślimy, że potrafimy to jakkolwiek zatrzymać? Żadna cywilizacja przed nami nie chciała walczyć z Dziecięciem. Żadne z nich. Cholera, Xia mieli lepszą technologie, niż naszą, a nawet i oni się bali. Ofiary już nie działają — odmawia konsumpcji. Nie wystarczają, by go nasycić. Kiedy ta pieczęć pęknie, będziemy mieli świat stopionej ciemności, a Dziecię będzie wszystkim co pozostało, jedząc. Pijąc.

Jesteście głupcami, że zostaliście.

W pobliżu wykryto aktywację Dróg, prowadzących do pozawymiarowych przestrzeni. Namierzanie nie jest obecnie priorytetem.

Dodatek.4290.3: Aktualizacja Pieczęci (16.08.2022)

Sejsmometry wykryły serie wysokoenergetycznych "pulsów" sejsmicznych, promieniujących bezpośrednio spod SCP-4290-LOCK, zgodnych z modelami efektów wymiarowych zniekształceń terenu. Czerwone światło obejmuje cały ośrodek pieczęci, a totemy są obserwowane jako kruszące się.

Personelowi zaleca się czekać i przygotować.

== PLIK ZREWIDOWANY ==

Wyświetlanie nowych dodatków.

Dodatek.4290.4: Scenariusz 4290/UNLOCK

Dnia 17.08.2022 roku, totemy obejmujące SCP-4290-LOCK rozpadły się. Aktywy wojskowe zebrały się nad brzegiem Kuku-nor, a dziesięć minut później 40 metrowy, długi, wychudzony humanoidalny organizm pasujący do opisów SCP-4290 wydostał się z ziemi na dno jeziora. Rozkazano wstrzymać ogień, dopóki nie zauważy się aktywności. Personel czekał dwie godziny.

Po kolejnej godzinie czekania, wysłano ROV'y do SCP-4290, podążającą za nimi załogę ekspedycyjną zaopatrzoną w Stroję przeciwko Zagrożeniom Taumaturgicznym Modelu-Lambda. Dziesiątki ludzkich ciał i serc użytych do ofiarnych rytuałów naprawczych spoczywało w ustach bytu, żadne z nich nie zostało pożarte. Nie zarejestrowano żadnego promieniowania taumaturgicznego, emisji fal psi, bądź jakichkolwiek oznak aktywności. Wszelkie funkcje życiowe w SCP-4290 ustały.

Przeprowadzona została autopsja na miejscu. Na ich podstawie bazuje się, że byt zmarł około 9,000 lat temu. Uznano, że przyczyną śmierci było niedożywienie.

SCP-4290 został przeklasyfikowany jako Zneutralizowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported