SCP-437
ocena: +6+x
tree1A.jpg

Instancja SCP-437-A. (Quercus alba, znany jako dąb biały).

Identyfikator podmiotu: SCP-437

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wokół SCP-437 ustanowiono ogrodzony perymetr. Fundacyjni agrokulturyści zostali przydzieleni do obserwacji oraz pielęgnacji instancji SCP-437-A. Przeprowadzanie testów jest zabronione do czasu zatwierdzenia przez Komitet ds. Etyki.

MFO Iota-10 ("Damn Feds") mają za zadanie wyśledzić wszystkie PoI związane z SCP-437 oraz następnie ich umieścić, razem z dziećmi, pod Fundacyjnym aresztem.

Opis: SCP-437 jest dużym zagajnikiem znajdującym się w Camp Lakewood, Illinois (USA). Zawiera on 64 instancje SCP-437-A.

tree2A.jpg

Carya ovata, znany jako orzesznik pięciolistkowy

SCP-437-A są licznymi drzewami pospolitymi dla Ameryki Północnej. Każda instancja posiada kilka różnych rodzai narośli chorobowych, nietypowych struktur wewnętrznych (patrz poniżej), oraz — zamiast soku drzewnego — zawiera znaczne ilości ludzkiej krwi.

SCP-437 został odkryty przez Fundację w 2011 roku, dwadzieścia lat po zamknięciu obozu letniego. Nie odnaleziono rejestru pracowników Camp Lakewood. Wszystkie osoby, które były obecne w Camp Lakewood w lecie 1991 roku, są PoI i nadal pozostają na wolności.

Dodatek 437.1: Log przesłuchania

PoI-437-15 został przechwycony po analizie genetycznej próbek krwi pochodzących od instancji SCP-437-A, dopasowanych do danych szpitalnych posiadanych przez Fundację.

DATA: 15/09/2014

PRZESŁUCHIWANY: PoI-437-15 (Samantha Blanchette)

PRZESŁUCHUJĄCY: Agent Bennet


<Początek Logu Audio.>

PRZESŁUCHUJĄCY: Czy byłaś obecna w Camp Lakewood w 1991 roku?

P-15: O to tu chodzi? Uch, ta — to było… łał. Dwie dekady temu? Łał. Miałam piętnaście lat, tak sądzę. To naprawdę cofa mnie do tamtych chwil.

PRZESŁUCHUJĄCY: Co pamiętasz z tamtego okresu?

P-15: Najlepsze lato w życiu. (śmiech) To było niesamowite miejsce. Ze smutkiem stamtąd wyjeżdżałam, tym bardziej dlatego, że mieli kończyć działalność. Poznałam tam wielu przyjaciół — tyle wspaniałych wspomnień. Myślę… tia, miałam tam nawet swój pierwszy pocałunek.

PRZESŁUCHUJĄCY: Czy widziałaś kiedyś jakieś dziwne drzewa na południe od obozu?

P-15: Hę?

PRZESŁUCHUJĄCY: 2 kilometry na południe jest zagajnik. Kojarzysz go?

P-15: Znaczy, jasne. Wszyscy go kojarzyliśmy.

PRZESŁUCHUJĄCY: W jakim sensie?

P-15: (śmiech) Znaczy, to były głupie dziecięce rzeczy, wiesz? Historie, które nasi opiekunowie opowiadali przy ognisku. Upiorne drzewa na południowym szlaku. Coś uwięzionego wewnątrz nich. Idź tam w nocy, przyłóż ucho do kory, a usłyszysz, jak śpiewa.

PRZESŁUCHUJĄCY: Śpiewa?

P-15: Tia. Jak powiedziałam, głupie dziecięce rzeczy.

PRZESŁUCHUJĄCY: Czy kiedykolwiek byłaś tam sama?

(cisza)

PRZESŁUCHUJĄCY: Pani Blanchette?

P-15: Hę? Och, przepraszam. Nie, nigdy tam nie byłam. Za bardzo się bałam, tak sądzę. Heh. To było szalone lato, wiesz? Czasami naprawdę tęsknię za tym miejscem.

<Koniec Logu Audio.>


NOTATKA: Krótko po przesłuchaniu, PoI-437-15 uciekła z aresztu przy pomocy nieznanych (prawdopodobnie anomalnych) środków. Późniejsze dochodzenia wykazały, że wszystkie PoI związane z SCP-437 zostały ostatnio zgłoszone jako zaginione.

Dodatek 437.2: Aktualizacja e-mailem

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported