SCP-449
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-449

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Poza testami wszystkie instancje SCP-449 należy składować w standardowej komórce przechowawczej. Aby zminimalizować dodatkową produkcję, od 3 do 5 kilogramów SCP-449-A jest dostępne do testów w chemicznym pojemniku magazynowym niskiego ryzyka.

Sieć personelu klasy D rozmieszczona nie bliżej niż 1500 kilometrów od siebie ma za zadanie konsumować jedno ziarenko SCP-449-A na dzień w celu monitorowania użycia SCP-449. Jeżeli partie znajdujące się poza kontrolą Fundacji, zostaną wykryte, agenci mają za zadanie wykonanie procedury przejęcia znajdującej się w Dokumencie 449-5 w celu lokalizacji i skonfiskowania instancji SCP-449.

Opis: Każda instancja SCP-449 jest zakręconym aluminiowym stożkiem, w wolnym odbiorze przypominającym róg obfitości. Każdy ma 40 centymetrów długości i posiada około 15 centymetrowy otwór, z czego całość waży ledwo więcej niż kilogram. Na boku każdego egzemplarkzu znajduje się stempel o treści "RADOŚĆ". Z nieznanego powodu wszystkie instancje bardzo łatwo się niszczą.

Kiedy ściśnięte przez człowieka, instancje SCP-449 wyprodukują SCP-449-A. Użytkownik może kontrolować prędkość produkcji za pomocą myśli, poczynając od jednego ziarenka po 6 litrów na sekundę. SCP-449-A jest przezroczystą, krystaliczną substancją z teksturą przypominającą piasek. Może być kształtowany, miażdżony lub rozpuszczany w wodzie, lub alkoholu, ale nie w płynach ustrojowych innych niż krew. Jest bezwonny i pozbawiony smaku. Spożywanie dużych ilości SCP-449 może powodować erozję szkliwa zębów, uszkodzenie wyściółki przewodu pokarmowego oraz biegunkę lub wymioty zgodne z konsumpcją innych substancji ściernych.

Konsumpcja w dowolnej ilości powoduje, że konsument wchodzi w stan ekstremalnej przyjemności i euforii nawet do jednego dnia, o ile SCP-449-A pozostaje w przewodzie pokarmowym. Efekt ten nie zależy od dawki i następuje natychmiastowo po spożyciu. SCP-449-A nie ulega rozkładowi ani uszkodzeniu zewnętrznemu poprzez jego przechodzenie przez przewód pokarmowy, ale gdy zostanie wydalony lub usunięty innymi drogami, nie będzie już wykazywał anomalnych właściwości.

Efekty euforyczne SCP-449-A natychmiast ustają, jeśli jakakolwiek osoba w odległości około 1300 kilometrów ma większą masę SCP-449-A w przewodzie pokarmowym. Jak dotąd, wszystkie instancje SCP-449 zostały pozyskane dzięki doniesieniom o ekstremalnych konsekwencjach jego efektu, co obejmuje:

  • Morderstwo co najmniej czterech użytkowników SCP-449.
  • Permanentne zamieszkanie w łodzi, z dala od ludzkich populacji.
  • Poddanie się radykalnej operacji żołądka, w celu dodania 3 dodatkowych metrów sześciennych do jego pojemności.

W prawie wszystkich przypadkach, użytkownicy SCP-449 zaniechali jakichkolwiek innych czynności poza produkcją i konsumpcją SCP-449-A. Do chwili obecnej odzyskano 83 instancje z około 100.

Dodatek 449-2: Kilka instancji SCP-449 zawierały następującą notatkę:

RADOŚĆ od fabryki

każdy pozwoli ci mieć RADOŚĆ
działa na zakresie 761 mil wszystkich niefortunnych i nieprzyjemnych przeprosin etc
wesoły sposób byś stał się tym, który czuje RADOŚĆ
RADOŚĆ RADOŚĆ RADOŚĆ lepsza niż RADOŚĆ
tyle RADOŚCI ile chcesz

tyle radości z RADOŚCI tyle cierpienia bez RADOŚCI

współpracujesz nie dajesz rady organizujesz niszczysz
używasz
ma ją tylko fabryka

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported