SCP-4494

The Specter Fights For Justice!

ocena: +7+x

SCP-4494NASTĘPUJĄCY PLIK ZAWIERA ZAGROŻENIE INFORMACYJNE KLASY I

Normalna wersja tego dokumentu została zniekształcona za pomocą anomalii; jest to uważane za normalne i nie jest powodem do niepokoju.

4494


spooky2.jpg

SCP-4494 chwile przed demanifestacją.

Identyfikator podmiotu: SCP-4494

Klasa podmiotu: Archon1

Specjalne Czynności Przechowawcze: Bezpośredni świadkowie manifestacji SCP-4494 mają zostać poddani działaniu środków amnezyjnych, jeśli to konieczne.
Na ten czas żadne działania przeciw SCP-4494 nie mogą zostać podjęte przez personel Fundacji.

Opis: SCP-4494 to fizyczna manifestacja konceptu walki z przestępczością. SCP-4494 zazwyczaj manifestuje się w nocy w czasie działań organów ścigania, podczas których powiązany element przestępczy ma przewagę, w celu udzielenia pomocy. Manifestuje się jako mężczyzna w nieokreślonym wieku, ubrany w kapelusz z długim rondem i długi płaszcz oraz określa się mianem Widma. Po zażegnaniu odpowiedniego zagrożenia zniknie, zdarzało się, że wcześniej prowadził rozmowy ze świadkami wydarzeń.2
SCP-4494 wykazuje również szereg drobnych anomalii fizycznych. Absorbuje znaczną część światła w widmie widzialnym, powodując, że wydaje się prawie całkowicie czarny i jest w stanie dowolnie zmieniać długość swojego płaszcza, co zdaje się wykorzystywać jedynie w ramach dramatycznego gestu. Dodatkowo posiada niewielkie zagrożenie informacyjne; w tekście odniesienia do obiektu zawsze pojawiają się w stylistycznej i dramatycznej czcionce, a mówcy zawsze używają dramatycznego szeptu werbalnie odnosząc się do SCP-4494.
Jeśli SCP-4494 zostanie powstrzymany przed udzieleniem pomocy grupie, koncepcja powstrzymywania nielegalnej aktywności zacznie się załamywać. Dzieje się tak w rosnącym obszarze wokół SCP-4494, którego rozmiar powiększa się o około 100 km co godzinę. Ludzie w tym obszarze nie przejawiają już przekonania, że ​​przestępczość jest czymś wartym powstrzymywania, co prowadzi do natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań cywilnych, lokalnych i rządowych organów ścigania przez dotknięte nim osoby.
Aktualnie jedynym sposobem na odwrócenie tego efektu jest przyzwolenie SCP-4494 na pomoc służbom porządkowym w zatrzymaniu toczącego się przestępstwa. Uważa się zatem, że gdyby efekt powstrzymania SCP-4494 stał się globalny, byłby nieodwracalny. Należy zauważyć, że podczas gdy SCP-4494 wydaje się uważać Fundację za organ ścigania, egzekwowanie prawa nie jest celem Fundacji i w związku z tym personel Fundacji w terenie rzadko podlega temu efektowi.
Oś czasu niepowodzenia SCP-4494
Poniższa tabela zawiera zaobserwowane reakcje na efekt niepowodzenia SCP-4494 w pojedynczym mieście.
Czas od Niepowodzenia (GG:MM) Rezultaty
00:02 Organy ścigania zaprzestają działania.
00:05 Wszystkie lokalne siły policyjne funkcjonalnie przestają działać, nie będąc zdolnym do zrozumienia natury swojej pracy.
00:10 Gwałtownie wzrasta liczba incydentów z użyciem przemocy oraz wypadków drogowych, ponieważ miejscowa ludność nie posiada już żadnej koncepcji konsekwencji w związku z nielegalną działalnością.
00:30 Element przestępczy staje się niezwykle aktywny; nikt w mieście nie może wyobrazić sobie sensu zatrzymywania go.
01:20 Rozpoczyna się grabież na pełną skalę.
02:00 Lokalne media zaczynają zastanawiać się nad wydarzeniami, nie potrafiąc wyobrazić sobie, co się zmieniło, doprowadzając do obecnej sytuacji.

Od tego momentu do dnia bieżącego nie zezwolono SCP-4494 na kolejne niepowodzenia.
Dodatek: Poniżej znajduje się zapis typowego kontaktu SCP-4494 z personelem Fundacji. Do dnia dzisiejszego miało miejsce siedem takich spotkań, nie licząc początkowych prób przechowania.

Transkrypt wydarzenia
Notatka: MFO Sigma-12 ("Mary's Little Lambs") była zaangażowana w nalot na placówkę podejrzewaną o produkcję i rozpowszechnianie anomalnego narkotyku znanego pod nazwą "Wypaczenie". Zostali przygwożdżeni gdy okupanci obiektu niespodziewanie zaczęli używać anomalnego uzbrojenia. Zespół składa się z pięciu członków.

[POCZĄTEK TRANSKRYPTU]

Holtz: Kurwa! Varez dostał! Potrzebne wsparcie!

Wiązka białej energii po cichu dematerializuje część skrzyni, za którą ukrywa się Holtz.

Samper:Skąd do kurwy mają te zabawki? Mieliśmy się zająć zwykłymi dilerami!

Allard: Kogo to obchodzi, po prostu ich zdejmijcie!

Allard wygląda znad pojazdu używanego do osłony i oddaje kilka strzałów. Rejestratory dźwięku odbierają okrzyk bólu, sugerując trafienie. Dwie białe wiązki energii uderzają w obszar, dematerializując Allarda i pojazd.

Cranston: Allard dostał, musimy się wy-

Biała wiązka energii uderza w Cranston, dematerializując ją. Gęsta mgła zlewa się na ziemi i zaczyna szybko wypełniać obiekt.

Holtz: Kurwa, kurwa! Samper, musimy się wycofać, straciliśmy trzech a oni aktywowali jakąś broń gazową!

SCP-4494: Kryminaliści! Złoczyńcy!

Kamera na hełmie Sampera wyłapuje szybki ruch, gdy coś wydaje się spadać z krokwi sufitu na ziemię z hukiem.

SCP-4494: Ludzie nocy! Nadszedł wasz czas, bo oto teraz stajecie twarzą w twarz z-

W oddali słychać odgłosy uderzeń, a następnie stłumione krzyki bólu.

SCP-4494: WIDMEM!

Nieznany głos: Co to kurwa jest? Zdjąć to! Zdjąć-

Słychać rzężący krzyk.

Holtz: Co to do cholery jest? Kim jest ten koleś-Widmo chwila co jest kurwa. Cholera, mamy tu dodatkową anomalię!

Samper: Czekaj, myślę że mówili mi o tym, to jest-

SCP-4494: Nie trwóżcie się, agenci sprawiedliwości! Pomoc jest w zasięgu ręki!

Mgła szybko się rozprasza; w oddali widać czarną postać walczącą wręcz z trzema przeciwnikami.

Holtz: Nieważne, wydaje się być jest po naszej stronie, dokończmy nasze zadanie!

Następuje krótka wymiana ognia, żyjący członkowie MFO Sigma-12 mogą z powodzeniem wykorzystać zamieszanie spowodowane przez SCP-4494 by ponownie nawiązać walkę. Słychać powtarzające się dźwięki uderzeń, po których następują okrzyki bólu, oraz strzały ze standardowej broni palnej z kierunku SCP-4494. Po około czterdziestu sekundach wszyscy przeciwnicy zostają zneutralizowani.

SCP-4494: Sprawiedliwość została wymierzona. Ulice nie będą już nękane przez tych diabłów i ich paskudne trucizny.

Holtz: Hej, będziemy cię potrzebować, żebyś-

Samper chwyta Holtza za ramię i krótko kręci głową.

Samper: Dziękuję ci. My, eee, nie moglibyśmy tego zrobić bez ciebie…

SCP-4494: Hmm? A, tak, nie martw się o to. Ktoś musi pomóc wam z tymi facetami, wiesz o co mi chodzi?

Holtz: Emmm, Tak.

Moment ciszy.

Samper: Więc, kiedy cię tu nie ma, kiedy nie wykonujesz swojej roboty… co porabiasz?

SCP-4494: Och, no wiesz. Oglądam telewizję, przeglądam internet. Czasami gram w gry wideo.

Samper: Gry wideo. Nie jesteś, no wiesz, odzwierciedleniem sprawiedliwości, czy coś?

SCP-4494: Tak, a jako ucieleśnienie sprawiedliwości pozwólcie, że powiem wam, że ta nowa gra o Spider-Manie to zajebista rzecz! Grałeś?

Samper: Nie, nie mamy zbyt dużo czasu na gry wideo.

SCP-4494: Szkoda. Sprawiedliwość kocha gry wideo, słyszycie?

Samper: Ta. Dziękujemy ci za pomoc. Chyba.

SCP-4494 pokasłuje.

SCP-4494: Nie martwcie się! Wszędzie, gdzie pełza ciemność, gdziekolwiek niesprawiedliwość chce zwyciężyć, ci, którzy służą dobru, zawsze będą mieli sojusznika w … WIDMIE!

SCP-4494 obraca się, jego płaszcz faluje dramatycznie i zasłania kamery Holtza i Sampera. Kiedy obraz powraca, okazuje się że SCP-4494 zniknął.

[KONIEC TRANSKRYPTU]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported