SCP-450
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-450

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-450 poza comiesięcznymi pracami konserwacyjnymi i sprzątaniem jest zawsze zamknięty oraz zabezpieczony, zgodnie z poniższym opisem. Wszelkich cywilów i pracowników wchodzących do SCP-450, kiedy obiekt jest zamknięty, należy uznać za zaginionych i nie podejmować prób ratowania ich.

Opisy: SCP-450 to więzienny blok cel śmierci opuszczonego Federalnego Zakładu Penitencjarnego ██████████ w █████████, ██. Dystans od wejścia do komory egzekucyjnej wynosi około 166,5 metra. Schemat kompleksu, zarysowany ludzką krwią, widnieje na ścianie za krzesłem elektrycznym. Schemat ten ulega powolnemu, naturalnemu rozkładowi, przez co musi regularnie być poddawany pracom konserwacyjnym.

Cele są najwyraźniej zamieszkałe przez jeden lub więcej wrogich bytów spektralnych. Przyciąganie ich uwagi w rezultacie jest zawsze śmiertelne, a dokonać można (lecz nie zawsze) tego, spełniając jeden z poniższych warunków:

  • Wchodzenie na blok jakąkolwiek inną drogą niż przez główne drzwi.
  • Poruszanie się z prędkością większą niż 0,25 metra na sekundę.
  • Pozostawanie na bloku dłużej niż 25 minut.
  • Wchodzenie na blok częściej niż raz na 24 godziny.
  • Posługiwanie jakimikolwiek się urządzeniami elektronicznymi.
  • Wydawanie dźwięków o natężeniu wyższym niż ok. 25 dB.

Pracownicy przydzieleni do przeprowadzania prac konserwacyjnych na schemacie są zobowiązani poruszać się środkiem głównego korytarza cicho i wolno, lecz ze stałym tempem. Jako że dotarcie do komory egzekucyjnej z najwyższą bezpieczną prędkością zabiera około jedenaście minut, pracownicy będą mieli jedynie trzy minuty na to, by przeprowadzić prace konserwacyjne na schemacie i nadal mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie opuścić placówkę.

Halucynacje wizualne i dźwiękowe (w tym głosy spektralne, krwawiące ściany i aktywności typu poltergeist) są uznawane za normalne. Ich brak należy odbierać jako powód ku zmartwieniu. Pracowników uprasza się o niezbliżanie się do żadnych ciał, miejsc aktywności paranormalnej czy gnijących szczątków.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported