SCP-4515
ocena: +6+x
thumbnail.jpg

Miniatura1 instancji 023 SCP-4515 zatytułowanej Paradoks ludzkiego DNA.

Identyfikator podmiotu: SCP-4515

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Internetowe strony hostujące wideo i social media mają być monitorowane pod kątem nowych instancji SCP-4515 z użyciem botu do analizy sieci neuronowych Jota-75 ("Brain Candy"). Wszystkie znalezione instancje należy pobrać na odizolowane urządzenie w cel skatalogowania i usunąć ze wszystkich powiązanych stron. Wszystkie osoby, o których wiadomo, że obejrzały instancję należy zatrzymać i przetransportować do Ośrodka 401 do odwołania, by zastosować procedury standardowego zabezpieczenia humanoidów. Obecnie nie należy oglądać skatalogowanych filmów.

Dodatkowo, wszystkie wysiłki należy przeznaczyć na zlokalizowanie źródła każdej instancji SCP-4515 i zdobycia informacji dotyczących SCP-4515-A. Obecnie prowadzone są badania w celu odwrócenia efektów SCP-4515; wszystkie pytania odnośnie tych badań należy wysyłać do głównego badacza Dr. Hightowera.

Opis: SCP-4515 to desygnacja na zbiór filmów internetowych w stylu popularnego edukacyjnego kanału na YouTube, Vsauce. Mimo że format instancji SCP-4515 imituje ten oryginalny, tematy poruszane w każdej instancji znacznie różnią się od tych z typowego filmu Vsauce.

SCP-4515-A odnosi się do anomalnego bytu występującego w każdym filmie. Byt ten jest we wszystkich względach identyczny w wyglądzie do prowadzącego programu, na którym bazowany jest SCP-4515. Prowadzący oficjalnego kanału, dalej określany jako PoI-4515, nie wykazuje żadnej wiedzy o tych filmach.

SCP-4515 manifestuje się na wszystkich stronach internetowych pozwalających na hosting wideo, od popularnych stron takich jak YouTube, Vimeo, czy Dailymotion, do stron pokroju PornHub lub pirackich hostingów. Nie wygląda na to, że manifestacje podążają za jakimś wzorcem, jako że czas między każdą publikacją i strona, na której pojawia się instancja są każdorazowo inne. Zlokalizowanie źródła filmów było dotychczas bezowocne, gdyż adresy IP każdego publikującego wskazują inne lokalizacje, a one same nie istnieją.

Po Incydencie 4515-Alfa, dostęp do archiwów SCP-4515 został ograniczony wyłącznie do celów badawczych. Wszystkie prośby o dostęp należy kierować do głównego badacza Dr. Hightowera.

Dodatek 4515.1: Przykłady filmów SCP-4515:

Dodatek 4515.2: Raport Incydentu 4515-Alfa:
Dnia 12.11.201█ zgłoszenia odnośnie aktywności kultu w opuszczonym magazynie pojawiły się w Kansas City, Missouri. Agenci Fundacji zostali wysłani w celach śledczych, zastosowano kampanię dezinformacyjną oraz rozpowszechniono preparaty amnezyjne wśród lokalnej populacji według potrzeb.

Po dostaniu się do magazynu, agenci zawiadomili po pomoc, gdy znaleźli grupę 15 osób, z czego wszystkie miały rysy twarzy podobne do PoI-4515. Znaleźli grupę stojącą wokół stosu drewnianych pudeł ustawionych na środku magazynu. Na pudełkach leżał rozcięty mężczyzna bez serca i genitaliów, otoczony był przez różnorakie przybory edukacyjne. Na podłodze namalowano cztery linie na kształt logo Vsauce, miały one konsystencję lepkiej cieczy. Późniejsze testy wyjawiły, że ciecz miała taki sam skłąd chemiczny jak zabawkowy szlam marki Nickelodeon.

Wszystkich członków kultu zatryzmano i sprowadzono na przesłuchania.

Dodatek 4515.3: Dnia 15.11.201█ skontaktowano się z PoI-4515 by ustalić jego zaangażowanie w ostatnie wydarzenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported