SCP-455
ocena: +9+x
Wrecktophg4.jpg

SCP-455 w wodzie

Identyfikator podmiotu: SCP-455

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt SCP-455 nie może być przeniesiony ani zabezpieczony w żadnej konstrukcji. Zabezpieczenie musi być dokonywane w lokacji. Nie wolno wykonywać eksploracji lub testów w lub nad SCP-455. Żaden personel nie może pozostawać w bliskim zasięgu dłużej niż pięć minut. Jakikolwiek kontakt fizyczny z SCP-455 jest zakazany; wszelki personel łamiący ten rozkaz ma zostać poddany kwarantannie.

Wszelkie halucynacje doświadczone w pobliżu SCP-455 mają być zarejestrowane i zalogowane. Wszelki personel doświadczający halucynacji musi zostać przeniesiony. Wszelki personel próbujący wejść na SCP-455 musi zostać obezwładniony wszelkimi dostępnymi środkami.

Opis: SCP-455 to duży statek towarowy, obecnie osadzony na mieliźnie przy południowym brzegu Chile. Większość jego struktury jest pod powierzchnią wody, jak również jest poważnie uszkodzona, z rdzą pokrywającą od 85 do 90 procent wszystkich powierzchni. Struktura wewnętrzna zdaje się być znacznie większa niż zewnętrzne wymiary, jak również nie jest zalana pomimo widocznych dużych dziur w zewnętrznym kadłubie.

Wewnętrzna struktura zdaje się być losowym zgromadzeniem pomieszczeń, korytarzy i struktur. Pierwotne grupy ratunkowe doniosły o pokojach wykonanych z ludzkich zębów, silniku ze ścięgnami zamiast pasków rozrządów, korytarzu rozciągającym się do 182.88 metrów dalej, niż powinien się zakończyć względem zewnętrznego kadłuba, otwartej siłowni ze stalowymi ścianami giętkimi jak irysy czy licznych słuchowych i wizualnych halucynacjach. Oddział został stracony po doniesieniu o wejściu do "centralnej nawigacji". Oddział ratunkowy stracony po doniesieniu o sprawdzaniu "krzyków" w sekcji transportowej.

Dr ███████████████ zasugerował użycie robotów do opracowania map wnętrza SCP-455 po porażce kilku załogowych misji eksploracyjnych.

Log Eksperymentów 455 - szczegóły prób eksploracji SCP-455 i zdobyciu informacji, mimo ich ogólnych porażek.
Zapis Logu Eksploracji 455 3 - Zapis ostatniej z głównych prób eksploracji oddziału MFO Zeta-9.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported