SCP-456
ocena: +1+x
bug.jpg

SCP-456

Identyfikator podmiotu: SCP-456

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Kolonia SCP-456 zamknięta jest w zaplombowanej przechowalni. Pracownicy wchodzący do owego pomieszczenia powinny być ubrani w kombinezony chroniące przed zagrożeniem biologicznym 1. poziomu; ponadto osoby te powinny unikać ugryzień przez SCP-456; po wyjściu z przechowalni kombinezony należy spryskać insektycydami. Poza sytuacjami testowymi SCP-456 należy cotygodniowo karmić 70 [ml] ludzkiej bądź zwierzęcej krwi na 100 osobników.

Opis: SCP-456 to odmiana pluskwy domowej (Cimex lectularius). Po ugryzieniu ofiary SCP-456 wtryskuje w nią (poza substancją przeciwzakrzepową) [USUNIĘTO], co sprawia, iż mózg celu zaczyna produkować adenozynę, endorfiny oraz narkotyk zidentyfikowany jako analog fentanylu. W rezultacie ofiary SCP-456 wraz z pojawianiem się większej liczby insektów w pobliżu, zaczynają doświadczać stanu wzmożonej euforii oraz ospałości; po pewnym czasie ofiara zaczyna sypiać nawet po 24 godziny dziennie.

SCP-456 został zidentyfikowany po znalezieniu kilku martwych ludzi w ich domach; cierpieli oni różnego stopnia niedożywienia, utraty krwi oraz zatrucia ponarkotyczne. SCP-456 nadal stanowi problem w stanie dzikim. Celem zredukowania liczby ugryzień, CDC opublikowało fałszywy raport, mówiący, iż pluskwa domowa roznosi malarię, wobec czego musi być eksterminowana w momencie natrafienia na osobnika.

Dodatek: Do SCP-456 przydzielono czterech pracowników klasy D, by określić efekty długoterminowego wystawienia na oddziaływanie obiektu.

Eksperyment 456-1: D-17514 był wystawiany na oddziaływanie SCP-456 oraz przyjmował standardowe racje żywnościowe, lecz nie był poddawany żadnemu specjalnego traktowaniu. Po 17 dniach od wystawienia na oddziaływanie obiektu D-17514 zaczął spać bez przerwy i nie był w stanie się sobą opiekować. Tester zmarł wskutek niedożywienia po █ dniach.

Eksperyment 456-2: D-17515 był wystawiany na oddziaływanie SCP-456 oraz był karmiony dożylnie, kiedy już nie był w stanie się sobą opiekować. Tester zmarł wskutek utraty zbyt wielkiej objętości krwi po ██ dniach.

Eksperyment 456-3: D-17516 był wystawiany na oddziaływanie SCP-456, był karmiony dożylnie oraz poddawano go regularnym transfuzjom krwi, zgodnym z jego potrzebami. Tester zmarł wskutek zatrucia ponarkotycznego po ██ dniach.

Eksperyment 456-4: D-17517 był wystawiany na oddziaływanie SCP-456, był karmiony dożylnie oraz poddawano go regularnym transfuzjom krwi z dodatkiem niewielkich ilości środka przeciwdziałającego zatruciu ponarkotycznemu. Tester przetrwał ███ dni i obecnie odżywia się nim kolonia ██████ insektów. D-17517 przeszedł terapię środkami amnezyjnymi i zmienił przydział dnia █.██.20██.

Dodatek: Mobilna Formacja Operacyjna Iota-10 ("Damn Feds") prowadzi śledztwo w sprawie doniesień o tym, iż kartel narkotykowy z ██████████, w Meksyku, porywa obywateli, rozmnaża SCP-456 oraz wydobywa z ciał ich ofiar narkotyk produkowany w efekcie kontaktu z obiektem pod przykrywką agentów DEA. Należy dokonać terminacji każdego, kto będzie w ten sposób wykorzystywał SCP-456.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported