SCP-457
ocena: +7+x
scp-457-new.png

SCP-457 obserwujący kamerę podczas badania, po podzieleniu się na dwie części.

Identyfikator podmiotu: SCP-457

Klasa podmiotu: Euclid/Potencjalny Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-457 zamknięty jest w komorze o wymiarach 5 [m] : 5 [m], chronionej różnymi środkami przeciwogniowymi (cement azbestowy, płyty perlitu) o łącznej grubości co najmniej 22,9 [cm] (9 cali), które znajdują się na wszystkich powierzchniach oraz na oknie obserwacyjnym, chronionym również tarczą przeciwpodmuchową. Na wejście do komory składają się co najmniej dwie hermetyczne komory, w których temperaturę można regulować i które można zaplombować w razie problemu. W komorze SCP-457 należy utrzymywać wysoką wilgotność, a w podłodze zainstalowany musi być system odprowadzający wodę; ponadto wymagany jest zainstalowany system zraszaczy, który nigdy nie może zostać wyłączony i węże zapasowe, które mogą wypuszczać wodę pod ciśnieniem przynajmniej 2,1 [MPa] (300 psi). SCP-457 może przebywać w niewielkiej strukturze znajdującej się przy ścianie komory, na której nie rozprowadza się wody, acz zapewnia ona obiektowi jedynie minimalną ochronę.

Pracownicy wchodzący do komory SCP-457 powinni być ubrani w trudnopalne kombinezony klasy A z kontrolowaną temperaturą wewnętrzną i przebywać w grupach trzyosobowych, których co najmniej dwóch członków będzie wyposażonych w wysokojakościowe tarcze przeciwpodmuchowe oraz gaśnice awaryjne. Pracownicy powinni wchodzić do komory SCP-457 tylko w celu dostarczenia SCP-457 jego dziennej racji materiału paliwowego lub naprawy wszelkich nieprawidłowości w przechowalni bądź systemie zraszaczy.

Jeżeli SCP-457 zaatakuje pracownika, należy przywrócić obiekt pod kontrolę za pomocą gaśnic i węży awaryjnych, za którą rozumie się powrót osobnika do jego bezpiecznego rejonu przechowalni.

W razie uszkodzenia przechowalni przez SCP-457 należy uruchomić awaryjne systemy zraszaczy, a personel wyposażyć w gaśnice oraz tarcze przeciwpodmuchowe.

Opis: SCP-457 to najwyraźniej rozumny byt, na który składają się płomienie. Właściwy budulec SCP-457 jest nieznany, a nawet niewidoczny i niemożliwy do zbadania za pomocą jakichkolwiek znanych środków, jednakże kształt obiektu jest wyróżniony przez płomienie, które zeń wychodzą; jeżeli obiekt ma wystarczająco dużo paliwa, by osiągnąć określony rozmiar, często przybiera sylwetkę humanoidalną. Najbardziej rudymentarną formą SCP-457 jest pojedynczy płomień o rozmiarze porównywalnym z tym na główce zapałki. W rozmiarze tym SCP-457 ma ograniczone możliwości działania i nie wykazuje żadnych niezwykłych właściwości w porównaniu do jakiegokolwiek innego płomienia, oprócz tego, iż upodobał sobie miganie, za pomocą którego może parzyć ludzkie ręce oraz zdolność "przeskakiwania" na bardziej łatwopalne materiały lub inne płomienie, które następnie obiekt asymiluje w swoją formę.

Wraz ze zwiększaniem swego rozmiaru SCP-457 jest w stanie osiągać bardziej złożone kształty oraz wykazuje większą inteligencję. Nieznane jest źródło inteligencji SCP-457, jednakże po osiągnięciu przezeń rozmiaru okołoludzkiego, niemalże zawsze przybiera on formę humanoidalną tworzoną i otoczoną płomieniami. Zaobserwowano, iż SCP-457 komunikuje się za pomocą pisania liter ogniem w powietrzu, przypalania ścian i innych powierzchni, a rzadko kiedy mowy, którą posługuje się poprzez wysokie ciśnienie, skrajnie nagrzane powietrzne oraz dźwięki charakterystyczne dla płomieni. Po osiągnięciu przez SCP-457 nierozpoznanego progu rozmiaru i zasobów paliwowych, SCP-457 ulega rozdwojeniu, czego produkty również mogą się rozdwoić, o ile będą miały ku temu takie możliwości jak SCP-457. Warto odnotować, iż byty SCP-457 wykazują agresję względem siebie i albo próbują się nawzajem skonsumować, albo gasić swoje kopie, co jest szczególnie widoczne, kiedy dostępne są ograniczone zasoby paliwa.

Zachowanie SCP-457 jest ogólnie przewidywalne, jako że celem osobnika jest wyłącznie pochłanianie kolejnych zasobów paliwowych oraz rozprzestrzenianie. Niebezpieczeństwo stwarzane przez SCP-457 związane jest z jego zdolnością do zwiększania swojej inteligencji oraz rozmiaru, co przekłada się na wyraźne możliwości uczenia się i naśladowania. Stanowi to powód celowego uszkadzania i sabotowania systemów zraszaczy, a rzadziej nawet rozkładania zaawansowanych pułapek przez obiekt. Podmiot usiłował także oszukiwać i namawiać pracowników, by go wypuścili bądź umożliwili dostęp do większych zasobów paliwowych. W związku z wyjątkowym składem SCP-457, jego zmienną inteligencją i niekooperatywną naturą, niemożliwe jest dokładne zbadanie psychologii obiektu przy użyciu porównań ludzkich.

SCP-457 został pozyskany ██████, █████, w lecie 2007 roku, po przypisaniu działalności obiektu kilku pożarów lasów. Nie wiadomo gdzie ani jak powstał SCP-457. Trwa śledztwo mające określić, czy SCP-457 mógłby być odpowiedzialny za inne, większe pożary lasów.

Dodatek:

Przesłuchanie SCP-457 przez doktora ████.

Dr ████: Czy możesz teraz mówić?

SCP-457: Tak.

Dr ████: Dobrze. Masz coś przeciwko udzieleniu mi odpowiedzi na kilka pytań?

SCP-457: [Brak odpowiedzi].

Dr ████: Rozumiem, że nie. Co sądzisz o swoim uwięzieniu?

SCP-457: [Trzaski]. Nie lubię. Brak paliwa. Brak powietrza.

Dr ████: Zapewniliśmy ci wystarczająco dużo powietrza i paliwa, byś przetrwał.

SCP-457: Nie mogę płonąć. Brak paliwa.

Dr ████: Chcesz powiedzieć, że nie możesz urosnąć?

SCP-457: Rosnąć. Potrzebuję. Muszę rosnąć. [457 przemieszcza się po obszarze przechowawczym, jak gdyby czegoś poszukiwał].

Dr ████: Jak się czujesz?

SCP-457: Głodny.

Dr ████: Czy czujesz cokolwiek poza głodem?

SCP-457: [Brak odpowiedzi, 457 zbliża się do tarczy przeciwpodmuchowej, która oddziela obiekt od dr. ████].

Dr ████: Co czujesz w związku z ludźmi?

SCP-457: Płoną. [457 jeszcze bardziej przybliża się do tarczy, wygląda, jakby sprawdzał okno i dr. ████].

Dr ████: Co czujesz w związku z paliwem?

SCP-457: Płonie. [457 kładzie "rękę" na tarczy; brak efektu].

Dr ████: Proszę się odsunąć od okna albo zmuszeni będziemy znacznie zmniejszyć twój rozmiar.

SCP-457: [Brak odpowiedzi i oznak zrozumienia. Obiekt się nie porusza].

Dr ████: Co czujesz w związku z wodą?

SCP-457: [Emituje pisk za pomocą skrajnie ciepłego powietrza i przyciska się do tarczy przeciwpodmuchowej].

Dr ████: Proszę się odsunąć od okna albo zmuszeni będziemy ponownie włączyć zraszacze.

SCP-457: [Odsuwa się od okna, ciągle krzycząc, sycząc i strzelając].

Dr ████: Rozumiesz? Odsuń się od okna, a nie zostaniesz zgaszony.

SCP-457: [Cichnie i nieruchomieje na kilka sekund, a następnie ponownie zbliża się do okna, zatrzymując się na kilka metrów przed barierą].

Dr ████: Rozumiesz?

SCP-457: Chcę paliwa. Chcę powietrza. Chcę płonąć. Chcę płonąć. Chcę płonąć. [Powtarza się coraz głośniej i zaczyna gwałtowniej poruszać się po przechowalni, najwyraźniej przeszukując ściany i sufit celem znalezienia drogi ucieczki].

Dr ████: Nie ma stamtąd wyjścia. Czy mógłbyś z łaski swojej… co ty wyprawiasz? Szuka drogi ucie…

[W tym momencie SCP-457 zdołał ciężko uszkodzić większą część systemu zraszaczy i fragment wtryskiwacza paliwa, który utrzymywał obiekt w formie inteligentnej, zapewniając mu dostęp do kilku galonów materiału palnego. Transkrypt przesłuchania został pozyskany poprzez kamerę bezpieczeństwa przed podmuchem. Chwilowe uszkodzenie przechowalni przez SCP-457 miało miejsce z powodu wykorzystania przezeń luki będącej uszczelką wykorzystaną do przymocowania tarczy przeciwpodmuchowej do reszty komory. Nie wiadomo, w jaki sposób SCP-457 się o tym dowiedział i w następstwie wykorzystał ową nieprawidłowość. Od tamtego wydarzenia obiekt znajduje się w komorze o lepszych zabezpieczeniach].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported