SCP-458
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-458

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-458 uważany jest za bezpieczny, w związku z czym ma znajdować się w kantynie Ośrodka 17, bez ograniczeń dostępowych.

Opis SCP-458 to duże pudełko na pizzę z sieci Little Caesar, z oferty Hot-n-Ready. Zrobione jest z prostego kartonu o wymiarach 25.4cm x 25.4cm x 2.54cm (10 x 10 x 1 cali) i waży od 20 do 20.49 gram, w zależności od nadzienia. Poprzez niezwykłą naturę SCP-458 pomiary wagowe nie są dokładne.

Tym, co stanowi o nietypowości SCP-458 jest fakt, że mimo aparycji typowego pudełka na pizzę po kontakcie z ludzkimi dłońmi momentalnie podmienia wnętrze na podświadomy, ulubiony rodzaj pizzy trzymającego, wraz z ulubionym sosem, serem, wypieczeniem i składnikami. Nie jest to limitowane do produktów Little Caesar'a, ponieważ obiekt produkował pizzę ze wszystkich głównych sieci, jak również i lokalnych pizzerii, a nawet domowej roboty. Wygląda na to, że zdolność ta nie ma ograniczeń, poza faktem, że nie może zrobić nic innego, niż pizza, a jej składniki muszą być jadalne pod względem normalnych standardów ludzkich (zobacz Dodatek 1a). Pudełko jest też raczej niezniszczalne, ponieważ wszystkie testy mające zniszczyć lub rozłożyć pudełko zakończyły się bezowocnie.

Uważa się, że pudełko jest wpółświadome, posiadając wystarczającą zdolność telepatyczną lub empatyczną do wyczucia ulubionego rodzaju pizzy trzymającego.

Po ciągłych testach, które wykazały najwyraźniej nieskończoną moc generowania pizzy przez SCP-458 (ale nikłe inne zastosowanie), obiekt został umieszczony wewnątrz kantyny Ośrodka 17 dla wolnego korzystania przez personel. Po tym, jak zgodzono się na otwarte korzystanie, morale personelu znacząco wzrosły.

Dodatek 1a: Podczas testów SCP-458 z SCP-███ obiekt ugryzł kawałek pizzy, która wyglądała na pozbawioną czosnku, z plasterkami kiełbasy i oliwkami na pszennym cieście. Spotkało się to z odpowiedzią "To dobry kawałek, ale wolałbym trochę inny sos". Wywnioskowano z tego, że pudełko nie może stworzyć substancji które nie są trawione przez normalne ciała ludzkie. Dalsze testy to potwierdziły.

Dodatek 1b: Szczegóły w Dokumencie #458-1a

Dokument #458-1a: Chciałbym tylko przypomnieć całości personelu: pomimo że posiadamy pudełko po pizzy, które nieustannie tworzy dla Ciebie pizzę, nie znaczy to, że masz siedzieć i jeść pizzę całe popołudnie. Przy dalszych nadużyciach pudełka, w połączeniu z narastającą liczbą raportów o niezdrowym zyskiwaniu wagi przez personel, mogę być zmuszony zaimplementować obowiązkowy trening fizyczny, który następowałby po przerwach na lunch.

-Dr. del Morrino

Dokument #458-1b: Jedynie ze względu na ciekawość, ale i, być może, lepsze zrozumienie niektórych umysłów obiektów SCP stworzyłem listę reakcji świadomych SCP podczas trzymania pudełka.

SCP Rezultat
SCP-040 Mała, dodatkowy ser, ciasto wypełnione serem.
SCP-056 Średnia, kawałki papryki, cienkie ciasto, sos Alfredo.
SCP-073 Średnia, ser feta i Jack, bez sosu, cienkie ciasto.1
SCP-076-02 Duża, klopsy, pepperoni, bekon, Kanadyjski bekon, kiełbasa, hamburger, cienkie ciasto.
SCP-105 Mała, oliwki, pszenne i cienkie ciasto.
SCP-108 Duża, pepperoni, cienkie ciasto.
SCP-134 Mała, cebula, sardynki, oliwki, cienkie ciasto.
SCP-181 Duża, pepperoni, kiełbasa, ciasto nadziewane sosem Marinara.2
SCP-182 Średnia, oliwki, pieczarki, ciasto precelowe.
SCP-343 Duża, prawie każda możliwa do wyobrażenia polewa, z ponad 100 odrębnymi produktami spożywczymi.
SCP-378, SCP-378-1 SCP-378-1 wyprodukował dużą pizzę z cienkim ciastem z sosem pesto, ricottą, grzybami i smażonymi mączniakami. Sam SCP-378 nie mógł aktywować SCP-458.
SCP-3300-1 Duża, dodatkowy ser i pepperoni, mokra po wyjęciu z pudełka
SCP-3477 Średnia, sardele. We wszystkich przypadkach produkowana identycznie pizza, z identycznie ułożonymi dodatkami.
SCP-4504 Średnia, jajka, bekon, sos grillowy, grube ciasto.
SCP-4999 Ekstra duża, pół ser, pół pepperoni.3

Dalsze testy z SCP mogą wykazać kilka dziwnych charakterystyk samych SCP i jest to zalecane.
- Dr. Kreign

Aktualizacja:
Dalsze eksperymenty kombinowane są dozwolone, leczy wymagają zgody przełożonego ze względów bezpieczeństwa.
- Dr ███████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported