SCP-459
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-459

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-459 musi pozostawać wyłączony i być przechowywany w standardowej skrytce bezpieczeństwa. Kod dostępu powinien być zmieniany co dwa tygodnie i znany tylko personelowi o przynajmniej trzecim poziomie upoważnienia. Usunięcie obiektu ze skrytki musi zostać poprzedzone wnioskiem wysuniętym przynajmniej tydzień wcześniej, zatwierdzonym następnie przez pracownika o czwartym poziomie upoważnienia. Dnia 15/04/20██ zakazuje się testów na czas nieokreślony. Propozycje użycia należy przekazywać do personelu O5.

Opis: SCP-459 wygląda jak zwykły termostat do użytku domowego. Obiekt posiada mały wyświetlacz, cztery przyciski oraz dwa pokrętła po obu stronach ekranu. Dwa przyciski po prawej stronie podnoszą i obniżają temperaturę, pozostałe dwa natomiast wydają się wpływać na wilgoć znajdującą się w otoczeniu - przyciski te jednak działają tylko gdy oba pokrętła są ustawione w pozycji nieaktywnej. Lewe pokrętło (Pokrętło nr. 1) posiada kilka normalnych oznaczeń warunków pogodowych, takich jak "deszcz", "śnieg" oraz [USUNIĘTO]. Oznaczenie pozycji czwartej i piątej starło się i zostało oznaczone cyframi 4 i 5. Pozycje czwarta i piąta zostały oznaczone kolejno jako "burza z p." oraz "huragan". Prawe pokrętło (Pokrętło nr. 2) posiada ██ różnych ustawień, z czego wszystkie są nieoznaczone. Na obu pokrętłach ustawienie pierwsze od prawej strony to pozycje nieaktywne.

SCP-459 jest w stanie manipulować warunkami pogodowymi, temperaturą i wilgotnością gdy podłączony do systemu ogrzewania i klimatyzacji. Obszar działania wydaje się wynosić około 457 m², w przybliżeniu jest to obszar niewielkiego domu. Sposób generowania efektu jest obecnie nieznany, jako że systemy ogrzewania i chłodzenia nie wykazują żadnych anomalii w otoczeniu, nawet jeśli temperatura znacząco się różni. Ostatnie testy mogą sugerować, iż SCP-459 może uzyskiwać dostęp do zasobów z innych planet, lub nawet wymiarów.

Dodatek 459-1: SCP-459 został odkryty w podmiejskim domu w ██████████, ██████, po doniesieniach o głośnych hałasach i jasnych rozbłyskach w nocy. Pierwsze próby śledztw przeprowadzone przez władze doprowadziły do [ZMIENIONO], przyciągając uwagę Fundacji. Grupa agentów wyposażona w standardowy ekwipunek ochronny odcięła zasilanie w domu i pozyskała SCP-459 bez żadnych incydentów, następnie powracając z nim do Strefy ██. Ciała [ZMIENIONO], mieszkańców domu również zostały pozyskane. Jako oficjalną przyczynę śmierci podano wyciek gazu.

Log eksperymentów 459-2

Notatka wstępna: Podstawowe ustawienie to 20 stopni Celsjusza i wilgotność 50% -dr ███████

Prowadzący: dr ███████
Data: 16/3/20██
Temperatura/Wilgotność/Ustawienie pogodowe: 20°C/50%/Pokrętło nr.1, Śnieg
Rezultat: Po 127 sekundach w obszarze testowym zaczął padać deszcz. Potwierdzono temperaturę wskazywaną przez SCP-459. Pogoda powróciła do normy po 20 minutach.
Notatki: "Myślałem że to obniży temperaturę… cóż, miałem rację w połowie - to jest zwyczajna pogoda i podlega tym samym zasadom." -dr ███████

Data: 16/3/20██
Temperatura/Wilgotność/Ustawienie pogodowe: 23°C/75%/Pokrętło nr. 1, "4"
Rezultat: Po 47 sekundach w powietrzu zaczęły formować się ciemne chmury, następnie pojawiły się drobne opady deszczu i okazjonalne grzmoty. Szczytowa prędkość wiatru w komorze testowej wyniosła 67 km/h. Pogoda powróciła do normy po 34 minutach.
Notatki: "Nic nadzwyczajnego, ale może powinniśmy mieć jakieś odpowiednie wyposażenie do takiej pogody gdy następnym razem będziemy to testować." -dr ███████

Data: 16/3/20██
Temperatura/Wilgotność/Ustawienie pogodowe: 26°C/80%/Pokrętło nr. 1, "5"
Rezultat: Z początku rezultat wydawał się być identyczny do tego z testu nr. 2, jednak siedem minut po aktywacji warunki pogodowe zaczęły gwałtownie się pogarszać. Pojawiły się silne opady deszczu, a prędkość wiatru zaczęła sięgać pułapu 162 km/h, by następnie [ZMIENIONO]. Pogoda powróciła do normy po ponad dwóch godzinach. Zanotowano zaniki elektryczności w całej placówce.
Notatki: "Lepiej znowu tego nie próbujmy… O ile zabawnie patrzy się jak wiatr miota przemoczonymi naukowcami po całym pomieszczeniu, fakt że mój asystent został porażony prądem i pojawiło się ryzyko przełamania zabezpieczeń w całej Strefie trochę zepsuł całe wrażenie." -dr ███████

Data: 24/3/20██
Temperatura/Wilgotność/Ustawienie pogodowe: 20°C/50%/Pokrętło nr. 2, ustawienie pierwsze od lewej strony.
Rezultat: Po pięciu minutach nieaktywności, dr ███████ opuścił strefę testową z powodu spontanicznego krwawienia z nosa. Po 7 minutach i 32 sekundach od aktywacji, w pomieszczeniu pojawił się wiatr o szybko rosnącej prędkości, po czym widoczność została znacząco utrudniona przez duże ilości niezidentyfikowanego czerwonego materiału [USUNIĘTO], zaraz przed zniszczeniem sensory wykazały prędkość wiatru równą 428 km/h [USUNIĘTO], całe wschodnie skrzydło zostało zamknięte. Pogoda nie uspokoiła się przez tydzień od incydentu i dalsze testy zostały wstrzymane do momentu pełnego zbadania i naprawienia pomieszczenia testowego. Inspekcja wykazała obecność znacznych ilości amoniaku, siarczanu wodoru oraz innych związków chemicznych typowych dla atmosfery Jowisza.
Notatki: "Czy to był czerwony punkt ███████?!" -dr ███████

Data: 15/4/20██
Temperatura/Wilgotność/Ustawienie pogodowe: 20°C/50%/Pokrętło nr. 2, ustawienie drugie od lewej strony.
Rezultat: Urządzenie zostało odpowiednio ustawione przez personel klasy D. Po 742 sekundach, [USUNIĘTO]. Dalsze testy zostają wstrzymane do odwołania.
Notatki: "Trzy tygodnie zajęło nam odzyskanie tego ustrojstwa, ale nic się z nim nie stało. Możliwe, że będziemy mogli użyć tego do odtworzenia naturalnych warunków dla pewnych zwierzęcych SCP pochodzących z Ziemi." -dr ███████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported