SCP-4595

ocena: +4+x
DECYZJĄ RADY NADZORCZEJ
Poniższy plik jest sklasyfikowany Poziomem 2/4595
Nieupoważniony dostęp jest zabroniony.
4595
SCP-4595
Poziom2
Klasa podmiotu:
bezpieczne
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
dark
Poziom ryzyka:
średni


door.jpg

SCP-4595.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Dla bezpieczeństwa, żaden członek personelu nie może wejść do SCP-4595. Do SCP-4595 może wejść wyłącznie autoryzowany personel testowy za pozwoleniem kierownika badań SCP-4595. SCP-4595-A nie wolno zakłócać spokoju pod żadnym pozorem.

Opis: SCP-4595 to małe pomieszczenie w drewutni za opuszczonym domem w pobliżu Jasper, Indiana. Pokój zawiera pojedynczą kamienną ławkę i, w momencie odkrycia, małą łopatę1, a także szkielet nastolatka płci męskiej. Ziemia obok szkieletu zdaje się być spalona w nieokreślonej przeszłości. Zewnętrzna część drzwi jest oznaczona słowem "WIEDŹMA", napisanym węglem.

SCP-4595-A to poskręcana humanoidalna postać znajdująca się metr pod ziemią pod SCP-4595. Radar penetrujący glebę wykazał, że postać, o wyraźnie kobiecym wyglądzie, ma kilka wielkich ran ja twarzy, klatce piersiowej i szyi. Pomimo widocznego wieku obiektu, opartego na poszlakowych dowodach, SCP-4595-A nie wydaje się ulec procesowi rozkładu w czasie od swojego pogrzebania.

Każda osoba, która wejdzie do SCP-4595 i pozostanie w pomieszczeniu, w końcu zacznie doświadczać uczucie bycia obserwowanym, poprzedzające swędzeniem skóry. Wiele podmiotów wystawionych na SCP-4595 na dłuższy okres czasu ostatecznie spróbuje się gwałtownie podrapać, by złagodzić swój dyskomfort.

Każda osoba, która naruszy spokój SCP-4595-A w dowolny sposób niezmiennie doświadczy fenomenu, w którym każda wolna przestrzeń w jamie jej klatki piersiowej, w tym jej płuca, drogi oddechowe, brzuch i jelita, zostanie wypełniona szarańczami pustynnymi2. Owe szarańcze będą się ciągle pojawiać w ciele podmiotu, dopóki ten nie zginie. Każda szarańcza, której uda się opuścić SCP-4595, wyparuje natychmiast po przekroczeniu progu drzwi.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported