SCP-461
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-461

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowywawcze: SCP-461 należy przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu bez okien oraz z wyświetlaczem skierowanym z dala od drzwi. Drzwi muszą być strzeżone przez jednego pracownika ochrony z upoważnieniem poziomu 3, którego obecność jest monitorowana za pomocą kamer. Aby wejść do pomieszczenia, potrzebne jest upoważnienie poziomu 2. Nikt nie może wejść do pomieszczenia od 3:00 do 3:05 GMT, do odwołania.

Opis: SCP-461 to 25-calowy telewizor kineskopowy (CRT) nieznanego pochodzenia, jednak na pozór przypomina jednostkę marki Zenith wyprodukowaną na początku lat 80. Numer modelu to “ZT-035”, ale nie odpowiada on żadnemu znanemu telewizorowi marki Zenith. Raz dziennie, dokładnie o 3:00 czasu środkowoeuropejskiego (GMT), SCP-461 samoistnie się aktywuje i wyświetla materiał wideo trwający dokładnie pięć minut. Charakter materiału jest bardzo zróżnicowany, ale nigdy nie jest to typowa transmisja. Zamiast standardowych programów telewizyjnych, SCP-461 wyświetla materiał, który wydaje się nagraniami z kamer bezpieczeństwa w zamkniętym obwodzie, pochodzącymi z obiektów komercyjnych oraz mieszkalnych. Wszystkie nagrania zdają się nagrywane i transmitowane "na żywo".

SCP-461 nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania do działania; nie posiada on przewodu zasilania. Nie posiada także anteny. Kiedy obiekt jest aktywny, zmiana kanału nie przynosi żadnego efektu, a z wyjścia audio, którego nie da się regulować, dochodzi jedynie niski szum. Pokrętła do dostosowania koloru, ostrości, odcienia lub innych ustawień wizualnych nie działają i mogą nie być przyłączone.

Wszystkie próby uzyskania fizycznego dostępu do wewnętrznych elementów obiektu okazały się bezowocne. Urządzenie nie ma żadnych śladów łączenia, śrub, gwintów lub innego punktu wejścia, lub zamknięcia. Prześwietlenia za pomocą promieniowania rentgenowskiego nie ukazują wnętrza SCP-461, podobnie nieefektywne są badania ultrasonografią. Jednostka jest oprócz tego niezwykle ciężka, jak na telewizor kineskopowy — około 50 kilogramów cięższa od zwykłego urządzenia tego typu.

Dodatek 461-A: Log incydentu, 08.03.20██

Włożyliśmy dzisiaj urządzenie do klatki Faradaya, żeby odfiltrować wszystkie przychodzące sygnały. Mimo wszystko zachowanie SCP-461 o godzinie 3:00 GMT się nie zmieniło. Możliwe że transmituje materiał z pamięci wewnętrznej?
Dr ████

Dodatek 461-B: Log incydentu, 04.09.20██

Dzisiaj urządzenie wyświetliło nagranie wnętrza pomieszczenia, w którym się znajduje, z perspektywy rogu tuż nad drzwiami. Jednakże w pomieszczeniu nie ma kamer bezpieczeństwa, ani innych urządzeń do nagrywania materiału wideo. Doradzam, żeby w pokoju nie znajdowały się mniej niż dwie osoby naraz. Dodatkowo w pomieszczeniu powinny być zamontowane kamery, żeby monitorować nadzwyczajne zjawiska. Wspomniane nagranie zostało oznaczone jako SCP-461-1.
Dr ████

Dodatek 461-C: Wewnętrzna korespondencja SCP, 12.09.20██

Zrobiłem analizę SCP-461-1, o którą prosiłeś. Nic nie rzucało się na pierwszy rzut oka, ale podkręciłem gammę, jasność i kontrast oraz parę innych rzeczy, i wyglądało na to, że ktoś stoi w rogu naprzeciwko. Sprawdziłem dziennik wejść na ten dzień i nikt tam nie wchodził ani nie wychodził. Kamery w korytarzu też nie pokazują, żeby ktokolwiek wchodził lub wychodził. Robicie eksperyment o skutkach długiej ekspozycji na to coś?
Robert ██████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported