SCP-462
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-462

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-462 jest przechowywany w pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze i wilgotności w Ośrodku ██. W żadnym wypadku personel Klasy-D nie może zostać dopuszczony w pobliże obiektu. Pomimo złego stanu technicznego, SCP-462 nie wykazuje żadnych oznak dalszego pogarszania się konstrukcji z powodu rdzy.

Opis: SCP-462 to Chevrolet El Camino z 1968 r. w stanie poważnej degradacji, ze zniszczonymi szybami i wieloma uszkodzeniami spowodowanymi rdzą, wynikającą z działań środowiskowych. W stacyjce znajduje się pojedynczy kluczyk. Wszelkie próby jego usunięcia nie powiodły się. Jeśli człowiek usiądzie na miejscu kierowcy i przekręci klucz, w celu uruchomienia pojazdu, natychmiast zniknie. Około 42% kierowców SCP-462 pojawiało się bez pojazdu w losowym okresie czasu, od 43 sekund do 7 miesięcy, w miejscu, które wybrali jako cel swojej podróży. Kierowcy rzadko docierają bezpiecznie do celu; wielu z nich zostało zaobserwowanych, spadając ze znacznej wysokości zaraz po pojawieniu się. W innych przypadkach kierowcy docierali do celu, przelatując ostatnie metry z różnymi prędkościami, skutkujące obrażeniami, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Sporadycznie obiekty badań będą przybywać do celu podróży w różnych stanach rozczłonkowania. W 35% tych przypadków, obiekt testowy nigdy nie pojawia się ponownie i nie może być zlokalizowany, nawet jeśli został wyposażony w nadajnik GPS. Pozostałe 23% obiektów testowych [USUNIĘTO].

Testerzy, którzy przeżyli proces podróży SCP-462, zeznają, jakoby prowadzili samochód w czasie ich zniknięcia i przejawiali silną dezorientację w związku z tym doświadczeniem, jak i ich nagłym ponownym pojawieniem się. Zeznania te zazwyczaj przeczą zapisowi czasu pomiędzy zniknięciem, a odnalezieniem testera. Większość kierowców pozostaje przy stanowisku, w którym ich nieobecność trwała kilka minut w przeciwieństwie do rzeczywistego okresu, w którym zaobserwowano ich zniknięcie.

Obiekt po raz pierwszy zwrócił uwagę Fundacji 5 października 2███, kiedy to ██████ Marshall nieumyślnie użył go do odnalezienia swojego ojca, który odbywał wyrok dożywotniego więzienia w zakładzie karnym ███████ █████, oddalonego o ████ km od pierwotnej lokalizacji obiektu. Wkrótce potem pracownicy ochrony więzienia zatrzymali pana Marshalla. Przesłuchanie przeprowadził agent ███████, który pracował pod przykrywką, jako jeden ze strażników zakładu. SCP-462 został natychmiast zlokalizowany i przeniesiony do Ośrodka ██ bez żadnych incydentów.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported