SCP-4633

Rock, Paper, Yog-Sothoth

  • ocena: +3+x

hands.JPG

Pozyskana dokumentacja.

Identyfikator podmiotu: SCP-4633

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Osoby przekształcone przez SCP-4633 mają przejść operację korekcyjną, jeśli będzie to możliwe. W przypadku braku możliwości, mają zostać przeniesieni do placówki przechowawczej niskiego poziomu bezpieczeństwa, dopóki nie zostanie znalezione odpowiednie rozwiązanie.

Nagrania SCP-4633 mają zostać usunięte z publicznych zapisów poprzez standardowe protokoły cenzurowania danych jeśli to możliwe lub w inny sposób zdyskredytowane jako efekt generowanych komputerowo obrazów. Świadkowie SCP-4633 mają zostać poddani działaniu środków amnezyjnych.

Opis: SCP-4633 jest zmienioną grą "Papier, Kamień, Nożyce", w której gracz może użyć dodatkowych anomalnych gestów. Poszczególne dodane gesty zdają się różnić pomiędzy grupami graczy, choć okazały się trudnymi do namierzenia przez naturę zmian.

Po rozpoczęciu gry z wykorzystaniem SCP-4633, uczestnicy będą w stanie używać niestandardowych gestów, które współgrają z istniejącymi mechanikami gry. Kiedy zostaną użyte, ręce graczy przejdą gwałtowne morfologiczne zmiany pozwalające im na poprawne wykonanie danego gestu. Powstałe w ten sposób formy często przypominają cechy występujące u morskich gatunków.

Po zakończeniu, przemiany te stają się permanentne, aczkolwiek dotknięci nie zdają się odczuwać niepokoju z tego powodu. Chirurgiczne korekty są możliwe w rzadkim przypadkach, ale tam, gdzie leczenie jest w ogóle niemożliwe, amputacja jest najczęściej jedynym rozwiązaniem.

SCP-4633 został wstępnie odkryty w e-mailu z tytułem "Pro tipy jak wygrać papier kamień norzyce" [sic]. Email zawierał wyraźnie spreparowany obrazek mężczyzny z sześcioma ramionami wykonującymi kamień, papier i nożyce wraz z trzema innymi gestami, po czym zamieszczone było w większości niespójne wyjaśnienie istotności gry "Papier, Kamień, Nożyce" dla ludzkiej kultury i potrzeby wygrywania za wszelką cenę.

Próby namierzenia tych e-maili okazały się bezowocne.

Odnotowane Gesty SCP-4633
Poniżej znajdują się przykłady anomalnych gestów odnotowanych w wielu rozgrywkach.

Nazwa1 Zmiany Zaobserwowane Zasady
Rach-kesz-et Kciuk wchodzi do dłoni i wychodzi z paznokcia u drugiej ręki. Pokonuje kamień i papier, przegrywa z nożycami i innym nieznanym gestem.
Sza-nak-nar Ręka wywraca się na drugą stronę. Odwraca zwyczajne kontrowanie pokonuje/przegrywa do końca gry.
Az-rach-wok Pojawia się ponad 20 dziur w kształcie lejków wyścielonych ostrymi zębami na ręce i przedramieniu. Przegrywa z nożycami. Każdy z otworów siłą wystrzeliwał zęby minoga rzecznego w stronę przeciwnika przez resztę gry. Przeciwnik ostatecznie wygrał, jednak musiał być hospitalizowany z powodu utraty krwi.
Cza-tek Ręka i przedramię dzielą się ośmiobocznie na chwytne macki połączone tkanką skórną. Dodatkowe górne kończyny pozwalają na większą różnorodność wykonywanych gestów; przeciwnik został zmuszony do użycia tego samego gestu, aby zachować możliwość kontrowania. Gra trwała przez trzy godziny, podczas których wykonano 37 różnych gestów.
Nieznane Każdy palec przekształca się w bioluminescencyjny wabik żabnicy. Ruchy wabików wytwarzają efekt hipnotyzujący. Przed każdym ruchem, przeciwnik mówi jaki gest zamierza wykonać. Gracz ostatecznie został pokonany przez użycie "Ill-arl-tet" przez przeciwnika.
Ill-arl-tet Masa koralowca w kształcie dłoni. Gracz zaczął okładać nią przeciwnika do nieprzytomności swoim nowym narządem; nie jest wiadome czy była to część gry.
Nieznane Z tyłu ręki i ramienia wyrasta długi kręgosłup. Z dolnej części dłoni wyrosły dziesiątki cienkich wici. Nieznane. Zauważono, że pokonuje kamień.

Incydent 4633/1
Dnia 03.04.2011 roku, pozyskano nagranie z wydarzenia SCP-4633 prawdopodobnie odbywającego się podczas mistrzostw "USA Rock Paper Scissors League" w 2010 roku. Nie istnieją żadne zapisy świadczące o wydarzeniu się tego typu mistrzostw; ostatnio udokumentowane mistrzostwa odbyły się w 2009 roku. Poniżej znajduje się transkrypcja nagrania wideo.

Notatka: Ceremonia otwarcia i wejście graczy zostało pominięte dla przejrzystości. Wszystkie imiona zostały zastąpione ogólnymi identyfikatorami.


Sędzia: Podczas tej gry będą panować zasady "Fyt-fa-tog-ryn".2

Gracz 1 i Gracz 2 przytakują.

Komentator 1: Okej, lecimy!

Komentator 2: Pojedynek czasów. Tu i teraz, panie i panowie. Moment, na który cały świat czekał!

Komentator 1: Widzieliście to? Gracz 2 próbuje podprogowo wystawić nożyce.

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Gracz 1 i Gracz 2 zaczynają ruchy w grze.

Komentator 2: Zobaczmy czy Gracz 1 da się na to nabrać.

Gracz 1 wykonuje gest "papieru"; Gracz 2 wykonuje gest "kamienia".

Komentator 1: Nie dał się! Wykorzystał podpowiedź Gracza 2! Gracz 2 znajduje się teraz w tarapatach.

Komentator 2: Gracz 2 polegał na swoich zdolnościach do podprogowego wpłynięcia na ruchy przeciwnika przez resztę tego turnieju. Zobaczymy jak teraz dostosuje się do tej ostatecznej bitwy.

Komentator 1: Zauważ, że Gracz 2 wystawił dziś znacznie więcej rąk niż Gracz 1, więc zmęczenie może być obecnym czynnikiem.

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Gracz 1 i Gracz 2 zaczynają ruchy w grze.

Komentator 2: Zobaczymy jak wpłynie to na przebieg w— och, mamy remis!

Gracz 1 i Gracz 2 wykonują gesty "kamienia".

Komentator 1: Obaj gracze wybierają mniej męczące opcje, jako że kamień jest domyślnym ruchem.

Komentator 2: Ta, widać napięcie na twarzy Gracza 2. Martwi się i to jasno widać.

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Komentator 2: Czy Gracz 2 zdoła uratować odrobinę swojej godności czy odda ten mecz Graczowi 1?!

Gracz 1 wykonuje gest "nożyc". Gracz 2 wykonuje ręką niestandardowy gest. Jego ręka przechodzi gwałtowną przemianę w duże krabie szczypce.

Komentator 1: I zrobił to! Użył "sza-gar-gan", które oczywiście bije kamień, papier i nożyce!

Komentator 2: Odważny ruch ze strony Gracza 2, który wygrywa tę rundę. Patrząc na minę Gracza 1 nie spodziewał się tego!

Komentator 1: Właśnie to kocham w tej grze. Nigdy nie wiesz skąd następna niespodzianka nadejdzie. No i warto zaznaczyć, że opcje Gracza 2 są teraz ograniczone przez zmianę swojej ręki w ogromne krabie szczypce.

Komentator 2: Masz stuprocentową rację, Komentatorze 1!

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Komentator 2: No i lecimy. Co może być ostatnim ruchem tego meczu?

Gracz 2 wykonuje nieznany gest, prawdopodobnie będący powtórzeniem poprzedniego gestu "sza-gar-gan". Gracz 1 wykonuje inny nieznany gest. Jego ręka przemienia się w długą mackę przypominającą kręgosłup.

Komentator 1: I mamy to, panie i panowie! Gracz 1 użył "gyd-fer tur-dyd", co jest oczywiście jedynym ruchem, który można wykorzystać do pokonania "sza-gar-gan", a tym samym wygrywa pierwszy mecz!

Komentator 2: To był na pewno ekscytujący mecz! Zostańcie z nami na mecz 2, gdzie zobaczymy ci dwaj giganci mają jeszcze w zanadrzu! Ale teraz czas na wiadomości od naszych sponsorów!

Pojawiają się reklamy na czas czterech minut.

Komentator 1: No i wracamy! Wygląda na to, że możemy spokojnie wrócić do potyczek!

Komentator 2: Jasne, a tłumy robią się coraz to bardziej podekscytowane! Wygląda na to, że są bardziej niecierpliwi niż my, żeby zobaczyć czy Gracz 2 będzie mógł powrócić po tej miażdżącej porażce z poprzedniego meczu.

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Obaj gracze używają nieznanych gestów swoimi przemienionymi rękoma.

Komentator 1: Spójrz, to jest to, czego się obawiałem, Komentatorze 2. Gracz 2 ustawił się w bardzo złej pozycji w ostatnim meczu, wystawiając zbyt wcześnie "sza-gar-gan", a teraz jego ogromne szczypce są jedyną rzeczą, jakiej może użyć!

Komentator 2: Masz rację, a "ght-fer tur-dht" Gracza 1 pokonają rękę Gracza 2 w każdej chwili! Gracz 2 potrzebuje cudu teraz, Komentatorze 1.

Tłum zaczyna głośno powtarzać "ooo-lee-ot".

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Gracz 1 używa czegoś, co wydaje się być tym samym poprzednim gestem. Gracz 2 wykonuje serię anatomicznie niemożliwych gestów swoim szczypcem. Okrzyki tłumów nasilają się.

Komentator 2: A co to?!

Ciało Gracza 2 rozszerza się, wykręca i dzieli. Kilka chwil później, jego ciało zmutowało w duży, owalny kształt z jednym dużym okiem na jego środku i siedmioma różnymi kończynami wydłużającymi się gwałtownie wokół środka masy, zawieszonej na szerokiej, płaskiej stopie u jej podstawy. Jedno z kończyn nadal jest dużymi krabimi szczypcami. Środkowa masa ciała delikatnie się zwija; każda z kończyn porusza się do stałej pozycji, wykonując nieznany gest.

Komentator 1: O mój Boże! Nie do wiary! Zrobił to i widownia szaleje!

Komentator 2: To tylko pokazuje poziom oddania tych sportowców do tego sportu, Komentatorze 1. Łatwiej byłoby dla niego rzucić ręcznik i dać sobie spokój, ale zamiast tego jest napędzony energią widowni i przemienił się w gigantyczną rękę! Nie ma innego ruchu, jaki zwyczajny człowiek może wykonać, żeby pokonać "ooo-lee-ot"!

Komentator 1: Masz pełną rację, a to zostawia Gracza 1 z dokładnie jednym rozwiązaniem, które pozwoli mu pozostać w grze! Zobaczmy czy stać go na to!

Okrzyki tłumów nasilają się.

Sędzia: Trzy, dwa, jeden, walka!

Ciało Gracza 2 układa się w nieznany gest.

Gracz 1 wykonuje serię gestów swoją zmutowaną ręką, przez co jego ciało wygina się w ten sam sposób, co ciało Gracza 2. Jego ciało układa się w nieznany gest.

Komentator 1: Zrobił to! Cóż za oddanie! Ten mecz przejdzie do historii, Komentatorze 2!

Komentator 2: Pewnie, że tak! A to jeszcze nie koniec — mamy póki co remis, więc runda nadal trwa!

Widownia nadal wiwatuje. Mecz trwa przez następne kolejne pięć ruchów, z czego każdy kończył się remisem, aż w końcu komentatorzy wskazują, że zaraz reklamy się zaczną, przez co nagranie się kończy.

Śledztwo w sprawie nagrania doprowadziło do odkrycia i zabezpieczenia obu graczy z filmu z tego samego budynku, w którym rozgrywała się gra. Zdaje się, że nie potrzebują już pożywienia i stale wykonują między sobą gesty, blisko co każde 30 sekund od początku zabezpieczenia.

Żadne dalsze wydarzenia związane z "USA Rock Paper Scissors League" nie miały miejsca.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported