SCP-4661
ocena: +5+x

SCP-4661
Poziom3
Klasa podmiotu:
euclid
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
keneq
Poziom ryzyka:
średni

lux.png

Ośrodek 666 podczas nocnego Cyklu Wyrzutu Odpadów.


SPECJALNE CZYNNOŚCI PRZECHOWAWCZE: Głównym sposobem na zabezpieczenie anomalii jest Jednostka Teoplanarnej Próżni House-Nicolasa, znajdująca się w zwieńczeniu Ośrodka 666 (publicznie znanego jako Luxor Las Vegas). Jednostka została w celu zapobiegnięciu kolejnemu Incydentowi Zapadnięcia. Osiąga się to poprzez odsysanie Tartarejskiej Energii Rezonansu1 i używania jej do zakotwiczenia zarówno siebie, jak i Ośrodka 666 w aktualnym teologicznym planie rzeczywistości.

Jednostka próżni teoplanarnej pozbywa się odpadów każdego dnia o zachodzie słońca. Jednostka przekształca nadmierną ilość TRE w promieniowanie Alfa, po czym uwalnia ją w postaci wąskiej i skoncentrowanej wiązki światła. Moc wiązki posiada wysokość 42,3 miliarda kandeli, więc dla bezpieczeństwa jednostki, wnętrze Planetarnej Jednostki Próżniowej musi zostać wyłożone pochłaniającą ciepło powłoką galwaniczną.

OPIS: SCP-4661 jest obszarem przestrzeni, w którym miasto Las Vegas i Czwarty Krąg Piekła (opisany w Inferno Dantego Alighieri) nakładają się na siebie. Skutkuje to osłabieniem oraz w pewnych okolicznościach, kompletnym oddzieleniem od głównej rzeczywistości. SCP-4661 zawiera w sobie ekstremalnie wysoką gęstość demonicznych istot, która jest utrzymywana poprzez samo wytwarzaną Tartarejską Energię Rezonansu. SCP-4661 jest w ciągłym ruchu i jeżeli pozostanie niezabezpieczony, w pełni zapadnie się w Czwarty Krąg.

mgm2.JPG

Fundacyjny konwój wjeżdzający do Las Vegas podczas Pierwotnego Zapadnięcia SCP-4661.

Instancje SCP-4661-B są demonicznymi istotami klasy Tartarskiej, przypominających wyglądem ludzi, lecz wykazujące znaczne wewnętrzne i ograniczone zewnętrzne różnice anatomiczne od typowych humanoidów. Posiadają małe, zakrzywione rogi na czaszce i bladszą cerę od typowego człowieka. Posiadają również ograniczone zdolności pirokinetyczne, takie jak wytwarzanie iskier używając samych rąk lub zdolność podpalania małych przedmiotów. Skuteczność tych zdolności wzrasta, kiedy są wystawione na działanie osób angażujących się w hedonistyczne czynności, na przykład spożywanie alkoholu, uczestnictwo w stosunkach seksualnych i hazard.

SCP-4661 zwrócił uwagę Fundacji pomiędzy 12 a 16 Stycznia 1992 r. Znacząca interwencja była konieczna, aby przywrócić normalność.


Dodatek 4661.1

WSTĘPNY RAPORT — DZIEŃ 1Dodatek 4661.2

TRANSKRYPT POSIEDZENIA KOMISJI DS. INCYDENTU — DZIEŃ 1Dodatek 4661.3

AKTUALIZACJA SYTUACJI — DZIEŃ 2Dodatek 4661.4

TRANSKRYPT POSIEDZENIA KOMISJI DS. INCYDENTU — DZIEŃ 2Dodatek 4661.5

SKRÓCONY TRANSKRYPT AUDIO MISJI — DZIEŃ 3Dodatek 4661.6

GRA W BLACKJACKA — DZIEŃ 3Dodatek 4661.7

SESJA PODSUMOWAWCZA KOMISJI DS. INCYDENTU — DZIEŃ 4Konkluzja

OŚRODEK 666


construction.jpg

Ośrodek 666 w trakcie budowy, 1992.

Po zakończeniu Incydentu Zapadnięcia, Dowództwo Regionalne Południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych FSCP zarządziło budowę Ośrodka w mieście Paradise, aby zapobiec kolejnemu takiemu zdarzeniu. Ośrodek 666 został zbudowany pod przykrywką nowego kasyna i hotelu o nazwie "Luxor Las Vegas". Budowa została zakończona w 1993 roku i od tego czasu służyła jako główna baza operacyjna w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, a Randall House pełni w niej funkcję dyrektora. Jednostka Teoplanarnej Próżni House-Nicolasa zapobiegła kolejnym incydentom zapaści dzięki wychwytywaniu promieniowania wytwarzanego przez demoniczne byty.

Po dochodzeniu w sprawie twierdzeń Plutona stwierdzono, że prawdopodobnie większość lub wszystkie główne kasyna w Paradise są własnością i są zarządzane przez demoniczne byty klasy Tartarejskiej. Jednostki te zorganizowały się w komisje dla wzajemnej ochrony, plany ustanowienia przechowania nad tymi obiektami są w trakcie opracowywania.ocena: +5+x

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported