SCP-4666
ocena: +8+x
yuleman-photo%20FINAL.jpg

Możliwe zdjęcie SCP-4666, odzyskane z telefonu komórkowego w miejscu Wydarzenia Białej Nocy #057130. Kliknij, aby powiększyć.

Identyfikator podmiotu: SCP-4666

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Pod kątem dowodów aktywności SCP-4666 należy monitorować ruch internetowy i kanały egzekwowania prawa na całym świecie, a w szczególności przypadki prześladowań lub zgłoszeń anomalii dotyczących rodzin z małymi dziećmi.

W przypadku podejrzenia, że Wydarzenie Białej Nocy jest w toku, najbliższa Mobilna Formacja ds. Zabezpieczenia ma zostać wysłana w celu podjęcia próby zabezpieczenia SCP-4666. Obowiązują standardowe protokoły pierwszego kontaktu Humanoidalnego PDP/VIII.

Przekazy medialne dotyczące zgonów rodzin przypisywanych SCP-4666 mają być stłumione lub sfałszowane, aby te zgony wyglądały na nienormalne morderstwa związane z wtargnięciem do domu. Dowody kryminalistyczne i SCP-4666-A instancje zebrane przez agencje niezwiązane z fundacją mają zostać skonfiskowane, a świadkom muszą zostać podane środki amnezyjne.

Opis: SCP-4666 jest obecnie uważany za pojedynczego, wyjątkowo długo żyjącego byta humanoidalnego o nieznanym pochodzeniu. Ocalali z wydarzenia Białej Nocy zazwyczaj opisują SCP-4666 jako bardzo wysokiego (między 2 m a 2,3 m) starszego mężczyznę europejskiego pochodzenia, o wyjątkowo wycieńczonym wyglądzie. Byt ten zawsze pojawia się zupełnie nagi, nawet gdy obserwowany jest na zewnątrz przy mroźnej pogodzie.

Chociaż charakter i zakres jego anomalnych zdolności pozostaje niepewny, SCP-4666 wydaje się być zdolny do natychmiastowego lub prawie natychmiastowego podróżowania do dowolnego miejsca na północ od 40° szerokości geograficznej północnej, a być może także do dowolnego miejsca na Ziemi.

Aktywność SCP-4666 występuje wyłącznie w okresie 12 kolejnych nocy każdego roku, od nocy z 21-22 grudnia do 1-2 stycznia; okres ten jest znany jako "faza aktywna" SCP-4666. Podczas tej fazy, czyli tzw. "Wydarzenia Białej Nocy" SCP-4666 pojawi się w mieszkaniach w jednym lub wielu miejscach na północ od 40° szerokości geograficznej północnej. We wszystkich znanych świętach "Wydarzenia Białej Nocy", mieszkania te mają następujące wspólne cechy: odizolowane wiejskie położenie, dom dla rodziny z co najmniej jednym dzieckiem poniżej 8 roku życia i położone są na obszarze z pokrywą śnieżną trwającą przez cały czas trwania świąt.

Wydarzenie Białej Nocy składa się z następujących ogólnych wydarzeń:

Noce 1-7: Dzieci zgłaszają że widzą SCP-4666 w pobliżu mieszkania swojej rodziny. Istota zazwyczaj będzie obserwować mieszkanie z pobliskiej odległości, np. zza pobliskiego pola lub za krawędzi sąsiedniego lasu. W niektórych przypadkach, dzieci będą zgłaszać budzenie się w nocy, aby zobaczyć SCP-4666 obserwującego ich jak śpią.

Noce 8-11: Członkowie rodziny (w tym rodzice) będą zgłaszać odgłosy kroków dochodzące z dachu lub strychu. Bardzo nieprzyjemny zapach będzie również często zauważany wewnątrz mieszkania. Nie zostanie znaleziona żadna przyczyna tych zjawisk. W rezultacie rodzice często zaczną podejrzewać, że ich rodzina jest prześladowana, a nawet że ich mieszkanie może być "nawiedzone".

Noc 12: W ciągu nocy odbędzie się jeden z dwóch scenariuszy:

  • Pierwszy i najbardziej powszechny jest taki, że SCP-4666 zabije wszystkich członków rodziny, z wyjątkiem jednego dziecka poniżej 8 roku życia, które uprowadzi. SCP-4666 wyrządzi obezwładniające obrażenia członkom rodziny podczas snu, a następnie zapędzi ich do jednego pokoju w mieszkaniu, gdzie przystąpi do zabijania ich na ich oczach. Metoda zabijania różni się w zależności od wydarzenia i zazwyczaj będzie poprzedzona jakąś formą tortur, która wydaje się służyć celom rytualnym (zobacz "Dziennik Wydarzeń Białej Nocy" poniżej).
  • W drugim scenariuszu, który wystąpił w około 15% znanych Wydarzeniach Białej Nocy, SCP-4666 nie wyrządzi krzywdy rodzinie. Członkowie rodziny będą zgłaszać słyszenie kroków w nocy w swoim mieszkaniu, choć nie zostaną znalezione żadne oznaki włamania. Rano dzieci odkryją prezenty u stóp swoich łóżek; będą się one składały z zabawek wykonanych w brutalny sposób ze szczątków ludzkich dzieci (zobacz "Dziennik instancji SCP-4666-A" poniżej).

Kryteria, według których SCP-4666 określa wynik Wydarzenia Białej Nocy są nieznane, jeśli takie istnieją.

fingerprints7.jpg

Odcisk palca należący do SCP-4666. Warto zauważyć unikalny dwuwarstwowy wzór.

Odkrycie: Istnienie i bieżąca aktywność SCP-4666 zostały po raz pierwszy wykryte w 1974 r. poprzez nowo wdrożony przez Fundację Program Anomalous Signature Recognition Program,2, kiedy to w nocy z 1-2 stycznia na całej półkuli północnej stwierdzono kilka bardzo podobnych incydentów wtargnięć na domów, w wyniku których zginęły rodziny.

Szeroko rozległe badania w archiwach cywilnych i archiwach organów ścigania na całym świecie w końcu odkryły dowody prawdopodobnych Wydarzeń Białej Nocy, które miały miejsce prawie co roku, sięgając końca XVIII wieku (średnio 3,1 znanych wydarzeń rocznie). Znaleziono również liczne dokumenty historyczne, które zdają się opisywać działalność SCP-4666, która miała miejsce przed tym okresem, w niektórych przypadkach już w II wieku n.e. w Europie i Rosji, a w I wieku p.n.e. w Skandynawii.

Odciski palców należące do tej samej istoty humanoidalnej zostały odkryte w miejscach wszystkich badanych przez Fundację Wydarzeń Białej Nocy, które zostały dopasowane do częściowych odcisków palców znalezionych w zaschniętej krwi na odzyskanej SCP-4666 instancji z 1873 roku. Odciski palców posiadają cechy, które nie występują u ludzi (patrz zdjęcie). Białe, podobne do ludzkich, włosy znaleziono również w miejscach, w których doszło do kilku Wydarzeń Białej Nocy, choć nie udało się z nich wydobyć żadnego DNA, ani ludzkiego, ani żadnego innego.

Dodatek 4666-01

Dnia 02.01.2018 r. w rezydencji rodziny w Hoonah na Alasce, po zakończeniu Wydarzenia Białej Nocy #060198, odkryto kilka instancji SCP-4666-A. Wśród tych instancji była SCP-4666-A-0960, która składała się z prostej, naturalnej wielkości lalki wykonanej z wycieńczonego ciała dziecka płci żeńskiej, do której wprowadzono następujące zmiany:

  • Sukienka wykonana z różnych kawałków brudnej, przebarwionej odzieży została wszyta wokół ciała, w kilku miejscach, w skórę ciała.
  • Usta zostały zaszyte nićmi wykonanymi z ludzkich ścięgien, a usta pomalowane na czerwono roztworem składającym się głównie z ludzkiej krwi.
  • Paznokcie innego dziecka zostały przyklejone do paznokci ciała żywicą sosnową; zostały one pomalowane na czerwono tym samym roztworem ludzkiej krwi. Brakowało trzech palców ciała.
  • Cała skóra głowy została usunięta z głowy, a skóra głowy innego dziecka z długimi, blond włosami przyszyta na jej miejscu. Włosy zostały zawiązane w dwa warkocze.
  • Oba oczy zostały usunięte, a dwa duże, okrągłe kamyki, na których ostrożnie namalowano oczy, zostały umieszczone w pustych oczodołach.

Po zbadaniu przez rodzinę okazało się, że dziecko, z którego zrobiono lalkę, nadal żyło, choć było nieprzytomne. Powiadomiono władze, a dziecko zostało przewiezione helikopterem do szpitala rejonowego Bartlett na Alasce, gdzie przeżyło 18 godzin. Wysłano dwóch agentów Fundacji, którzy przeprowadzili wywiad na ten temat (zobacz "Dziennik przesłuchania" poniżej). Po śmierci ofiary, jej ciało zostało skonfiskowane przez agentów, a wszystkim świadkom podano środki amnezyjne zgodnie ze standardową procedurą.

Testy DNA wykazały, że osobą, której ciało zostało zabrane, była 7-letnia Ekaterina Morozova, znana ofiara uprowadzenia SCP-4666, zabrana z rezydencji jej rodziny w Dubowce w Rosji dnia 02.01.2016 roku. Autopsja zwłok wykazała, że w ciągu dwóch lat od uprowadzenia była poważnie niedożywiona, co spowodowało znaczne zahamowanie rozwoju (waga wynosiła tylko 15 kg, a wzrost tylko 90 cm). Na skórze pojawiły się liczne blizny i oparzenia, a także dwa złamania kości (lewa piszczelowa i lewa wrzodowa), które nie zostały zresetowane i nie zagoiły się prawidłowo. Ręce były mocno napięte. Przyczyną śmierci była niewydolność wielonarządowa wynikająca z ciężkiego, utrzymującego się niedożywienia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported