SCP-4680
ocena: +7+x
rasputin.jpg

SCP-4680

Identyfikator podmiotu: SCP-4680

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-4680 ma być przechowywany w komorze przechowawczej dla humanoidów w Ośrodku 59.

Zgodnie z orzeczeniem Komitetu ds. Etyki z dnia 20.05.18 roku, SCP-4680 może otrzymać nie więcej niż pięć butelek niedrogiego, czerwonego wina dziennie, po zażądaniu. Ze względu na agresywny charakter SCP-4680, odporność na standardowe środki uspokajające i usypiające, a także na jego anomalne właściwości regeneracyjne, okazało się to być najbardziej efektywnym sposobem pacyfikacji, uspokojenia i utrzymania jego zdrowia psychicznego podczas przechowywania.

Opis: SCP-4680, znany jako Grigorij Rasputin przed zabezpieczeniem jest biologicznie nieśmiertelnym mężczyzną. Obiekt nie starzeje się oraz wykazuje gwałtowną formę regeneratywnego leczenia odniesionych ran. Zdolność ta jest ograniczona do stopnia uniemożliwiającego odrośnięcie amputowanych kończyn, które zdają się być źródłem agresji i smutku obiektu. SCP-4680 wykazuje skrajną wrogość i opór wobec przechowywania, wraz z zaawansowanym stopniem alkoholizmu. Fizyczne efekty ostatniego stanu zdają się być neutralizowane przez jego regeneratywne właściwości.

SCP-4680 zyskał rozgłoś poprzez jego zaangażowanie w politykę Imperialnej Rosji przed uformowaniem się Związku Radzieckiego i został domniemanie zamordowany 30 grudnia 1916 roku. Według SCP-4680, jego regeneratywne zdolności pozwoliły obiektowi upozorować swoją śmierć, a następnie uciec na małą farmę niedaleko miasta Krasnojarsk.

Obiekt pojawił się na nowo w roku 2016, po serii prób włamań do Muzeum Rosyjskiej Erotyki w Sankt Petersburgu. Po jego aresztowaniu, SCP-4680 został przeniesiony do Fundacyjnego aresztu od Rosyjskich służb po odkryciu jego anomalnych efektów.

Po zabezpieczeniu, pośród rzeczy osobistych SCP-4680 została znaleziona nieuporządkowana seria notatek. Chociaż w dużej mierze są nieczytelne, niedatowane i wypełnione skrótami, które zdają się być stworzone przez sam obiekt, poniższe fragmenty rzuciły światło na anomalne właściwości SCP-4680.

Niepokojące wieści do przekazania. Dzisiaj rozmawiałem z jednym z członków Synodu, który naprawdę wie, co robi. Wygląda na to, że wszystkie kobiety, z którymi się przespałem, odsunęły mnie na zawsze od oczu Boga. Skrucha nie wystarczy i po mojej śmierci będę musiał stawić czoła wiecznym mękom Piekła.

Rozpaczanie przez to nic nie zmieni; Muszę spojrzeć na ten problem z pragmatycznym podejściem. Skoro Bóg odwrócił się ode mnie, muszę wziąć swoje ocalenie we własne ręce. Ale jak?

Może inspiracja nadejdzie po spotkaniu z Nastią po 5:00.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported