SCP-475
ocena: +9+x

Identyfikator podmiotu: SCP-475

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-475 należy przechowywać w wodoodpornej skrytce przechowawczej w Jednostce Magazynowej 45-C w Ośrodku 36. Jakiekolwiek testy z różnymi religiami wymagają zgody Dyrektora Ośrodka.

W celu ochrony wiedzy o istnieniu obiektu przed zewnętrznymi Organizacjami wiedza o jego istnieniu wymaga 3 Poziomu Protokołu Upoważnienia.

Opis: SCP-475 jest ozdobną rzeźbą niezidentyfikowanego Papieża, wykonaną z mydła. W podstawie posągu znajduje się fraza "Czystość stoi obok pobożności". Analiza ujawnia, że obiekt składa się z długołańcuchowych nasyconych kwasów tłuszczowych (CH3- (CH2) n), w sumie 89,7% jego masy, a pozostałe 10,3% odpowiada ███████-████, dołączonego jako głowa hydrofilowa. Uważa się, że ███████-████ nadaje SCP-475 swoje unikalne właściwości, ale wszystkie próby odtworzenia tego związku zawiodły.

Kiedy SCP-475 wchodzi w kontakt z wodą i jest nakładany na skórę, wszystkie nagromadzone obce zanieczyszczenia są usuwane. Testowane materiały obejmują martwe komórki skóry, pot, pasożyty cielesne, pleśń, brud i detergenty. Testy wtórne wykazały, że usunięto 100% obcych zanieczyszczeń , co jest samo w sobie anomalią statystyczną. Ten proces następuje tylko wtedy, gdy obiekt jest stosowany na ludzkiej skórze. Wszelkie dotychczasowe próby wykorzystania SCP-475 na zwierzętach nie spowodowały żadnych anomalnych efektów. Testowanie na anomalnych zwierzętach jak, SCP-1845 czy SCP-2050, oczekuje na pozwolenie. W przeciwieństwie do innych mydeł korzystanie z SCP-475 nie powoduje degradacji obiektu.

Drugi anomalny efekt SCP-475 manifestuje się, kiedy zostaje użyty na praktykującym członku dowolnej zorganizowanej Religi. Podmioty powszechnie zgłaszają większą klarowność umysłową, wykazują większą przynależność do doktryny Kościoła i oceniane są na co najmniej 15 centiakiv w pobożności w skali Brandona-Spencera. Efekty te zwiększają intensywność, im dłużej podmiot używa obiektu, osiągając kulminację w lokalnych zmianach rzeczywistości, odczuwanych przez wszystkie zbiorniki wodne w promieniu 5 metrów, zamieniające się w równoważny płyn, który jest uważany za "święty" w religii podmiotu. Przykłady takich przemian znajdują się w Logu Testowym 475.

Dodatek: SCP-475 przeszedł pod opiekę Fundacji, kiedy niesubordynowane elementy inicjatywy Horyzontu zrezygnowały z kontroli nad nim. Elementy te wskazywały na pragnienie zachowania jedności i zapobiegania konfliktom wewnętrznym, dlatego też obiekt nie mógłby zostać zachowany. SCP-475 został rzekomo odzyskany z rezydencji katolickiego kardynała, ████ ███████. ████ ███████, który został znaleziony martwy z ranami odpowiadającymi "ukrzyżowaniu do góry nogami".1 Dostarczone zostały także poniższe materiały:

Dodatek: Dla rozszerzonych testów zezwolono użycie SCP-475 z różnymi religiami.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported