SCP-4763
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-4763

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Pole, na którym jest SCP-4763 zostało otoczone ogrodzeniem i systemem CCTV. Rozumne byty nie mają dostępu do tej lokacji.

Opis: SCP-4763 to nieużywana studnia w Guilsfield, Walia. SCP-4763 jest ciągle wypełniony do głębokości 10 metrów lepką czarną cieczą zidentyfikowaną przez fundacyjnych metafizyków jako zabrudzony płynny patos. Ciecz ta po skonsumowaniu spowoduje permanentną restrukturyzację lokalnej rzeczywistości, której specyfika jest opisana w Dokumencie 4763-Aeschylus. Ze względu na naturę patosu, te restrukturyzacja są niezmiennie szkodliwe (fizycznie lub emocjonalnie) dla podmiotu przyjmującego ciecz.

Odkrycie: SCP-4763 został zlokalizowany po śmierci trzynastoletniego Timothy'iego Driscolla, który utopił się w studni wraz ze swoimi dwoma psami, po ucieczce na pole od znęcającego się nad nim ojca. Oba psy zaginęły miesiące wcześniej i powróciły do dziecka dopiero po jego śmierci. Ojciec Timothy'iego utopił się później podczas próby wyciągnięcia ciała przed tym, jak lokalne służby mogło rozpocząć śledztwo, a matka popełniła samobójstwo poprzez powieszenie po usłyszeniu wieści — ze względu na zaczepienie liny o osłabioną belkę nośną ich dom rodzinny zawalił się kilka chwil po jej śmierci, zabijając przy tym starszego brata Timothy'iego i trzy inne zwierzęta rodziny.

Timothy pracował wcześniej jako dostawca gazet, a jego ojciec i brat w rodzinnym sklepie mięsnym, który upadał ze względu na otworzenie dużego supermarketu w okolicy. Jego matka była amatorską powieściopisarką; i chociaż niedawno otrzymała pierwszą ofertę publikacji, wszystkie manuskrypty zostały stracone podczas zawalenia się budynku i dalszym pożarze.

Jedynym przedmiotem niezniszczonym podczas wydarzenia był wygrywający kupon na loterię, warty ponad £2 200 000. Bazując na ekstrapolacjach finansowych szacuje się, że wszyscy członkowie rodziny byli dwa dni od potencjalnej emerytury.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported