SCP-4776

ocena: +3+x
4/4776 POZIOM 4/4776
Ściśle tajne
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
Identyfikator: SCP-4776
Keter

space.jpg
Przechwycone zdjęcie z testów SCP-4776.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Dane dotyczące położenia SCP-4776 mają być drukowane na małych kartach indeksowych, a następnie przechowywane w Krypcie Obiektów o Wysokim Poziomie Bezpieczeństwa w Ośrodku 49. SCP-4776-1 jest zapisany w bazie danych Ośrodka 49 i może być udostępniony personelowi o Poziomie Upoważnienia min. 4. MFO Gamma-5 ("Red Herrings") ma być wysłane do wszystkich miejsc, co do których istnieje podejrzenie, że zostały zniszczone przez atak SCP-4776.

Opis: SCP-4776 to paratechnologiczna broń będąca satelitą znajdującą się obecnie na niskiej orbicie okołoziemskiej. SCP-4776 posiada właściwości antymemetyczne uniemożliwiające trwałe zapamiętanie jej dokładnego położenia. Uważa się, że SCP-4776 jest bronią wykorzystującą ukierunkowaną energię kinetyczną, opracowanej przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w ramach tzw. "Strategic Defense Initiative", projektu mającego na celu opracowanie systemu obrony przeciwrakietowej dla kontynentalnych Stanów Zjednoczonych w czasie zimnej wojny.

SCP-4776-1 to skomplikowana runa taumaturgiczna służąca do naprowadzania orbitalnych ataków SCP-4776. SCP-4776-1 może być stworzona z dowolnego materiału lub materiałów, a po jej ukończeniu SCP-4776 rozpocznie przygotowania do zbombardowania danego punktu. Proces aktywacji SCP-47761 trwa około 10 minut. SCP-4776 wypuści następnie ukierunkowaną wiązkę fotonów, która po zetknięciu się z SCP-4776-1 zainicjuje eksplozję.

Odkrycie: Fundacja dowiedziała się o istnieniu SCP-4776 podczas przekazywania tajnych dokumentów przez Matthew Shaha, dezertera z GoI-616 "PENTAGRAM"2. Dokumenty wskazywały na to, że SCP-4776 został stworzony w ramach Operacji ARES FORGE, działań rządu Stanów Zjednoczonych, mających na celu opracowanie broni opartej na okultyzmie, przeznaczonej zarówno do własnego użytku wojskowego, jak i do sprzedaży rządom innych państw. Chociaż wiadomo, że w ramach ARES FORGE opracowano co najmniej 57 działających prototypów takich broni, obecnie Fundacja posiada szczegółowe informacje wyłącznie o SCP-4776.

Dokumentacja SCP-4776 wspomniała również o kilku zrzutach sprzętu do izraelskich obiektów wojskowych w latach 1985-1986. Z połączenia informacji z raportów finansowych amerykańskiej armii i dokumentów przekazanych przez Matthew Shaha wynikało, że rząd Stanów Zjednoczonych sprzedawał lub nadal sprzedaje eigenbronie za pośrednictwem rządu irańskiego, Biuru Odzyskiwania Islamskich Artefaktów (ORIA).

Incydent 4776.1: 12 stycznia 1986 roku na terenie Ośrodka 49 doszło do kilku pomniejszych incydentów, którym nadano jedno zbiorcze oznaczenie, Incydent 4776.1. O godzinie 13:43 dwa śmigłowce szturmowe UH-60 Black Hawk rozpoczęły podejście do lądowania w Ośrodku 49. Po potwierdzeniu ich tymczasowej przepustki z rządem USA zezwolono im na wylądowanie na płycie lotniska i uzupełnienie paliwa, w celu rzekomej naprawy uszkodzonych zbójników pojazdów. Samoloty odleciały z lotniska o godzinie 14:55.

O 15:01 starszy badacz Mathias wyszedł na centralny dziedziniec na przerwę na papierosa. O 15:04 wszedł ponownie do budynku i zalogował się na swojego terminala, po czym pobrał na zewnętrzny dysk kilka plików dotyczących Programu Ochrony Informatorów Fundacji (FIPP). Chociaż Mathias posiadał upoważnienia zezwalające na wgląd do nich, nie był przydzielony do żadnych projektów związanych z FIPP. O 15:13 wymeldował się z Ośrodka i wsiadł do swojego samochodu, po czym odjechał z parkingu. O godzinie 15:17 na centralnym dziedzińcu Ośrodka 49 znaleziono zwłoki starszego badacza Mathiasa z niezapalonym papierosem w ustach i kilkoma kosmykami włosów wyrwanymi z jego głowy.

Ośrodek 49 został następnie poddany przymusowej izolacji na czas 3 godzin, podczas których ochrona Ośrodka próbowała zlokalizować osobę, która wymeldowała się z placówki, podając się za Mathiasa. Osoby tej nie udało się ostatecznie zlokalizować, nagrania z monitoringu na dziedzińcu było przesłonięte przez duży dąb, a samochód denata został znaleziony porzucony dwie mile od placówki.

Incydent 4776.2: 14 stycznia 1986 roku, o godzinie 20:32, doszło do wybuchu gazu w domu Ismaila Thompsona, znanego wcześniej jako Matthew Shah. Ze względu na związek Thompsona z Programem Ochrony Informatorów Fundacji, agenci Fundacji zostali natychmiastowo wysłani na miejsce zdarzenia. Budynek został całkowicie zniszczony, a przesłuchani świadkowie zgłosili, że na kilka minut przed wybuchem widać było na niebie spadającą gwiazdę.


Dodatek 4776.1

KORESPONDENCJA E-MAIL — PENTAGRAM/FUNDACJADodatek 4776.2

ZAŁĄCZONE DOKUMENTYO ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported