SCP-478
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-478

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Instancje SCP-478 mają zostać usunięte chirurgicznie w całości z ofiar przed śmiercią. Po odzyskaniu mają być przetrzymywane w specjalnych pojemnikach próżniowych w Bio-Ośrodku 66. Instancje SCP-478 nie wydają się być zdolne do przejścia przez materie stałą, więc mogą być przetrzymywane na czas nieokreślony, dopóki nie zostanie uszkodzona.

Ofiary lekko dotknięte przez SCP-478 mogą być leczeni w normalnej, cywilnej placówce medycznej przez chirurgów Fundacji pod postacią zabiegu ortodontycznego. Znieczulenie ogólne ma być podane, jak przy normalnym zabiegu.

Ofiary poważnie dotknięte przez SCP-478 mają zostać przechwycone przez najbliższy oddział Fundacji, a następnie przeniesione do Bio-Ośrodka 16 w celu badań.

Ze względu na unikalną strukturę SCP-478, zarażone podmioty nie muszą być przedterminowo terminowane. Ofiary uznane za zdolne do pełnej regeneracji mogą być wyleczone z infekcji i wypuszczone, tak jak powyżej. Ocaleni mają mieć udzielone środki amnezyjne klasy B oraz mieć wszczepione sztuczne wspomnienia. Ofiary uznane za nie dające się do uratowania mają zostać terminowane.

Opis: SCP-478 to małe istoty o niestałych rozmiarach i kształtach, które przypominają motyle lub ćmy w trakcie lotu, o czarnym ubarwieniu. Dzikie instancje były spotykane bardzo często, ale ze względu na ich nieuchwytną naturę, ich pojmanie staje się trudne. Złapane instancje SCP-478 najwyraźniej nie mają potrzeb pokarmu, snu, oddychania czy rozmnażania.

Po kilku testach ze złapanymi instancjami zrozumiano, iż SCP-478 są w pewnym stopniu drapieżne, oraz normalnie polują wyłącznie na ludzi poniżej 25 lat. Ponadto, SCP-478 najczęściej wyszukują osób, które nie straciły wszystkich mlecznych zębów.

SCP-478 wejdzie do ust ofiary podczas ich snu i przyczepi się do miękkiego podniebienia przy górnej jamie nosowej, zazwyczaj blokując jedno nozdrze. Produkcja śluzu się powiększy, przez co ofiara, po przebudzeniu, będzie uważała, iż złapała przeziębienie. Od tego momentu, podniebienie ofiary zacznie wytwarzać zęby, podobnie jak dziąsła. Proces przyrostu będzie kilkakrotnie szybszy niż normalne rośnięcie zębów, oraz będzie przyśpieszał w prędkości i dotkliwości.

Tworzenie nowych zębów na podniebieniu będzie się kontynuowało, dopóki całe podniebienie nie zostanie zakryte, postępując gardłem ofiary oraz przełykiem. Na przebiegu dwóch do czterech dni te zęby całkowicie nasycą błonę śluzową, a następnie zacznie rosnąć w płucach i podskórnej warstwie skóry. Szkielet będzie pozbawiany wapnia, by zapewnić materiał nowym zębom, co jest bardzo bolesnym procesem. Rozwój będzie się kontynuował, dopóki cały układ pokarmowy nie zostanie powleczony tkanką zębową, po czym SCP-478 wyleci przez usta ofiary i ucieknie.

Zęby w żołądku są wystawione na działanie kwasów żołądkowych, podczas gdy zęby na skórze będą się gromadzić blisko siebie, formując sztywne masy materiału zębowego pod powierzchnią. Wszystkie zęby są normalne poza położeniem, zawierając korzeń, nerw i szkliwo.

Aktualnie nie wiadomo dlaczego, albo czemu, SCP-478 sprawiają gwałtowny rozwój nowej tkanki zębnej.

Dodatek: Notatka Historyczna
Dokumentacja odzyskana z nalotu Fundacji na laboratorium dentystyczne Dr. Rasmina Yelkowa implikują SCP-478 jako główne źródło fenomenu zaobserwowanego w SCP-1994. Śledztwo w sprawie zdolności Dr. Yelkova w komunikowaniu się oraz łapaniu instancji SCP-478 trwa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported