SCP-4804
ocena: +3+x

INFORMACJA OD FUNDACYJNEJ ADMINISTRACJI BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI I ZAPISÓW

Ze względu na niedawne odkrycie tego obiektu SCP, oraz złożoną naturę anomalii, istnieje kilka niezależnych dokumentów opisujących SCP-4804. Cztery najbardziej popularne zastały umieszczone poniżej, wraz z argumentami innych badaczy za i przeciw ustanowieniu ich jako oficjalnej dokumentacji.


Propozycja badacza Calvina

juice.jpg

Szklanka soku pomarańczowego.

Identyfikator Podmiotu: SCP-4804

Klasa Podmiotu: Memetyczne

Klasa Przechowania: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wybrane obiekty SCP-4804-1 mają być wprowadzone do dźwiękoszczelnych pokojów przechowawczych w Ośrodku 32. Analiza ich neurologii i zachowania będzie zapisywana, w celu określenia na czym może polegać dalsze przechowanie.

Opis: SCP-4804 to zjawisko dotykające około 0.7% populacji świata. Ta wartość bardzo się zmieniała od czasu pierwszych świadectw o SCP-4804. Osoby dotknięte SCP-4804, określane SCP-4804-1 wierzą, że pomarańcze nie istnieją.

Zjawisko rozciąga się na drzewa pomarańczowe, same owoce, oraz wszystkie produkty pochodne, w tym m. in.: soki, środki czyszczące i odniesienia w popkulturze. Obiekty SCP-4804-1 podają różne uzasadnienia swojej niewiary w pomarańcze, od teorii, że są one tylko odmianami jabłek, przez teorię, że są rządowym spiskiem, do całkowitej niezdolności do dostrzeżenia jakichkolwiek produktów związanych z pomarańczami.

Źródło SCP-4804 nie jest znane, ale analiza rozprzestrzeniania się SCP-4804 wskazuje na zagrożenie memetyczne lub kontakt z zaraźliwą anomalią. Niedawne badania wskazały, że SCP-4804 nie jest zaraźliwe, choć anegdotyczne świadectwa agentów polowych się z tym nie zgadzają.

Dodatek: SCP-4804 zostało odkryte 11.3.2019 roku, kiedy dr North zauważył, że kilku jego krewnych rozgniewało się na widok soku pomarańczowego. Uważa się, że odkrycie SCP-4804 zostało opóźnione przez fakt, że dotyka ono głównie społeczności wiejskich, które odizolowały się od populacji niebędącej SCP-4804-1.


Zalety:

  • Rozprzestrzenianie się SCP-4804 rzeczywiście wskazuje na czynnik memetyczny.
  • Podaje dokładny opis efektów SCP-4804.

Wady:

  • Uważa się, że brak odkrycia SCP-4804 nie był efektem izolacji.
  • Nie odnosi się do dokumentu "Pomarańcze" Lovecrafta.
  • Dokument jest w wielu miejscach nieścisły.
  • Nie odnosi się do incydentu Theresa.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported