SCP-4887

ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-4887

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ziemia została desygnowana Strefą Kwarantanny Kategorii H.1 Instancje SCP-4887 mają być zabezpieczane w trybie natychmiastowym i trzymane w jakichkolwiek dostępnych hermetycznych pojemnikach, które następnie należy przetransportować za pomocą drona do Magazynu Przechowywania Podziemnego PERIANTH. Obecność ludzi w promieniu 20 kilometrów od MPP-PERIANTH ma być uznawana za złamanie protokołów kwarantanny i może skutkować terminacją.

Ludzi wykazujących oznaki infekcji SCP-4887 należy pozbywać się za pomocą ataku orbitalnego.


honey-bee-larvae-322532_1280.jpg

Instancja SCP-4887.

Opis: SCP-4887 to wiele organizmów fizycznie identycznych do larw pszczoły miodnej (Apis mellifera). Podczas swojego życia SCP-4887 nie dojrzewają do formy pszczół, lecz zamiast tego ciągle pełzają w kierunku materiałów przeznaczonych do ludzkiej konsumpcji, w które następnie się zakopują i leżą w stanie uśpienia. Nie ma żadnego znanego ograniczenia zasięgu zmysłu orientacji instancji SCP-4887; jedna larwa może wykryć małą ilość pożywienia w odległości ponad 150 kilometrów. SCP-4887 są nieczułe na obrażenia fizyczne i mogą przetrwać przez nieograniczoną ilość czasu bez pożywienia, tlenu, czy światła.

Po połknięciu przed podmiot ludzki SCP-4887 podczepi się do ściany układu trawiennego i spowoduje ciężkie zmiany w fizjologii podmiotu. Wszystkie kości czaszki i szczęki natychmiastowo pękną, a tkanki mięśniowa i tłuszczowa w szyi, klatce piersiowej i rękach przeniosą się w górę i upakują wokół twarzy; następnie usta podmiotu zdeformują się i utworzą otwór o średnicy pomiędzy 2 i 5 metrami, wokół brzegu otworu znajdą się równomiernie rozmieszczone wydłużone zęby. Podmiot mimowolnie zaciśnie ten otwór w ziemię, a język podmiotu nabrzmieje i zacznie rozkopywać ziemię i inne materiały w poszukiwaniu związków organicznych. Uznawane to jest za Fazę 1 infekcji, pełne przejście tej fazy zazwyczaj zajmuje od 2 do 20 minut.

Jeśli język podmiotu wykryje odpowiednie ilości materiału organicznego (np. korzenie drzew, glebę, insekty, lub małe ssaki) wypuszczone zostaną enzymy trawienne, a podmiot wejdzie w Fazę 2, wchłaniając wszelkie dostępne proteiny i błonniki poprzez brodawki językowe. Dodatkowa biomasa zostanie użyta do przemieszczenia stawów biodrowych podmiotu i przeniesienia nóg w stronę ramion, pozostawiając skierowany do góry tułów. Cztery kończyny (teraz ustawione promieniowo dookoła szyi) poszerzą się i powiększą, tworząc sztywne płaty fotosyntetycznego materiału o szerokości do 10 metrów i grube na 50 centymetrów. Analizy próbek tkanek pod światłem ultrafioletowym ujawniły na materiale obecność zawiłych fraktalnych spiral, ich przeznaczenie jest nieznane. Średni czas wymagany do wykształcenia tych struktur to 30 godzin od zainfekowania. Terminacja wykonana przed zakończeniem Fazy 2 zabije podmiot, ale nie zneutralizuje instancji SCP-4887 — instancja musi zostać pozyskana bezpośrednio z jamy brzusznej podmiotu i normalnie zabezpieczona.

Po okresie od dwóch dni do trzech tygodni od zakończenia Fazy 2 rozpocznie się Faza 3; beznogi tułów podmiotu nabrzmieje i nabierze fioletowawego odcienia, wraz z tym wnętrzności podmiotu są konsumowane przez nowostworzone instancje SCP-4887. Atak na podmiot nie jest w tym momencie zalecany; worek larwalny nie pęknie, chyba że zostanie do tego sprowokowany, ale w wypadku pęknięcia wypuści żrącą ciecz pod dużym ciśnieniem i kilka tysięcy dodatkowych instancji SCP-4887. Nowostworzone instancje są podatne na uderzenia wysokoenergetyczne, ale po ~5 godzinach od pęknięcia worka stają się funkcjonalnie niezniszczalne. Obecnie na świecie znajduje się 430 znanych podmiotów w Fazie 3.


Dodatek | Incydent 4887-10A86: Dnia 02.09.2050 najdłużej żyjący podmiot w Fazie 3 (dawniej Pan Randall McAllister, zainfekowany dnia 22.08.2038) był celem anomalnego bytu pszczołopodobnego (AE-4887-1) o długości około 350 metrów. Podmiot wyglądem przypominał królową pszczoły miodnej ale o bardziej wydłużonej i aerodynamicznej formie i posiadał kilkadziesiąt dodatkowych kończyn różnej długości. Nie zauważono skrzydeł ale zeznania świadków wskazują na obecność sześciu półprzezroczystych dysków orbitujących wokół podmiotu, gdy ten się poruszał.

Po spędzeniu trzech godzin na niskiej orbicie okołoziemskiej AE-4887-1 wszedł w atmosferę i podczas przejścia byt odłączył wypełniony larwami brzuch zainfekowanego podmiotu od szyi i kończyn. Byt następnie opuścił Ziemię poprzez warstwę chmur i albo dokonał demanifestacji z lokalnej rzeczywistości, wszedł w jakąś formę skoku nadświetlnego lub użył dotychczas nieodkrytego mechanizmu maskującego. Obecna lokalizacja bytu, jego natura, gatunek i anomalne umiejętności są nieznane. Pan McAllister został uznany za zmarłego po nagłym wysuszeniu jego pozostałych tkanek.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported