SCP-4974
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-4974

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-4974 ma być przechowywany w odizolowanym schowku w Ośrodku 22, którego ma strzec jeden ochroniarz. Osoby przeprowadzające testy lub fizyczne kontrole SCP-4974 zobowiązane są do noszenia pełnego sprzętu ochronnego, aby uniknąć ciężkiego porażenia prądem.

Opis: SCP-4974 to anomalny organizm pod względem wizualnym identyczny z postacią Pikachu z franczyzy medialnej Pokemon. Pomimo tego, że przy zewnętrznych oględzinach ciało SCP-4974 sprawia wrażenie gryzonia, badania jego wnętrza pokazują, że nie posiada ono kości, mięśni ani krwi, a zamiast tego składa się całkowicie z jasnożółtej materii o konsystencji i strukturze zbliżonej do gąbki morskiej.

W czasie bycia zebezpieczonym SCP-4974 zaobserwowano wykonującego następujące czynności:

 • Kiwanie głową, wypowiadając wyraz "Pikachu".
 • Skakanie w miejscu, wypowiedzenie słowa "Pikachu" i ponowne skakanie w miejscu.
 • Bieganie w niewielkim kółku.
 • Wytwarzanie pole elektryczne o zmieniającym się natężeniu w promieniu jednego metra bezpośrednio koło niego.

Nie stwierdzono, by SCP-4974 przemieszczał się w inny sposób nie licząc wykonywania tych specyficznych czynności. Do tej pory obserwacje nie ujawniły żadnego specyficznego schematu tego, kiedy SCP-4974 dokonuje tych czynności, lub w jakiej kolejności, i nie wyglądają one jak reakcję na jakieś konkretne bodźce. Co więcej, SCP-4974 nie przejawia jakichkolwiek oznak rozpoznawalności czy choćby dostrzegania zdarzeń zachodzących w okół niego. Z tych względów nie jest do końca jasne, czy SCP-4974 jest inteligentny, ani czy w ogóle dysponuje świadomością.

Odkrycie: SCP-4974 został odkryty na terenie White Falls w Nowym Meksyku przez lokalnych funkcjonariuszy policji. Kiedy ci funkcjonariusze przekazali swoje odkrycie na monitorowanym kanałom, agenci Fundacji natychmiast zostali wysłani i pozyskali SCP-4974 bez żadnych dodatkowych incydentów.

Na miejscu przestępstwa, gdzie SCP-4974 pierwotnie został znaleziony, w pobliskiej, podmiejskiej rezydencji, znaleziono poniżej opisane rzeczy:

 • Ciało lokalnego stolarza Paula Terrance'a, które znajdowało się w salonie. Jako przyczynę zgonu wskazano samobójstwo w następstwie postrzału w skroń.
 • Sześć popękanych i lekko przypalonych balonów w całym domu. Kontrola wykazała, że widniał na nich tekst " Wszystkiego Najlepszego".
 • Kopia nowoczesnego podręcznika alchemicznego The Progeny of Paracelsus napisanego przez A.A. Gilforda. Książkę tę odkryto w piwnicy wraz z trzema dodatkowymi przedmiotami.
 • Trzysta dwadzieścia dwie kopie gry Pokemon Yellow na konsolę GameBoy, z czego sześćdziesiąt jeden było częściowo rozdrobnionych na proch za pośrednictwem pobliskiego moździerza i tłuczka.
 • Sześć kolb Erlenmeyera zawierających mieszankę chemiczną składającą się z uprzednio wymienionego prochu, rozdrobnionej gąbki morskiej i ludzkiego nasienia1.
 • Trzy końskie łona, z czego dwa mieściły przedmioty wyglądające jak zniekształcone i niedziałające instancje SCP-4974. Trzecia z nich była pusta.
 • Ciało ośmioletniego syna Paula Terrance'a, Adama Terrance'a, w jego sypialni. Przyczynę śmierci stwierdzono jako nagłe zatrzymanie akcji serca po porażeniu prądem elektrycznym.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported