SCP-4977
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-4977

Klasa podmiotu: Debatowana

Specjalne Czynności Przechowawcze: Rodzina i przyjaciele Williama Kleigera zostali poddani działaniu amnestyków i przeniesieni, by uniknąć nawrotu powiązanych wspomnień. Ośrodek 17 jest monitorowany pod kątem dalszej anomalnej aktywności, ale żadnej do tej pory nie wykryto. Dalsze szczegóły odnośnie anomalii onirycznych należy natychmiastowo przekazywać zespołowi badawczemu SCP-4977.

Rada Nadzorcza obecnie debatuje nad naturą zagrożenia i poziomem ryzyka (jeśli istnieje), które reprezentuje SCP-4977. Nie można wykluczyć możliwości, że SCP-4977 jest anomalią klasy Thaumiel.

site17_small.jpg

Ośrodek 17, ostatnia znana lokalizacja Williama Kleigera

Opis: SCP-4977 to seria koszmarów doświadczanych przez Williama Kleigera pomiędzy dwunastym, a czternastym rokiem życia. Szczegóły SCP-4977 są możliwe do poznania wyłącznie za pośrednictwem dzienników Kleigera ale wygląda na to, że każda instancja dotyczyła przeżycia przez niego kolejnego dnia zgodnie z wolą jakiejś nieznanej istoty — wykazywany poziom prorokowania jest nieznany ale prawdopodobnie był wyższy niż możliwości przewidywania nieanomalnych ludzi. W większości znanych przypadków, Kleiger po obudzeniu się próbował odegrać wydarzenia z SCP-4977 w prawdziwym świecie, najprawdopodobniej ze strachu przed tym, co mogło się stać jeśli tego nie zrobi.

Pierwsza odnotowana instancja SCP-4977 miała miejsce dnia 12.06.1978 i spowodowała, że Kleiger na stałe opuścił swój do rodzinny — na podstawie wpisów z dzienników z tamtego okresu uważa się, że SCP-4977 rozpoczął się około dwa tygodnie wcześniej. Przez kolejne dwa lata Kleiger dostał się 250 kilometrów na północny zachód, utrzymując się na jedzeniu i piciu, które kradł od pojedynczych osób jak również z gospodarstw domowych (w czym częściowo pomagał mu SCP-4977). Jego zdrowie fizyczne i psychiczne znacznie ucierpiały, a pomimo tego, że zespołu poszukiwawcze były formowane wiele razy, w każdym przypadku Kleiger w pełni ich uniknął.

SCP-4977 zakończyły się dnia 4.02.1980, gdy Kleiger dotarł, a później z powodzeniem wtargnął, do fundacyjnego Ośrodka 17. Lag tego wydarzenia jest zamieszczony poniżej.

Nagrania monitoringu Ośrodka 17 [4.02.1980]

Powiązany byt: "William Kleiger"


<Początek logu, 03:44 >

03:54: Kleiger wchodzi w kadr.

03:55: Idzie on wzdłuż korytarza, na chwilę przystając przy każdej komorze przechowawczej. Wiele razy patrzy za siebie i wydaje się liczyć ilość drzwi.

03:57: Zatrzymuje się przed siódmymi drzwiami, kładzie na podłodze swój plecak, po czym go otwiera.

03:59: Wyciąga z plecaka kilka przedmiotów, włączając jedzenie, butelki wody, dziennik i kilka ubrań. Otwiera dziennik i kartkuje go.

04:01: Wstaje i wpisuje kod na panelu drzwi komory.

04:02: Drzwi się otwierają. Poruszają się powoli, mija kilka sekund zanim są otwarte na tyle, by osoba mogła wejść do środka.

04:04: Niezidentyfikowany byt, desygnowany AE-4977-1, wychodzi z komory. Byt jest wielkości małego dziecka i składa się z cętkowanego, szarego materiału ubitego wokół nieruchomego szkieletu o mniej więcej humanoidalnym kształcie. Cechy bytu są niejasne, ale wydaje się, że nosi dżinsowe spodnie, poplamiony podkoszulek i czapkę baseballową.

04:07: AE-4977-1 wychodzi z kadru. Kleiger odwraca się by obserwować byt.

04:07: Kleiger wchodzi do komory przechowawczej, zostawia swój plecak i jego zawartość na zewnątrz.

04:08: Drzwi komory zamykają się.

<Koniec logu>

AE-4977-1 nie został zaobserwowany od czasu incydentu, a obszerne śledztwo przeprowadzone przez Administrację Bezpieczeństwa Informacji i Zapisów wykazało, że byt nigdy nie miał żadnego oficjalnego, bądź nieoficjalnego wpisu w fundacyjnej bazie danych. Po incydencie cały personel Ośrodka 17 został znaleziony śpiący na ich stanowiskach, nie wystosowano żadnych reprymend, jako że oczekują dalsze śledztwa w sprawie SCP-4977.

Warto zaznaczyć, że komora przechowawcza widziana na nagraniu nie istnieje; jej budowa była planowana, ale została odwołana, by zrobić miejsce na dziedziniec rekreacyjny. Od tamtego czasu SCP-4977 nie został doświadczony przez żadną inną osobę. Los Williama Kleigera jest nieznany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported