SCP-499
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-499

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-499 ma być zabezpieczony w okrągłej komorze o średnicy 60 metrów, z płytkim rowem o średnicy 110 cm wokół obwodu, w którym ma znajdować się SCP-499-2. Do komory nie wolno wchodzić w ciągu godzin dziennych, z wyjątkiem sytuacji wyjątkowych. Jeśli wejście do komory jest konieczne, personel powinien nosić kombinezony termiczne klasy C oraz odpowiednią ochronę oczu.

Żywność, woda i lekarstwa mają być dostarczane w odpowiednich ilościach (zgodnie z dokumentem 499-CE) w godzinach nocnych. Wszystkie luźne przedmioty znajdujące się w komorze mają zostać usunięte przed wschodem słońca. W żadnym wypadku nie należy przerywać dziennego zachowania SCP-499.

Opis: SCP-499 to mężczyzna nieokreślonej rasy, o wzroście 1,75 metra, w wieku co najmniej osiemdziesięciu lat. Na jego ciele znajdują się poważne blizny po oparzeniach, głównie na twarzy, dłoniach, ramionach i klatce piersiowej. Oczy SCP-499 są poważnie uszkodzone przez nadmierną ekspozycję na światło, a jego układ oddechowy jest uszkodzony przez nadmierne wdychanie dymu, co czyni go niewidomym i niemym. SCP-499 pozostaje bierny na wszelkie bezpośrednie interakcje.

Jak przystało na jego wiek, SCP-499 wykazuje typowe fizyczne efekty starzenia się, w tym słabe serce, słaby wzrok i umiarkowany lub poważny artretyzm. Dodatkowo, analiza rentgenowska wykazała nie mniej niż dwadzieścia jeden zagojonych złamań kości i złamań włoskowatych, z których większość znajduje się w żebrach i lewej nodze. Na uwagę zasługuje niezwykła odporność SCP-499 na ciepło: jest w stanie wytrzymać temperaturę powyżej punktu wrzenia przez wiele godzin.

SCP-499-2 to metaliczna kula o średnicy 1,1 metra, składająca się głównie ze stopu niklu i żelaza. Na całej jej powierzchni wygrawerowane są abstrakcyjne wzory. Obiekt jest niewiarygodnie gęsty i waży około 5900 kg. Pomimo tej wagi, SCP-499-2 może być przesuwany przez ludzi, choć z dużym trudem.

O wschodzie słońca, czasu lokalnego, SCP-499-2 zacznie emitować światło o mocy około 100 000 lumenów i ciepło o temperaturze około 120 °C. Następnie SCP-499 zacznie pchać SCP-499-2 po szerokim okręgu, przy czym pozycja SCP-499-2 względem średnicy okręgu, gdy jest ustawiona w kierunku geograficznej północy, będzie skorelowana z względnym kątem słońca nad horyzontem w lokalnej strefie czasowej. O zachodzie słońca, czasu lokalnego, SCP-499-2 powróci do swojego nieaktywnego metalicznego stanu. Każde pełne okrążenie zajmuje około 48 godzin.

Dodatek-01: O godzinie 14:33, ██.██.20██, SCP-499 upadł z nieznanych przyczyn. Obecny na miejscu personel medyczny zdołał go reanimować po 28 minutach, po których SCP-499 kontynuował swój cykl. Podczas dwudziestu ośmiu minut bezczynności zauważono, że słońce pozostaje pod tym samym kątem względem horyzontu bez zmian. Kiedy SCP-499 wznowił zwykłe zachowanie, słońce powróciło do swojej właściwej pozycji i ruchu. Odpowiednie środki maskujące w dotkniętym obszarze zostały podjęte natychmiast po tym wydarzeniu.

Dodatek-02: ██.██.2012: Wiadomość napisana przez SCP-499 za pomocą jego odchodów została odkryta przez pracowników czyszczących komorę przechowawczą. Z tego co udało się ustalić, wiadomość brzmiała następująco:

Gdzie jest mój syn? Gdzie są inni? Gdzie [nieczytelne].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported