SCP-4991
ocena: +12+x

DECYZJĄ RADY NADZORCZEJ
Poniższy plik opisuje Zneutralizowaną anomalię. Z rozkazu O5-1, nieupoważniony dostęp jest zabroniony.
4991

SCP-4991
Poziom4
Klasa podmiotu:
zneutralizowane
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
none
Poziom ryzyka:
none

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie strony sieci społecznościowych pod wpływem SCP-4991 zostały poddane procedurze całkowitego usunięcia zapisów incydentu. Historia przykrywkowa dotycząca ARG (Gra w Alternatywnej Rzeczywistości) została zaimplementowana na wypadek przetrwania jakiegokolwiek dowodu incydentu.

Opis: SCP-4991 był okresem pomiędzy 7 Kwietnia, 2016 do 9 Kwietnia, 2016, kiedy większe strony z sieciami społecznościowymi takie jak 4chan, Reddit, Tumblr, i Twitter zaczęły tworzyć posty, które nawiązywały do nieistniejących wydarzeń. W tym czasie, użytkownicy napotkali błędy, które utrudniły ich możliwość do publikacji postów. Wszystkie posty, które zostały zrobione podczas tego okresu, zostały stworzone przez istniejące konta.

Dwa dni po manifestacji SCP-4991 cała anomalna aktywność została zaprzestana i użytkownicy mogli normalnie korzystać ze stron. Przy głosie 11 do 1, Rada O5 przeklasyfikowała SCP-4991 na Zneutralizowane i obecne czynności przechowawcze zostały ustalone. Żadna anomalna aktywność podobna do SCP-4991 nie została wykryta od incydentu.

Dodatek 4991.1


SCP-4991 został odkryty wczesnego ranka 7 Kwietnia, po tym, jak Fundacyjni operatorzy zostali zaalarmowani iż większość stron sieci społecznościowych były niedostępne, a użytkownicy zgłaszali posty pojawiające się, których nie robili. Na rozkaz Rady Zjednoczonych, wszystkie z tych stron zostały wyłączone i wirusowy amnestyk Klasy K został wypuszczony zaraz po demanifestacji SCP-4991.

Poniżej zostały przedstawione przykłady postów powstałych podczas SCP-4991.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported