SCP-504
ocena: +4+x
tomato2.jpg

SCP-504

Identyfikator podmiotu: SCP-504

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszelkie nasiona, rośliny, owoce, mieszańce bądź jakiekolwiek inne produkty pochodzenia SCP-504 muszą zostać oznaczone jako SCP-504. Nasiona SCP-504 nie wymagają aplikacji żadnych specjalnych czynności przechowawczych oprócz działań prewencyjnych przed wykorzystaniem w złym celu przez pracowników do tego nieuprawnionych. Dojrzałe rośliny SCP-504 oraz ich owoce muszą być zabezpieczone w dźwiękoszczelnych pokojach. Strażnicy oraz naukowcy przydzieleni do nadzorowania dojrzewania bądź rozrostu SCP-504 muszą być wyposażeni w maski z radiem, izolujące użytkownika od dźwięków nieprzesłanych transmisją radiową; ponadto należy ich zniechęcać do opowiadania tam jakichkolwiek dowcipów.

Opis: SCP-504 to gatunek pomidorów fizycznie oraz genetycznie identycznych ze zwyczajnymi, przemysłowo hodowanymi pomidorami. Obiekt został pozyskany w [ZMIENIONO], w Kentucky, kiedy pewna kobieta powiadomiła policję, iż jej mąż (farmer) został "zamordowany przez swój lunch". Fundacja aktualnie pracuje nad identyfikacją i niszczeniem wolno-żyjących osobników SCP-504, które rosną w otoczeniu komercyjnych hodowli.

Jeżeli dana osoba opowie kiepski dowcip w zasięgu ludzkiego słuchu od pomidorów SCP-504, rośliny natychmiast przyspieszą do prędkości co najmniej 100 mil na godzinę (ok. 160 kilometrów na godzinę — 45 metrów na sekundę), zwracając się ku źródłu owego dźwięku. Dojrzałe pomidory, które zostały oddzielone od pnączy i są zepsute naturalnie bądź chemicznie w mniej niż 10%, będą zachowywać się w ten sposób raz na jeden okaz. Pomidory nie muszą być fizycznie nienaruszone, jednakże spożyte są zwykle tak dobrze oddzielone od dźwięku, iż ww. efekt nie zachodzi, nim nie wejdą one w neutralizujący je kontakt z kwasem żołądkowym.

Pomidory SCP-504 najwyraźniej osiągają prędkości zależne od wypowiedzianego dowcipu (szczegóły w logu eksperymentów). Jako czynniki wpływające na prędkość obiektu rozpoznano m.in. wiek dowcipu, proporcja zabawności od długości dowcipu i wykorzystanie gry słów. Język najprawdopodobniej nie ma znaczenia.

Nota: Ktokolwiek przemycił SCP-504 do kuchni kafeterii, zostanie poddany terminacji. Te pokrojone pomidory fruwały jak pierdolone shurikeny —dr Blast.


Log Testowy SCP-504:

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: D-504-1
Kwestia: "Czy hipopotam to hipopotam, czy po prostu wyluzowany opotam?".
Rezultat: Brak zmian w prędkości.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: D-504-1
Kwestia: "Kim jest archeolog? Kimś, kogo kariera leży w ruinie".
Rezultat: Pomidor wyleciał z prędkością 124 [mil/h]. Tester doznał złamania nosa.

Notatki: Wygląda na to, że SCP-504 ma pewien "gust", jeżeli chodzi o kawały. Może to wskazywać na jego rozumność. Mam nadzieję, że tak nie jest — dr Blast.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: D-504-2
Kwestia: "Trzy pomidory idą sobie ulicą: pomidor-tatuś, pomidor-mamusia i mały pomidorek. Mały pomidorek w pewnym momencie pozostaje w tyle. Wkurzony tatuś podchodzi do pomidorka, przygniata go… i mówi "Catch up".
Rezultat: Pomidor wyleciał z prędkością 264 [mil/h]. Tester stracił przytomność.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: D-504-3
Kwestia: "No więc kładłem się do łóżka, a mój brat powiedział "Dobranoc! Nie pozwól, by pluskwy wbiły ci kłujki i wyssały krew!". *pauza* "Powodzenia ze zdrowiem skóry!".
Rezultat: Po dwusekundowej przerwie, pomidor wyleciał z prędkością [ZMIENIONO]. Przekroczył barierę dźwięku. Tester zabity.

Obiekt: Trzy dojrzałe pomidory SCP-504, każdy okaz z innej hodowli
Tester: D-504-4
Kwestia: "Jeżeli masz sztuczną szczękę, nie używaj sztucznego słodzika, bo zrobi ci się sztuczna dziura".
Rezultat: Wszystkie trzy pomidory wyleciały z prędkością dokładnie 145 [mil/h]. Tester raniony; pozbawiony dwóch zębów.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504, pokrojony na ćwierci
Tester: D-504-5
Kwestia: "Próbowałem wejść w Cel, ale chybiłem".
Rezultat: Wszystkie 4 części wyleciały z prędkością 212 [mil/h]. Tester ciężko raniony; prawe oko zniszczone przez fragment pomidora.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: Odtwarzacz CD odtwarzający utwór "Harmful If Swallowed" (2003, Dane Cook)
Rezultat: W [ZMIENIONO] pomidor wyleciał z prędkością 167 [mil/h]. Odtwarzacz CD uległ zniszczeniu.

Notatki: Działa z nagraniami? Cholera. Nie było nawet potrzeby fatygować się po klasę D — dr Blast.

Obiekt: Trzy dojrzałe pomidory SCP-504, jeden na każdego testera.
Tester: Po zaznajomieniu z następującą wiadomością".Bomba wysadza dziurę w statui Lenina", padły trzy dowcipy.

Tester 1: Pozostawi to Marx.
Rezultat: Pomidor nr jeden "drgnął", lecz nie przemieścił się ze swojej oryginalnej lokalizacji.

Tester 2: BBC ociąga się z dobrymi wieściam.
Rezultat: Pomidor wyleciał z prędkością 152 [mil/h]. Wyłamał kawałek zęba i szczękę testera na wysokości linii włosów.

Tester 3: Wybuchowo.
Rezultat: Pomidor wyleciał w kierunku [ZMIENIONO]. Testera hospitalizowano z ciężkim urazem czaszki.

Notatki: Sądziłem, że już dawno ustaliliśmy, iż nagrania dobrze się sprawują na miejscu żywych testerów! Chłopaki, wiem, jak bardzo nienawidzicie klasy D, zwłaszcza D-504-012 (biedaczysko może nawet nie wyzdrowieć przed datą terminacji), ale dla jasności — osoba, która nadzorowała te testy, otrzymuje poważną reprymendę; reprymendę otrzymuje także pracownik, który umożliwił innym wgląd do logów wideo — dr Blast.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: Telewizor odtwarzający skecz z Sarą Palin oraz Hillary Clinton, z SNL.
Rezultat: Pomidor zareagował, jak gdyby był "niepewny": zwolnione nagranie pokazuje trzy oddzielne skoki przyspieszenia obiektu do prędkości powyżej 200 [mil/h]; dwa z nich podobne ruchowo do normalnego zachowania okazów, drugie o odwrotnym zwrocie — wszystkie wg jednej trajektorii lotu. Hipoteza dr. Kinga zakłada, iż pomidor nie był pewien, czy powinien na skecz zareagować "poważnie".

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: Przenośny komputer odgrywający wcześniej nagrany inżynieryjny dowcip.
Transkrypt: "2009 będzie rokiem złożony. Znamy już część rzeczywistą; nadal szukamy tej urojonej".
Rezultat: Wykryto przekroczenie prędkości dźwięku; komputer uległ całkowitej waporyzacji na skutek oddziaływania energii kinetycznej z pomidora. Odczyty z sensora wskazują na prędkość około 3500 [km/h] (2174 [mil/h]).

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: Przenośny komputer odgrywający część ścieżki dźwiękowej ze skeczu Monty Pythona o nazwie "Najśmieszniejszy Kawał na Świecie".
Transkrypt: "Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!".
Rezultat: Pomidor eksploduje. Odpady lecą z prędkością 137 [mil/h]. Komputer zostaje okryty grubą warstwą resztek. Klawiatura zniszczona na skutek wystawienia na oddziaływanie materii płynnej — reszta komponentów okazała się po oczyszczeniu funkcjonalna.

Obiekt: Jeden dojrzały pomidor SCP-504
Tester: Przenośny komputer pokazujący tekst SCP-904.
Rezultat: [USUNIĘTO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported