SCP-5045
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-5045

Klasa podmiotu: Euclid

goatvricon.png

Ikona programu SCP-5045.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Webcrawler XYY-76 został utworzony w celu wyszukiwania wzmian wybranych fraz wyzwalaczy (na przykład: "Kozy VR" "Gra o kozach" "Gra o farmerze"), jak i wszelkich kont z nazwą "farmer", i zaznaczania ich do rewizji. Zaznaczone frazy będą manualnie sprawdzane pod względem wpływu SCP-5045 i usuwane, jeżeli konieczne.

Pojedyncza kopia SCP-5045 jest trzymana w Terminalu 577-B w Strefie-301.

Opis: SCP-5045 jest grą wirtualnej rzeczywistości o tytule "Kozy VR", która jest kompatybilna z większością headsetów wirtualnej rzeczywistości. Przed odkryciem, można było pobrać SCP-5045 na wielu stronach poświęconym obskurnym grom, jak i na jej własnej stronie internetowej.

SCP-5045 zaczyna się ekranem tytułowym z napisem "KOZY VR" wykonanym wielką, neonową zieloną i fioletową czcionką. Poniżej tytułu jest przycisk z napisem "graj" który, jeżeli naciśnięty, umieszcza gracza w kreskówkowym środowisku 3D, niejasno ukazującym neonową niebieską farmę, otoczoną przez czarną próżnię. Podłoże jest pokryte neonową zieloną teksturą trawy i ogrodzone niebieskim płotem, który otacza farmę. Przejście przez płot jest nie możliwe, ze względu na niewidzialną barierę blokującą dostęp.

Wewnątrz wąskiej przestrzeni zamkniętej płotem, znajduje się wiele ożywionych jednostek przedstawiających kozy, narysowanych tym samym stylem, co otoczenie. Owe kozy ukazują proste i powtarzalne zachowanie polegające na tym, że chodzą na wprost do zetknięcia się z barierą, a w tym przypadku odwracają się i idą w innym kierunku. Kozy są narysowane w dwóch wymiarach i pokazane są jako płaskie figury. Pomimo ich prostej stylistyki, ich ruchy są płynne i unikatowo generowane, bez użytku powtarzalnych klatek lub cyklów chodzenia. Żadna zawartość powiązana z kozami nie została odnaleziona w plikach gry.1

farmer.png

Grafika SCP-5045-1 pozyskana ze strony "www.goatvr.███".

Przy farmie znajduje się prymitywnie narysowany humanoidalny byt, posiadający nieznacznie więcej wizualnych detali niż kozy, oznaczony jako SCP-5045-1. SCP-5045-1 określa samego siebie jako "Farmer" i pokazuje cząstkę świadomości, często próbując komunikacji z graczem i odpowiadając na werbalne pytania. Pomimo braku mikrofonu, SCP-5045-1 jest zdolny do wykrywania i rozumienia mowy gracza, tak samo jak pobliskich głośnych dźwięków do ograniczonego stopnia.

SCP-5045-1 obiera różne taktyki, mające na celu wydłużenie czasu gry podczas danej sesji. Do takich taktyk zalicza się generowanie efektów wizualnych na skraju pola widzenia, odgłosy beczenia wydawane pod spodem różnych powierzchni i prośby do dołączenia do niego w czynnościach takich, jak oglądanie razem kóz. W przypadku pytań odnośnie tych taktyk, SCP-5045-1 zaprzecza ich istnieniu.

Po zróżnicowanej ilości czasu, SCP-5045-1 powie graczowi "Dziękuję za granie w Kozy VR!" przed wyłączeniem headsetu, który nadal pobiera prąd, do momentu odłączenia. W takim przypadku, gracz zapada w nieokreślony stan wegetatywny.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported