SCP-507
ocena: +12+x

Identyfikator podmiotu: SCP-507

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-507 może swobodnie poruszać się po placówce, oczywiście z wyjątkiem sytuacji w których naruszałby protokoły bezpieczeństwa lub ochrony. Za każdym razem gdy SCP-507 opuszcza swoją prywatnej kwaterę musi mu towarzyszyć agent, głównie w celu upewnienia się, że obiekt nie wykona "przeskoku" bez wiedzy personelu placówki. Należy unikać kontaktu fizycznego z SCP-507 jeżeli upłynęło więcej niż dwa tygodnie od ostatniego "przeskoku"; ryzyko związane z nieposłuszeństwem względem tej reguły sprawiają że wszelkie późniejsze wydarzenia są karą samą w sobie (jeżeli kiedykolwiek potrzebne będzie dochodzenie dyscyplinarne).

Gdy SCP-507 dokonuje przeskoku, placówka musi zostać o tym powiadomiona, tak, by mogła rozpocząć obserwację i ustalenie miejsca jego ponownego pojawienia się. Obiekt posiada również urządzenie śledzące wszczepiane w jego ciało, a codzienne sprawdzanie sygnału powinno zweryfikować, czy SCP-507 wrócił z przejścia. Jeśli pojawi się w placówce lub w jej pobliżu, SCP-507 samodzielnie powróci do swoich kwater; w przeciwnym razie, należy wysłać zespół trzech utajnionych agentów, którzy zapewnią transport powrotny. Po udanym powrocie, SCP-507 powinien być podmiotem różnych testów fizycznych aż do dwóch tygodni po każdym przeskoku.

Warto zauważyć, że SCP-507 ma pozwolenie na komputer z dostępem do Internetu (za pośrednictwem serwera proxy, który ściśle określa, jakie informacje mogą być przesyłane, i gdzie) w swoim pokoju, i może poprosić o użycie/spotkanie z/bycie testerem w badaniu nad obiektami SCP Klasy Bezpieczne lub Euclid, które nie wpływają negatywnie na funkcje psychiczne i nie przenoszą zakaźnie żadnych negatywnych właściwości. Jest to rezultat całkowicie czystej kartoteki SCP-507, a także implikacja faktu, że jeśli SCP-507 kiedykolwiek miałby spowodować naruszenie bezpieczeństwa, to równie dobrze mógł już dawno wykorzystać swoje zdolności pseudo-teleportacyjne. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że SCP-507 jest poniżej średniej w większości cech fizycznych, i nawet w najgorszym z możliwych scenariuszy dowolny agent Fundacji SCP powinien być więcej niż zdolny do realizacji rozkazu terminacji.

Opis: SCP-507 jest mężczyzną rasy kaukaskiej o blond włosach i zielonych oczach, nie posiadający żadnych innych wybitnych cech oprócz tego, że posiada nieco nadwagi i mówi z akcentem o niejasnym pochodzeniu. Chociaż SCP-507 ma już konkretne imię ze względu na jego niewyróżniające się wychowanie, wydaje się, że znajduje rozrywkę w zmuszaniu napotykanych ludzi do nadawania imienia, zamiast podawania swojego. Z tego powodu SCP-507 odpowiada na Tommy, Steve, Bruto, Guy, Houdini i Grabnok Niszczyciel.

SCP-507 został odzyskany z azylu ████ ██, kiedy standardowa kontrola w następstwie powtarzających się, udanych prób ucieczki ujawniła jego zdolności. Wszystkie zapisy dotyczące tego incydentu zostały skonfiskowane, a SCP-507 został zatrzymany pod pretekstem przeniesienia pacjenta do bardziej restrykcyjnej placówki.

Pierwotna teoria zakładała, że SCP-507 posiadał pewną zdolność teleportacji, gdyż nagle znika i ostatecznie pojawia się w innym miejscu. Kolejne wywiady z podmiotem ustaliły, że jego zdolność może być wykorzystywana w taki sposób, ale to tylko efekt uboczny jego głównego problemu. SCP-507 utrzymuje, że podczas swoich okresów "zniknięcia", w rzeczywistości jest przenoszony do losowej alternatywnej rzeczywistości; krajobraz na ogół pozostaje taki sam, zmieniają się natomiast mieszkańcy i klimat świata równoległego. SCP-507 podkreślał również, że nie ma kontroli nad czasem występowania i długością trwania tych przeskoków; jest to mniej lub bardziej potwierdzone przez przypadki "przeskoków" w wyjątkowo niewygodnych momentach, takich jak w połowie zdania, podczas snu, a nawet podczas korzystania z dostępnych w placówce obiektów usług publicznych. Jeżeli SCP-507 porusza się w alternatywnym świecie, ewentualny przeskok z powrotem umiejscowi go w odpowiednim miejscu w naszej rzeczywistości. Przykładową listę opisów alternatywnych rzeczywistości sporządzoną na podstawie opowieści SCP-507 można znaleźć w Dokumencie 507-00.

Psychicznie, SCP-507 nie wykazuje dużych odstępstw od profilu psychologicznego normalnego człowieka. Wyznał, że zawsze bardzo interesował się tematami paranormalnymi i mitologią, co doprowadziło do późniejszej zgody na interakcje z względnie bezpiecznymi obiektami SCP. SCP-507 szczególnie lubi spotkania z innymi świadomymi SCP, raz zdobywając się na prośbę o małe "wakacje" w celu odwiedzenia SCP-082. Prośba została w końcu zaakceptowana (po ciągłym, natrętnym poruszaniu tematu przez SCP-507), a spotkanie szczęśliwie przebiegło bez żadnych nieplanowanych wydarzeń.

Dokument #507-00: Przykładowa lista międzywymiarowych podróży, które SCP-507 utrzymuje że odbył, wraz z wszelkimi wymaganiami jakie przedstawił po powrocie.

Podmiot pojawił się w zupełnej ciemności, przez co założył, że bieżąca lokalizacja była wnętrzem lub podziemiem. Po chwilowym określaniu ewentualnego wyjścia za pomocą dotyku, podmiot usłyszał w pobliżu dźwięk podobny do wyciszonego oddychania. SCP-507 następnie postanowił zwinąć się w najbliższym rogu i "przeczekać" zamiast ryzykować konfrontacji z nieznanym stworzeniem "na ślepo".

  • Żądanie: Zwykła latarka, którą to od czasu tego przeskoku ciągle nosi przy sobie.

Podmiot pojawił się w kopii placówki, z tą różnicą, że wyglądającą na nieużywaną. Badanie otoczenia doprowadziło do odkrycia wielu różnych ciał rozrzuconych po obiekcie, wszystkich mocno zgniłych i pokrytych dziwnym rodzajem pleśni. Po dostrzeżeniu, że "trupy" rytmicznie się powiększały i kurczyły, jak gdyby oddychały, SCP-507 spróbował opuścić placówkę. Zarzucił ten pomysł szybko, gdy otworzył drzwi wyjściowe i zobaczył że cała zewnętrzna okolica pokryta się tą samą dziwną pleśnią.

  • Żądanie: Potężne dawki worykonazolu i opinia eksperta w sprawie natury i rodzaju pleśni. Nie znaleziono dokładnego dopasowania dla opisywanej pleśni, ale stwierdzono, że dzieli wiele cech z niektórymi rodzajami Cordyceps Fungi. [Patrz: Uzupełnienie 507-02]

Po pojawieniu się, podmiot mamrotał "Tyle pająków." SCP-507 odmówił złożenia zeznania i opisu.

  • Żądanie: Ręczna broń palna dowolnego typu. Wydano pozwolenie z zastrzeżeniem, że rzeczona broń zostanie specjalnie zmodyfikowana żeby strzelać tylko gumowymi pociskami.

Podmiot po raz kolejny pojawił się w całkowicie czarnym otoczeniu z kimś lub czymś oddychającym w pobliżu. Po uruchomieniu latarki, SCP-507 został zaskoczony widokiem mężczyzny noszącego czarny garnitur i okulary przeciwsłoneczne, o niemożliwym do uzyskania szerokim uśmiechu. "Uśmiechnięty Facet" nachylał się w stronę podmiotu kiedy ten włączył światło, zbliżając się na odległość gdzie ich twarze praktycznie się dotykały. "Uśmiechnięty Facet" zapytał wtedy "Tak szybko z powrotem?", po czym SCP-507 wyłączył latarkę, wystrzelił wszystkie pociski w przybliżonym kierunku w którym znajdował się mężczyzna i ponownie skulił się na najbliższym rogu czekając na przeskok do naszej rzeczywistości.

  • Żądanie: Brak.

Personel z Uprawnieniami Poziomu 2 może przeczytać pełną listę znajdującą się w dokumencie #507-3B

Ci z personelu, którzy posiadają Uprawnienia Poziomu 2/507, powinni także zapoznać się z Przesłuchaniem 507-G, w którym opisany jest wyjątkowy warty uwagi przeskok.

Uzupełnienie 507-00: Agent ████ zaginął [WYMAZANO] w tym samym czasie co SCP-507. Uruchomiono poszukiwania na dużą skalę, tylko po to, żeby SCP-507 pojawił się po tygodniu. Zapytany, powiedział że ████ trzymał go za ramię kiedy nastąpił przeskok, co spowodowało, że oboje znaleźli się w alternatywnej rzeczywistości gdzie [WYMAZANO]. W tym chaosie, SCP-507 stracił kontakt z ████ i nie udało mu się go znaleźć przed ponownym przeskokiem do "normalnej" rzeczywistości. W świetle tych wydarzeń ustanowiono nowe procedury - nikt nie może wejść w kontakt fizyczny z SCP-507 po upływie dwóch tygodni od poprzedniego przeskoku. Analiza poprzednich przypadków wykazała, że zawsze między przeskokami mijały przynajmniej dwa tygodnie czasu, więc taki okres będzie jedynym "bezpiecznym" dla wszelkiego kontaktu fizycznego z SCP-507.

Uzupełnienie 507-01: Nie obchodzi mnie, jak bardzo burczy o nim; SCP-507 nie ma pozwolenia na wyzywanie SCP-076-2 na pięćdziesiąt rund w kółko i krzyżyk. Po prostu… NIE. -Doktor██████

Uzupełnienie 507-02: Grzyb napotkany przez SCP-507 wydaje się być podobny do tego który powstał w rezultacie eksperymentów z SCP-407.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported