SCP-515-ARC
ocena: -5+x

Strona została oznaczona do usunięcia; jednakże, ponieważ niektóre prace na stronie są powiązane z tym artykułem—w większości opowieści lub załączniki—został on zachowany. Następujące artykuły/opowieści odwołują się do tej strony:

Po więcej informacji odnoście zarchiwizowanych SCP, prosimy sprawdzić FAQ lub hub Archiwum SCP

636px-Nikon_d3_1.jpg

SCP-515, migawka została usunięta podczas testów.

Identyfikator podmiotu: SCP-515-ARC

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-515 jest obecnie podmiotem badań i poznawania; upoważnienie poziomu 4 jest wymagane aby otrzymać dostęp do obiektu. W przeciwnym razie SCP-515 ma pozostawać zawieszony na doktorze Kondrakim lub znajdować się wśród jego rzeczy osobistych.

Opis: SCP-515 wydaje się być mocno dostosowanym aparatem Nikon D3, z przeprojektowaną obudową, zrobioną z SCP-143. Duża, zewnętrzna lampa błyskowa jest przymocowana do górnej części urządzenia, które wykorzystuje jej system połączony z jasnym szklanym pojemnikiem, wypełnionym SCP-295-1. Korpus urządzenia jest opisany jako "Obraz xIII".

Czujnik obrazu został zastąpiony kratką komórek usuniętą z SCP-408, które nadal zachowują cechy świadomości roju gdy znajdują się w pobliżu głównego roju. Umożliwia to głosowe sterowanie przechwytywaniem fotografii a także niemal nieskończoną rozdzielczość zdjęć. Migawka i czujnik zostały również opracowane przy użyciu informacji poznanej przy pomocy inżynierii wstecznej SCP-698. Odwracając metodę funkcji SCP-698, urządzenie jest w stanie nagrywać obraz bez potrzeby jakiegokolwiek światła, zamiast skupiać się na [USUNIĘTO] obiektu. Pozwala to uchwycić obiekty wcześniej uznane za niemożliwe do fotografowania. Mechanizm błyskowy SCP-515 może powodować poparzenia drugiego lub trzeciego stopnia w bliskim zasięgu, a także wywołać tymczasową ślepotę. Lampa błyskowa może pozostawać na słabszym ustawieniu natężenia, działając jako bardzo mocna latarnia. SCP-515 jest także w stanie całkowicie wyłączyć inne urządzenia fotograficzne poprzez przeciążenie ich czujników do trwałego uszkodzenia.

SCP-515 został opracowany przez doktora █████ Kondrakiego w czasie wolnym, w Ośrodku 17. Starając się udoskonalić technologie obrazowania, aby uzyskać lepsze materiały pomocnicze do pracy z obiektami SCP, opracował koncepcję wykorzystywania technologii podmiotów SCP w aparacie. Efektem końcowym jest obiekt będący prawdopodobnie najpotężniejszym aparatem znanym człowiekowi. O5-█ wyraził oburzenie kolejnym przykładem krzyżowej eksploatacji SCP, ale przyznał, iż zostało to zrobione w interesie Fundacji. Eksperymenty kombinowane w celu uchwycenia wyglądu kilku niewidzialnych lub niemożliwych do zobaczenia obiektów czekają na zatwierdzenie.

Dodatek 515-A: Po incydencie Clef-Kondraki z udziałem SCP-239, SCP-515 został zarekwirowany przez OS-█ do odwołania. Działanie to zostało dopuszczone po wykryciu dzienników ujawniających, że SCP-515 może nadpisywać i kontrolować system nadzoru Ośrodka 17.

Dodatek 515-Ax: Po zwróceniu się do dr. Kondrakiego o wykazanie jakości urządzenia, przedstawił on umiejętność obiektu do manipulacji i przekierowywania materiałów z kamer bezpieczeństwa w Ośrodku 17. Dodatkowo SCP-515 potrafił manipulować kilkoma innymi kamerami, w tym jednorazowym Kodakiem i polaroidem należącym do SCP-105. Rozważa się testowanie aparato-podobnych obiektów SCP.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported