SCP-5167
ocena: +6+x

Identyfikator Podmiotu: SCP-5167

Klasa Obiektu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Fundacyjne szperacze sieciowe mają za zadanie monitorować społeczności internetowe pod kątem wzmianek o potencjalnych zaobserwowaniach SCP-5167. W przypadkach, gdy obserwacje te zostaną potwierdzone, wszyscy bezpośredni świadkowie mają zostać zatrzymani, a wszystkie dowody wtórne usunięte z danej platformy.

Zatrzymani świadkowie mają być przetrzymywani do czasu ustąpienia objawów SCP-5167, a następnie poddani amnestii i zwolnieni pod standardową przykrywką "załamania psychicznego".

Opis: SCP-5167 jest istotą znaną z manifestacji jako gracz w grze online Among Us pod nazwą użytkownika "Phthonus".

SCP-5167 losowo dołącza do multiplayerowych lobby i uczestniczy w grze jak zwykły gracz, przy czym większość jego anomalnych efektów staje się oczywista dopiero po pierwszym spotkaniu. Podczas tego pierwszego spotkania zaobserwowano, że SCP-5167 komunikuje się za pomocą funkcji czatu w grze, chociaż większość jego wypowiedzi składa się z długich diatryb wygłaszanych przy znikomym nakłanianiu przez innych graczy.

Osoby, które wejdą w interakcję z SCP-5167 w grze, zaczną następnie wykazywać objawy paranoi i zespołu Capgrasa1. Nasilenie tych objawów różni się w zależności od osoby, ale w początkowych przypadkach było na tyle znaczące, że skłoniło dotknięte nimi osoby do aktów samoobrony2. Objawy te utrzymują się przez okres początkowo uważany za obejmujący kilka miesięcy, ale w miarę kontynuowania obserwacji zmniejszyły się do jednego lub dwóch tygodni.

SCP-5167 został początkowo odkryty przez Fundację po okresie, w którym gracz 'Phthonus' był pomniejszą legendą miejską w społeczności Among Us. Mimo że zainteresowanie postacią dość szybko wygasło, wyszukiwarki internetowe Fundacji oznaczyły zarejestrowane relacje graczy o spotkaniach z tą istotą jako potencjalne anomalie. Komputer Uczący Psi-2 ("Meville") został przydzielony do śledzenia sesji gry do momentu napotkania SCP-5167 — a kiedy inni gracze w tej sesji zostali namierzeni, wykazywali symptomy kojarzone obecnie z SCP-5167.

Wysiłki Fundacji mające na celu namierzenie osoby stojącej za SCP-5167 okazały się jak dotąd bezskuteczne — wszystkie próby zlokalizowania punktu dostępu do Internetu używanego przez anomalię doprowadziły do opuszczonych adresów domów na wiejskich terenach Grecji.


Analiza zbliżającej się neutralizacji SCP-5167

Zgodnie z prośbą Naczelnego Badacza Abramsa, zleciłam analitykom z Ośrodka 22 zbadanie postępu anomalnych efektów SCP-5167 w okresie, w którym go obserwowaliśmy — i wyniki są zgodne z moimi oczekiwaniami.

Kiedy po raz pierwszy odkryliśmy SCP-5167 — dla dobra argumentacji powiedzmy, że to właśnie wtedy SCP-5167 powstał — wpływ, jaki wywarł na swoje ofiary, był poważny. Chyba nie muszę wam przypominać, co Billy Heth zrobił z twarzami swojej rodziny.

Jednak od tego czasu — niemal natychmiast, tak naprawdę od tych kilku pierwszych manifestacji — siła jego działania zaczęła słabnąć. Pełne oderwanie od rzeczywistości stało się urojeniem, a urojenie stało się paranoją — przy czym intensywność tej paranoi maleje z każdym nowym przypadkiem.

To wszystko są oczywiście domysły i nie powinny być traktowane jako pewnik — ale na podstawie tego, co zaobserwowaliśmy do tej pory, szacujemy, że anomalne efekty SCP-5167 staną się niezauważalne do końca roku. To, czy nadal będzie się pojawiać w rozgrywkach gier wideo, to już inna historia.

Dyrektor ds. wywiadu Ośrodka 22,
Michelle Ross


Log Obserwacyjny 5167-1

Poniżej znajduje się log SCP-5167 zaobserwowany przez komputer uczący Psi-2 podczas gry w Among Us. SCP-5167 brał udział w grze, nie komunikując się z innymi graczami, dopóki nie został przez nich specjalnie poproszony. Po zakończeniu gry, wszyscy gracze biorący w niej udział zostali odnalezieni i potraktowani zgodnie z procedurami zabezpieczającymi.

Komunikacja została zarejestrowana poniżej:

<Początek Logu>

JonArbucle: czerwony, gdzie byles jak ogarnialismy reaktor?

SCP-5167: Gdzie byłem?

SCP-5167: Byłem tam, gdy góry były jeszcze niemowlęce, a oceany dziewicze.

SCP-5167: Byłem tam, gdy bogowie chodzili wśród ludzi, a ich mądrość była rzucana na ziemię jak światło słoneczne.

SCP-5167: Byłem tam, kiedy ludzkość była zdolna do tworzenia legend.

SCP-5167: A teraz?

SCP-5167: Znalazłem się w świecie, który zapomniał nawet smaku życia, nawet samej koncepcji życia poza istnieniem z dnia na dzień. Zwykłe trwanie. Gdzie cały świat marnuje się w bezczynnej grze emocji, które kiedyś były prawdziwe.

SCP-5167: Jestem w świecie, w którym nawet bogowie zostali zapomniani, ich kości rozmazał czas. W świecie, gdzie człowiek poszedł naprzód, gdzie jedynym dziedzictwem, jakie po sobie zostawiłem, są trzy pieprzone zdania na Wikipedii.

SCP-5167: Myślałem, że mój czas znów nadszedł. Myślałem, że to mogę być nowy Ja. Ale to jest Nic. Tym razem pozwólcie mi pozostać martwym.

SCP-5167: Jestem zmęczony.

(Brak aktywności przez dwanaście sekund.)

twoja stara: czerwony sus

xg1200: tak, głosujcie na czerwonego

<Koniec logu>

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported