SCP-517
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-517

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-517 ma być zabezpieczony w szafce bezpieczeństwa 51164, w Ośrodku 66, odwrócony tyłem do drzwi. Grube prześcieradło ma być narzucone na obiekt przez cały czas. Przeprowadzanie testów jest obecnie zabronione ze względu na naturę manifestacji niezmiennie powodującą przełamanie zabezpieczeń na niskim poziomie. Jeżeli SCP-517-01 zostanie aktywowane, personel instruowany jest, aby zgłosić swojemu przełożonemu wykonanie Protokołu 517-001.

Ze względu na Incydent 517-1997-M, SCP-517 powinien być przechowywany w deklarowanej celi przez cały czas. Nieprzeźroczyste czarne prześcieradło ma znajdować się na obiekcie przez cały czas. Z dniem 25.08.1997 ██.██.2002, żadne testy nie mogą już być przeprowadzane bez zgody dyrektora Ośrodka.

Opis: SCP-517 jest maszyną wróżącą. Przedmiot mierzy około 2 metry wysokości i zawiera mechaniczną lalką oraz elektryczną świecę w drewniano szklanej kabinie. Badania wykazały, że układ wewnętrzny jest zgodny z podobnymi maszynami. Na górnych panelach widnieje namalowany napis "Przepowiednie Babci" na wbudowanej tabliczce. Lalka stylizowana jest na kształt starszej kobiety, z białą bluzką i niebieską chustą. Przewód zasilający został odcięty na około 15 centymetrów od jego podstawy; zdaje się być niedokładnie oddzielony od oryginalnego źródła zasilania. Po umieszczeniu monety w gniazdku nie zachodzi żadna reakcja.

Artefakt będzie zasilał się automatycznie, raz na godzinę, jeżeli osoba (dalej nazywana "Celem") wejdzie w pole widzenia. Lalka odwróci się twarzą do Celu, wyda "kartę fortuny" z podajnika z przodu i przestanie działać. Proces jest w pełni mechaniczny, a artefakt nie wykazuje oznak świadomości. Zobacz Dodatek dla transkrypcji kilku przykładów "przepowiedni".

Osoba która "aktywowała" SCP-517 stanie się Celem istoty lub istot, które zaatakują o 1:43 rano czasu lokalnego. Istota lub Istoty (dalej SCP-517-01) manifestują się jako różne liczby długich, wielostawowych (od dziesięciu do trzech tuzinów) rąk, początkowo pojawiających się z jednego miejsca. Ręce zdają się być całkowicie cielesne i mogą się rozciągać na bliżej nieokreśloną długość. Jednostka natychmiastowo rzuci się i spróbuje złapać i zabrać ze sobą Cel lub Cele. Jeśli polowanie będzie wystarczająco trudne, dodatkowe ramiona zaczną nieustannie generować w bliskim sąsiedztwie ofiary w celu ułatwienia schwytania.

Wybrane obszary są zazwyczaj niskimi, ciasnymi i ciemnymi obszarami jak piwnice czy szafy, które nie będą zmieniały swojego położenia podczas danego ataku. We wszystkich przypadkach Cele zostały pochwycone, szybko zaciągnięte do wybranego przez SCP-517-01 miejsca i brutalnie bite do wchodu słońca. Zaobserwowano, jak istota sięga z systemu wentylacji budynku biurowego, przeciąga Cel przez podwójny sufit, pod łóżkiem i przez kratę ściekową. Wszelkie próby ingerencji w to wydarzenie spowodują, że napastnicy zostaną wciągnięci do ataku. Pozostałości po ofiarach ograniczają się do [ZMIENIONO]. Jak dotąd nie odnotowano żadnych ocalałych.

Jeżeli więcej niż jedna osoba aktywuje artefakt na jeden dzień, wszystkie staną się Celami ataku następnej nocy. SCP-517-01 pojawią się z wielu miejsc podczas "polowania" na wiele Celów. Jednakże, ze względu na ogólny chaos zaobserwowany podczas testów (517-34c), w którym zostało to odkryte, wszelkie środki mają zostać przedsięwzięte by uniknąć wielu aktywacji.

Zdalna obserwacja spodziewanych punktów początkowych SCP-517-01 podczas testów wykazała, że ręce rozciągają się z punktów w rogu i innych znajdujących się poza zasięgiem kamery, w ostateczności wypychając kamerę. Fragmentowe, niezidentyfikowane ludzkie DNA pojawiło się w obszarach wykorzystywanych przez SCP-517-01; ostateczne pochodzenie jest nadal nieznane.

Dodatek - Przepowiednie
Przykłady kilku "przepowiedni" wydanych przez SCP-517.

██.██.1993: Ile razy ktoś musi ci mówić, żebyś był dobry?
██.██.1994: Twoja matka wychowała cię lepiej. Przepraszam, ale sprawiedliwość to sprawiedliwość.
██.██.1994: Starasz się być dobry; powinieneś bardziej się postarać.
██.██.1994: Niektórzy ludzie nie wiedzą jak być uprzejmym. Dowiesz się już niedługo, prawda?
██.██.1997: Ludzie, którzy robią okropne rzeczy, zasługują na okropne rzeczy. Sam to na siebie ściągnąłeś, mój drogi.
██.██.1998: Już wkrótce się dowiesz.
██.██.2002: Wyglądasz, jakbyś popełnił kilka błędów. Niektóre rzeczy są niewybaczalne, nieprawdaż?
██.██.2002: Myślisz, że zapomnieli?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported