SCP-5218
ocena: +3+x

3/5218 POZIOM 3/5218
Tajne
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
Identyfikator: SCP-5218
Zrozumiane

SPECJALNE CZYNNOŚCI PRZECHOWAWCZE: SCP-5218 został rozmontowany i pozbyto się jego pozostałości.

OPIS: SCP-5218 był dużą maszyną przemysłową nieznanego przeznaczenia, odkrytą w komorze na norweskim statku towarowym Sjøavfall w roku 2013. Zewnętrznie SCP-5218 przypomina prosty metalowy sześcian szeroki na 3m, ważący 200kg, stworzony ze stopu metali o nieznanym składzie. Wszystkie próby siłowego otworzenia, przebicia lub innego uszkodzenia SCP-5218 się nie powiodły.

Wszystkie ściany SCP-5218 są płaskie za wyjątkiem jednej. Na wszystkich ścianach znajduje się metalowa pieczęć z napisem "WŁASNOŚĆ DEPARTAMENTU ANORMALNOŚCI."

Na jednej ścianie obecny jest prosta wysuwana gablotka, która chowa się równo ze ścianą przy zamknięciu, a przy otwarciu pozwala na wrzucanie do środka przedmiotów przy tym blokując wgląd do reszty urządzenia. Poniżej obecny jest mały prostokątny otwór podobny do tych znajdujących się na automatach sprzedających.

Po umieszczeniu jednego lub kilku przedmiotów w gablotce i zamknięciu jej, co pozwala in na spadek, SCP-5218 będzie wibrował przez różne okresu czasu, zazwyczaj od kilku sekund do minuty, a następnie wypuści przez otwór wyjściowy jeden przedmiot. Przedmioty te różnią się wszystkimi cechami za wyjątkiem ich rozmiaru; wszystkie są na tyle małe by zmieścić się w otworze.

Po odkryciu SCP-5218 w 2013, podmiot został natychmiastowo przeniesiony do Ośrodka 19 dla celów badawczych. Przez następny miesiąc na SCP-5218 przeprowadzono kilka testów. Poniżej znajduje się skrócona lista eksperymentów.


Dodatek 5218.1

LOG TESTÓW


Wejście: Jedno jabłko odmiany Red Delicious.

Wyjście: Wojskowa racja żywnościowa typu używanego w fundacyjnych placówkach o smaku kurczaka alfredo.


Wejście: 1kg kamień granitowy.

Wyjście: Mała kartonowa tuba zawierająca szczegółowe plany Podpoziomów 1 do 5 Ośrodka 19.


Wejście: 2kg ciężarek.

Wyjście: Plastikowe trofeum pokryte wysuszoną krwią. DNA krwi zostało przypisane do Leona Abramsa, obecnie martwego, byłego funkcjonariusza ochrony z Ośrodka 19. Ciało Abramsa zostało pośmiertnie skremowane.


Wejście: Plastikowy sześcian.

Wyjście: Telefon komórkowy Nokia 3310 z jednym numerem w kontaktach. Numer kierunkowy wskazuje na stan Tennesee, ale wszystkie próby zlokalizowania numeru się nie powiodły. Próby zadzwonienia pod numer skutkują zwyczajną wiadomością o tym, że jest on nieczynny.


Wejście: Jeden nabój.

Wyjście: Uzbrojony granat. Zawleczka została wyciągnięta ale dźwignia bezpieczeństwa nie poruszyła się, zapobiegając wybuchowi. Zespół ochrony pozbył się obiekty bez dalszych incydentów. Granat był oznaczony logiem Fundacji, ale dokładniejsze badania nie mogły zostać przeprowadzone z oczywistych powodów.


Wejście: Jeden martwy szczur laboratoryjny.

Wyjście: Nóż Bowie modelu używanego przez MFO. Na tylcu wyryto 13 rys, a poza tym ostrze nie jest uszkodzone z żaden sposób.


Wejście: Jeden żywy szczur laboratoryjny.

Wyjście: Kryzki dochodzące ze środka maszyny, a następnie karta dostępu poziomu 4 należąca do niejakiego Dr. Daniela Jacksona. Śledztwo potwierdziło, że Dr Jackson, badacz z Ośrodka 19, złożył prośbę o nową kartę kilka miesięcy temu, twierdząc, że swoją zgubił.


[Pominięto 45 wpisów.]


Dodatek 5218.2

LOG INCYDENTU


Po ostatnim teście SCP-5218 został przeniesiony do Podpoziomu 28 dla celów długoterminowego przechowania i obserwacji. Dokładnie 7 dni po zakończeniu ostatniego testu, co do godziny, SCP-5218 zaczął przez kilka minut wibrować. Funkcjonariusze ochrony i badacze weszli do pomieszczenia, by prześledzić sytuację. Po ich wejściu widać było na powierzchni SCP-5218 kilka linii, a podmiot następnie rozłożył się używając tłoków hydraulicznych i ramion przegubowych ukazując swoje wnętrze.

Budowa wewnętrzna SCP-5218 pokazała, że wszystkie przedmioty włożone do gablotki spadają po pochylni do plastikowego pojemnika zawierającego kwas fluorowodorowy, co całkowicie rozpuszcza te przedmioty. Czujniki wykrywające przedmioty spadające po pochylni aktywowały układ wypuszczający przedmiot z wewnętrznego pojemnika magazynowego, a przedmiot ten następnie spadłby do otworu wyjściowego. W pojemniku tym znajdowały się różne przedmioty od zabawek dziecięcych po prostą elektronikę i pocztę. Wygląda na to, że nie ma powiązania między przedmiotem włożonym do SCP-5218, a przedmiotem wypuszczonym.

Dodatkowo na metalowej półce wewnątrz podmiotu znajdowała się plakietka z wytłoczonym na niej poniższym tekstem:

JEBCIE SIĘ ZA STARANIA

Autorstwa Rami Salmana

Trzy słowa i mogę zmarnować wam cały miesiąc.

· ARE WE COOL YET? ·

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported