SCP-526
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-526

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: W promieniu do 15 [km] wokół SCP-526-1 utworzona została Zbrojna Strefa Przechowawcza 31. Oficjalnie rozpoznawana jest ona jako wojskowa placówka do testowania broni, nad którą zamknięta jest przestrzeń powietrzna. W stacji 526-Alfa znajduje się kompania operatorów, których zadaniem jest obserwacja i zabezpieczanie anomalnych elementów pochodzenia SCP-526-1; formacja ma prawo uśmiercać w drodze samoobrony i w celu zabezpieczenia SCP-526.

Na około 30 minut przed świtem wszystkie zespoły zabezpieczające muszą znaleźć się w pełnej gotowości i przebywać w niej aż do świtu bądź momentu terminacji albo bezpiecznej neutralizacji wszelkich instancji SCP-526-2. W razie przewagi liczebnej wrogich elementów, Dowództwo ACA 31 może zażądać od Mobilnej Formacji Operacyjnej Sigma 9 ("Walkirii") wspomożenia zespołów zabezpieczających, przez co, o ile konieczne, rozumie się także ostrzały artyleryjskie i asystę powietrzną.

Opis: SCP-526-1 to wzgórze w ████████ ██████, w pobliżu █████████, w Norwegii; współrzędne: ██,███°N, █,███°E. SCP-526-1 zidentyfikowano jako krąg złożony z dziewięciu (9) kamieni mierzących około 2 metry wysokości i mających wyryte na sobie liczne runy. Promień dzielący dwa przeciwległe kamienie wynosi 10 metrów.

Codziennie o świcie (± 15 minut), na SCP-526-1 pojawi się grupa osób oznaczonych jako SCP-526-2; będą oni w pełni uzbrojeni i gotowi do walki. Jednostki wyglądają, jakby tymczasowo zostały przemieszczone tam z innego miejsca. Wszystkie osoby przynależące do jednej instancji pochodzą z tego samego okresu i najwyraźniej także z tej samej jednostki wojskowej. Liczebność instancji SCP-526-2 oscyluje w granicach od dziesięciu do trzystu, a same mogą być zarówno prymitywnymi ludźmi uzbrojonymi tylko w broń kamienną, ale także nowoczesnymi komandosami wyposażonymi w najwyższej jakości uzbrojenie.

SCP-526-2 zazwyczaj fortyfikują się na bądź wokół SCP-526-1 i w 92% przypadkach pozostają bez ruchu do wschodu słońca. W pozostałych przypadkach instancje odsuwają się od SCP-526-1 i atakują wszystkich, których wtedy znajdą. Nawet jeżeli jednostka znajduje się w bezruchu i tak będzie atakowała każdego próbującego podejść do SCP-526-1. Zbrojne zespoły zabezpieczające stacjonują w placówce z zadaniem obserwowania SCP-526-1 i neutralizacji SCP-526-2 w razie ich agresji.

Wraz z zachodem słońca wszystkie instancje SCP-526-2 znikną; bez względu na to, czy żyją, czy nie.

SCP-526 został zauważony przez Fundację dnia ██.█.19██, po hospitalizacji trzech osób, które zostały zaatakowane przez "wikingów z toporami". Świadkom zaaplikowano preparaty amnezyjne klasy A i wydano dodatkowe raporty świadczące o halucynacjach w związku z zatruciem.

Dodatek 526-01: Log Istotnych Incydentów SCP-526

Data: ██.█.199█
Detale: Około 40 łuczników, prawdopodobnie Anglików, z długimi łukami i mieczami. Podczas rekonesansu raniony został jeden członek zespołu zabezpieczającego.

Data: █.█.199█
Detale: Grupa 30 mężczyzn ubranych w zwierzęce skóry i uzbrojonych w kamienne topory i maczugi. Grupa zaatakowało Placówkę 526-Alfa i została zneutralizowana za pomocą broni automatycznej. Żadnych szkód pośród personelu Fundacji.

Data: █.██.200█
Detale: Pluton składający się z 20 rosyjskich żołnierzy uzbrojonych w karabiny i noszących mundury zidentyfikowane jako standardowe dla okresu drugiej wojny światowej. Pluton wszedł w wymianę ognia z zespołem zwiadowczym, co skończyło się poniesieniem strat w dwóch osobach. Poza tym pluton w większości pozostawał w bezruchu wokół SCP-526-1.

Data: ██.██.200█
Detale: Grupa około 30 pracowników uzbrojonych w [USUNIĘTO] i [USUNIĘTO], zidentyfikowana jako Mobilna Formacja Operacyjna [ZMIENIONO], której wszystkich członków w dniu ██.█.██ uznano za zabitych w akcji podczas próby odzyskania SCP-███. Nie powiodły się próby skomunikowania się z pracownikami a zespoły zabezpieczające poniosły straty w 3 osobach zabitych i 11 ranionych. Ochronę strefy wspomogła wkrótce MFO Omega 15, a zagrożenie SCP-526-2 stłumiono za pomocą ostrzału z Fundacyjnego okrętu bojowego AC-130 "Młot Thora".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported