SCP-5302
ocena: +4+x

Identyfikator: SCP-5302 Poziom 3/5302
Klasa obiektu: Bezpieczne Tajne

sweet.jpg

Cmentarz, który znajdował się wcześniej na miejscu SCP-5302.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-5302 powinien być ogrodzony metalową siatką. Wszyscy cywile próbujący dostać się na teren SCP-5302 powinni zostać dostarczeni lokalnym służbom pod pozorem otrzymania grzywny za wkroczenie na teren prywatny. Płyty nagrobne i trumny identyczne do tych, które usunęły z lokacji manifestacje SCP-5302 mają być rozmieszczane po pobliskich cmentarzach. Dostęp do strony reklamującej SCP-5302 powinien być zablokowany dla cywili.

Opis: SCP-5302 to bar karaoke, który pojawił się na miejscu małego cmentarza w północno-zachodniej, wiejskiej części stanu Iowa. Nad wejściem do SCP-5302 znajduje się pomarańczowy neon, układający się w napis “HONEY BODY KARAOKE - BAR - GRILL”. Wystrój wnętrza SCP-5302 jest utrzymany w “miodowym” motywie; główną atrakcją zdaje się być mała scena i sprzęt do karaoke. Ów sprzęt jest w stanie grać jedynie muzykę z gatunku funk.

SCP-5302 zamieszkują 34 kleiste, humanoidalne istoty (odtąd nazywane SCP-5302-A), złożone w większości z miodu, ze śladowymi ilościami ludzkiej materii w stanie rozkładu.1 Siedem instancji SCP-5302-A jest zatrudnionych w SCP-5302 na czas nieokreślony, a cała reszta zachowuje się jak normalni klienci SCP-5302. Żadna instancja SCP-5302-A nie opuściła SCP-5302; próby siłowego usunięcia instancji z SCP-5302 sprawiły, że owa instancja utraciła fizyczną spójność i rozlała się, po czym ponownie uformowała się w środku SCP-5302.

Instancje SCP-5302-A potrafią wokalizować przytłumionym głosem, często w ten sposób komunikując się ze sobą i śpiewając karaoke z większym lub mniejszym powodzeniem. Instancje SCP-5302-A nie rozmawiają z ludźmi, chyba, że dana osoba zamówi coś do jedzenia lub picia.

Jedyne jedzenie i picie podawane w SCP-5302 to porcje substancji, z której składają się SCP-5302-A. Po złożeniu zamówienia przez klienta, dana instancja oddziela od siebie porcję substancji za pomocą łyżki do lodów i nakłada ją na talerz lub do szklanki. Ta procedura nie powoduje szkód ani nie sprawia bólu instancjom SCP-5302-A, które w ciągu kilku godzin reformują się, by wypełnić usunięte części.

Pomimo swojego nietypowego składu, owa substancja jest uniwersalnie opisywana jako niesamowicie smaczna przez wszystkich, którzy jej próbują. Osoby te również zgłosiły wyleczenie drobnych zranień i dolegliwości po konsumpcji; prawdziwość tych doniesień jest obecnie badana.

Dodatek 5302-1 — Uaktualnienie: Dnia 01.03.2020 powstała strona internetowa SCP-5302 pod domeną “www.honeybodybar.███”. Oprócz reklamowania SCP-5302, strona pozwalała na kupienie substancji, z której składają się SCP-5302-A przez internet, w pojemnikach o różnych rozmiarach i kształtach. Ceny tych produktów były wyjątkowo wysokie, od 50 dolarów za mały słoiczek do 10 000 dolarów za “dożywotni zapas”. Na stronie internetowej widniał następujący opis produktu:

Magiczne, lecznicze właściwości MIODU są badane od MILIONÓW lat! W dawnych czasach, starożytne cywilizacje namaczały zwłoki w najlepszym MIODZIE przez CAŁE WIEKI przed spożyciem tej mikstury! Wtedy nie działało, ale za to TERAZ już działa! Te STARUCHY nie posiadały SEKRETNEGO składnika©2 do swojego “miodowego człowieka”, bo nie miały GUSTU! Pozwól miodowemu człowiekowi złagodzić twój ból w rytmie jive'a już dziś, za PRZYSTĘPNĄ CENĘ!

IP hosta tej witryny prześledzono z powrotem do domu 45-letniego mężczyzny o nazwisku Garnie Celicie, znanego już wcześniej Fundacji anartysty, który wielokrotnie unikał aresztowania. Następujący log pochodzi z dochodzenia w jego miejscu zamieszkania, przeprowadzonego przez agentów Regeicię i Cline.

<POCZĄTEK LOGU>


(Agenci wysiadają z vana transportującego i zbliżają się do domu. Ze środka dobiega muzyka funkowa.)

Cline: Ktoś zgłaszał skargę na ten hałas?

Regeicia: Eee, nic o czym byśmy wiedzieli.

Cline: No to pewnie gość jest w środku. Nie ma bata, żeby nikt nie narzekał na tę muzę grającą przez długi czas.

Regeicia: Pewnie masz rację.

(Agenci docierają do drzwi frontowych. Regeicia otwiera drzwi swoim wytrychem i oboje wchodzą.)

Regeicia: Kurczę, ale tu słodko pachnie.

Cline: A no. Gościowi pewnie ten miód wypływa już uszami.

Regeicia: To dochodzi z góry.

Cline: Zapach?

Regeicia: Muzyka.

(Regeicia wchodzi do kuchni i zaczyna otwierać szafki.)

Regeicia: (Mamrocze) Jasna cholera.

(Wszystkie szafki są wypełnione butelkami miodu. Część z nich wypada z jednej z szafek i rozlewa się po podłodze.)

Cline: Miód. Heh. Mówiłem. Gość jest jak miś, i to nie z tych przystojnych.

Regeicia: Ja cię…

Cline: Chyba powinniśmy wejść na górę. Zanim ten gość wyskoczy z okna, czy coś w tym rodzaju.

Regeicia: A, racja.

(Agenci wchodzą po schodach i powoli podchodzą pod sypialnię na piętrze, z której słychać muzykę.)

Regeicia: Myślisz, że nas słyszał?

Cline: Ta muza jest tak głośna, że prędzej ogłuchł.

(Agenci wyciągają broń i przygotowują się do wejścia do pokoju.)

Cline: Gotowa?

Regeicia: Powiedzmy.

(Agenci wdzierają się do pokoju. Na jego środku leży drewniana trumna z zamkiem, a z głośników z systemem dźwięku przestrzennego gra głośna muzyka. Celicie entuzjastycznie tańczy z instancją SCP-5302, po czym zauważa agentów.)

Celicie: Gliniarze! Złotko, zwijamy majdan!

(Instancja wskakuje do trumny i traci swój humanoidalny kształt, stając się kałużą miodu. Następnie Celicie nurkuje w wypełnionej miodem trumnie, zamykając pokrywę i przekręcając zamek, zanim którykolwiek z agentów zdąży zareagować.)

Celicie: (Gulgocze): Żywcem mnie nie weźmiecie, gliny! A na pewno nie za friko!

Cline: Regeicia! Otwieraj tę cholerną pokrywę!

(Trumna zaczyna się gwałtownie trząść, podczas gdy Regeicia otwiera zamek. Z wnętrza trumny dobiega bulgoczący dźwięk, a nadmiar miodu wypływa przez szczeliny. Trzęsienie ustaje, i Regeicia wreszcie jest w stanie otworzyć pokrywę. W trumnie nie ma już Celicie i większości miodu.)


<KONIEC LOGU>

Po tym wydarzeniu w biurze kierownika SCP-5302 pojawiła się kolejna instancja SCP-5302-A, która została tam na stałe i obecnie utrzymuje i zarządza SCP-5302.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported